Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet ez az ásványvíztől?

Lehet ez az ásványvíztől?

Figyelt kérdés

Elfogyott estére a forralt víz, így Szentkirályit bontottam a rizspéphez az amúgy anyatejes babámnak. 6 hónapos. kb 3 hetes kap rizspépet esténként és többnyire megeszi, sőt úgy láttam, szereti is. Pár nappal ezelőtt volt egy este, hogy nem volt hajlandó megenni és kiköpte, de utóbb rájöttem, hogy nem volt igazán éhes. ma viszont elvileg éhes volt és mégsem ette meg. nyitotta a száját, le is nyelt pár falatot, de öklendezett tőle. kb összesen 5 kanállal nyelt le és kb. fél óra múlva vissza is bukta a teljes mennyiséget. este fürcsi után újra megpróbáltam, hátha... a vége ugyanez lett azzal a különbséggel, hogy egyetlen kanállal sem evett meg, mégis bukott, amint meglátta a tányérjában a pépet. vacsiszopit meg olyan mohón sikerült elfogyasztania, hogy újabb bukás lett a vége.

ez most azért van, mert ásványvízzel kapta, ami Szentkirályi, elvileg forralás nélkül adható a babának? Janával kapta már és azzal nem volt gond. tettem félre holnapra is a szentkirályiból, hogy 24 órán belül még adok neki abból, de ezek után nem tudom. ti tapasztaltatok hasonlót? vagy más oka lehet?


2011. ápr. 22. 20:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem lehet hogy a foga jön,nézd meg hogy megvan-e duzzadva az ínye. Álltalában (az én babámnak is elment az étvágya)válogatós lett nem volt hajlandó kanállal enni stb...

Én adtam a Jana ásványvizet és tele lett piros pattanás szerű kiütéssel szörnyű volt mire kiderült mi a ludas. Én nem adnék csak kizárólag forralt vizet. Abba biztos nincs baktérium az ásványvizeknek a palackozásukkor nincs fertőtlenítve a palackjuk. Síma ásványvizet még buborék menteset se ajánl eggyik védőnő se. Gondold át akár csap vizet adnál.

2011. ápr. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem a víz lehet a ludas,én amúgy is mindíg forralt csapvízet adok a babámnak!

Egyszer olvastam egy cikket ezekről a palackozott vízekről,ott állnak raklapokon a 30-40 fokba befóliázva,tűzi a nap és olyan baktériumtenyészet indul be ennek hatására!

na inkább csapvíz...

2011. ápr. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Jól belegondolva teljesen igazatok van.

csak ugye ilyenkor abból is indulok ki, hogy Apa meg én sem iszunk csapvizet, mifelénk elég vacak a víz sok szempontból. de lehet, a 40 fokban döglesztett palackozottnál még az is jobb. legfeljebb magunknak is forraljuk majd :-DDDD

2011. ápr. 25. 20:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!