Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem akar szopni 2 hós babám....

Nem akar szopni 2 hós babám. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Mikor mellre akarom tenni éktelen ordításba kezd, pedig éhes, mert rágja az öklét. Már 3 napja ez megy minden etetésnél. Már kikészültem. Lehet az a baj, hogy alkoholmentes sört kezdtem el inni a tejtermelés miatt és esetleg az érződne a tejemen? Kérlek segítsetek!
2009. márc. 3. 11:23
 1/9 A kérdező kommentje:
Cumisüveget nem kapott.
2009. márc. 3. 11:24
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az öklét csomó más dolog miatt rághatja: leggyakrabban-csak úgy. Lehet fogacska vagy megtalálta a kezét, vagy frusztrált. Szerintem a válasz a problémádra:ne erőltesd az evést. Szerintem nem éhes, ha erőszakoskodsz nem fog szopizni. Hagyd, hadd éhezzen meg rendesen, pl várd meg amíg sír. Nem tudom milyen gyakran eteted, de lehet, hogy most ritkábban akar. Pl három óránként. A sör nem árthat szerintem ennyire, illetve érdemes még megemlíteni, hogy vannak ilyen böjtös időszakok minden kisbabánál. Ez normális dolog. Ha úgy érzed kevés a folyadékbevitel adj vizet-ha tényleg annyira keveset eszik. Az ökölrágás pedig NEM egyértelműen az éhség jele!!!!
2009. márc. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2009. márc. 3. 11:32
 4/9 anonim ***** válasza:

Teljesen egyet értek az előttem szólóval. Nálunk az ökölrágás 2.5 hósan kezdődött, a doki 3 hósan nézte meg, azt mondta, hogy a foga mozgolódik. Ez nem azt jelenti, hogy az elkövetkező akár 4 hóban meg is lesz a fogacska, csak alakulgatnak az ínyben, ami fájdalommal jár. Nem szopik másként? Pl nem csak a mellbimbód kapja be, az udvart nem? Nálunk még ez volt a tünet és a mellem is fájt ettől. Maszírozd az ínyét az ujjaddal, hűtős rágókához, Dentaizés érzéstelenítőhöz még pici.

Ja, és a nyálfolyás még egyértelmű tünet, ami egyre csak erősödik.

Kitartás!

2009. márc. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
DE igen! Nyálzik is és csak a bimbó végét kapja be. :( Most is már 4 órája nem evett semmit, de inkább elaludt. :(
2009. márc. 3. 11:37
 6/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok, hozzátenném, hogy én úgy barmoltam el a szoptatást, hogy hasonló helyzetben kétségbeestem, én is cicire akartam tenni amikor a "megszokott" jelet láttam. Csakhogy az, hogy a szájához kapkodott már nem az éhségét fejezte ki-csak időtöltés volt. Azóta is csinálja, akkor is ha nem éhes. Akkoriban, amikor ez volt a problémám nagyon örültem volna ha valaki leírja nekem ezt, most nem enne tápszert a babám. Szóval én addig próbálkoztam a szoptatással amíg már akkor is dühbe gurult amikor ölbe vettem. Aztán már csak álmában tudtam megetetni-amikor nem volt magánál, végül már akkor sem. Szóval nyugi, nagyon fontos a hideg fej, csak akkor etesd meg ha valóban éhes. Ha nem megy, mert nem tudod eldönteni- akkor válassz ki egy etetési rendet ami ritkább mint a jelenlegi és a köztes időkben ne etesd. Nem minden baba cicifüggő, nem minden baba akar konfortszopizni, nem szabad, hogy azt érezze kényszer az evés.
2009. márc. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Egyébkét azért is vagyok kétségbe esve, mert eddig tipikus cicizőgép volt. Azon aludt, azon kelt. Így most nagyon nehéz kitalálnom, mit is akar. :(
2009. márc. 3. 11:41
 8/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok, nálunk is a cici volt a kedvenc, aztán ez megváltozott, csak én nem vettem a lapot. Öt hónapos koráig szopott, kb négy hónaposan kezdődtek a gondok.
2009. márc. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Megpróbálom kicsit kihúzni a két etetés közti időt. Azért remélem, ha felébred, akkor most el fogja fogadni.
2009. márc. 3. 11:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!