Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » ásványvíztől lehet hasmenése...

ásványvíztől lehet hasmenése a babámnak?

Figyelt kérdés
egy ideje hígabb a széklete és sárga.voltunk vele dokinál,de őszintén szólva az ásványvíz eszembe sem jutott,csak most olvasom,hogy figyelni kell a tartalmát.1 éves múlt és elég sűrűn hasmenése is van,minden átmegy rajta szinte rögtön.az orvos csak smectát és normaflort adja de már megfordult a fejemben,hogy az ásványvíztől is lehet.kb. 1 hónapja kapja és azóta nem volt keményebb kaka egyszer sem.azt reméltem,jobb,mint a csapvíz,de kezdek kételkedni benne.más is járt így?(szinte minden érték magasabb benne,mint az ajánlott)
2011. júl. 27. 13:03
 1/10 A kérdező kommentje:
és csak egyszerűen térjek át a csapvízre?vagy felesbe adjam először?
2011. júl. 27. 13:06
 2/10 anonim ***** válasza:

nem hiszem hogy az ásványvíztől, esetleg attól, hogy sokat iszik, mert az lazítja a székletet

de keress olyan vizet, aminek optimális az ásványi anyag tartalma, ilyen pl a kifejezetten babavíz pl Jana, de a Nestlének is alacsony az ásványi anyagtartalma

az enyémnek is mindig lágy a széklete, mi voltunk vizsgálaton, semmit nem találtak, valószínűleg a sok folyadéktól van

2011. júl. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mi 2 hónapja adjuk az ásványvizet (tápszert keverem ki vele), eddig Szentkirályit adtunk, mert arra rá van írva hogy forralás nélkül ihatják a babák. Nem okozott gondot semmilyen téren. Pár napja vettünk Nestle Aquarellt, pont azért mert az orvosok is javasolják, hogy időnként váltani kell az ásványi anyag tartalom miatt.
2011. júl. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
azóta csak csapvizet kapott és ma már barna volt a kakija.akkor szerintem mégis az ásványvíztől lehetett...
2011. júl. 29. 13:00
 5/10 anonim ***** válasza:

Vagy esetleg nem adtál neki már tehéntejet? Mert nálunk is hígabb volt eleinte a kaki amikor elkezdtem adni.

De lehet a fogzástól is, vagy aki előttem írta annak is igazat kell adnom, hiszen amíg meleg volt, ihatott többet, amitől hígabb lett a széklet. Most meg hűvösebb van, és nem iszik annyit...

2011. júl. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
próbáltuk a tehéntejet,de elég rosszul aludt akkor éjjel,így nem erőltettem a dolgot...
2011. júl. 29. 13:58
 7/10 anonim ***** válasza:

Az ésványvíztől lehet hasmenése, főleg, ha emelt ásványianyag-tartalmút kap.

Figyelni kell az összetételét, és ajánlott alacsony összetételűt adni neki.


A legjobb a babavíz, a csapvizet én biztosan nem adnám neki, amíg nagyon pici. Mi Jana babavizet vettünk, amíg nagyon pici volt, fél éves kora után pedig a sima Janát, és nem volt semmi gondunk.

2011. júl. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat,akkor nem csak én gondoltam így...már 1 éves múlt,nem olyan ,,pici baba,, :)))
2011. júl. 29. 14:05
 9/10 anonim ***** válasza:

még évekig nem szabad neki ásványvizet innia, nem jó nekik még a nitrit, nitrát, stb. megterheli a szervezetét, nem tud vele mit kezdeni, nem terheld ezzel. szerintem is simán lehet ettől.

babavizet (szentkirályi, jana) vagy csapvizet adj neki :)

2011. júl. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mivel 1 éves elmúlt nyugodtan adj neki csapvizet.
2011. júl. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!