Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hat honapos babam mostanaban...

Hat honapos babam mostanaban azt csinalja hogy elkezd szopni majd ket percre ra ficankol, sir, vajon kezd keves tejem lenni?

Figyelt kérdés
Ma megmertem ,kb 50 ml-t szopott egy alkalommal.
2010. jan. 22. 17:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nekem is kb. ilyen korban kezdte el, vagy pedig percenként nézelődött, ütögetett stb. Most is ezt csinálja, pedig 10 hónapos. Csak akkor szopik rendesen, ha teljes nyugalom van körülötte, nem szól a tv, nincs ott senki mellettünk, reggel-este akkor éhes, és nem érdekli más. Nem tudom elkezdted-e a hozzátáplálást, lehet hogy nálatok is az van, hogy nem bírja kivárni míg beindul rendesen a tej.
2010. jan. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A fiam öthósan csinálta ezt,5,5 hósan kijött a két alsó fog, többet nem szopott:(
2010. jan. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nekem is ezt csinálta a lányom. Szokszor csinálta ezt, majd 8 hónaposan már minden szoptatás ígí telt és egy idő múlva feladtam és elválasztottam. Rossz volt nézni ahogy nem tudom megnyugtatni, megetetni. Kitartás, még lehet jobb, lehet, hogy most csak fogzik.
2010. jan. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Elég nagy már a babád ahhoz, hogy a szopi helyett/mellett más is érdekelje. Ilyenkor ficánkol, nézelődik.

Célszerű ilyenkor félhomályos szobába elvonulni, ahol nem zavar titeket semmi és senki.

2010. jan. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Az enyém is sokszor ezt csinálja. Azt figyeltem meg, hogy ha tényleg nagyon éhes, akkor viszont mindegy mi van, eszik mint a gép. Egyszer többet, másszor kevesebbet eszik, nem baj, ez normális. (Nekem már a második babám, és emlékszem, az elsővel is ez volt, 19,5 hós koráig szopizott)

Ami még előfordul, hogy elkezdi evés elején "tépkedni" a cicimet. Ez attól van, mert nem bírja kivárni, amíg megindul a tejadó reflex. (Első is utalt rá!)

Nekem az jött be erre, hogy egy kicsit ringatom, esetleg fel is állok vele, amíg rendesen "rácuppan", és ha már nem sír, leülök és folytatjuk... Nem hinném, hogy kevés lenne a tejed, ha eddig elég volt.

Jó szoptatást!

2010. jan. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Szia, a lányom 5 hónapos és vele is előfordul ez, de ő jóval többet eszik (mi nem táplálunk még hozzá). Nem vészes azért ennyire, de szerintem a fél deci nagyon kevés... azért szerintem ne add fel. A nyugodt környezet tényleg fontos.
2010. jan. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Az én 3,5 hónapos babám is hasonlóan szopizik: pár perc elteltével elkezd rugdosni, erőlködni, mindig lecuppan a ciciről, néha sír is. Szerintem ilyenkor az emésztése indul be és pukit akar kinyomni, ez néha sikerül is. Viszont így ficánkolva nem tud enni, így én is attól félek, hogy emiatt egyre kevesebb tejem lesz:(

Az 50ml tényleg kevés, de ebből az egy mérésből nem lehet következtetést levonni, lehet, hogy máskor többet eszik!

2010. jan. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Az én 3 és fél hónapos kislányom ugyanezt csinálja. Fucánkol, ugrál, morog, csapkod, mint egy mérgezett egér, persze jó sok levegőt nyel közben. Az első hajnali szopinál nem csinálja, akkor hunyott szemmel félig kómásan teleszi magát, majd visszalaszik, de napközben rémálom. Én is próbáltam a sétálást, ringatást, de az sem jön be mindig. Persze aztán sír, hogy éhes, de a lefejt tejet megissza. De én is félek, hogy így egyre kevesebb tejem lesz. :(
2010. jan. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Az én babám 4 és fél hónaposan csinálta ezt, le is fogyott, mert szinte végigsírta a szopikat, nekem is kb. 50 ml volt benne alkalmanként (a kettőbe). Akkor kellett adnom neki tápszert pótlásnak, illetve elkezdeni a hozzátáplálást. De csodák csodájára 3 hét múlva újra cicis lett :) Most megint ott tartunk, hogy pólón keresztül szívná....... Most 6 hónapos.

Szerintem tutira az lehet nálatok is, hogy nem indul meg olyan gyorsan, ahogy ő azt szeretné, ha beindult akkor nem jön elég gyorsan, illetve nem is elég...... :( Sok a baj.......

De látod ha nem adod fel fog ő még cicizni.

2010. jan. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
6 hónapos a kisfiam, ő kb. 4,5 hósan kezdte ezt csinálni. Olyan is volt, hogy ha lefektettem az ágyra, mert már eljött a szopizás ideje, elkezdett sírni. Ölben megnyugodott. Megint lefektettem, megint sírt. Így ment 4-5-ször, aztán a cumisüvegből megitta a lefejt tejet. Tehát éhes volt, csak valamiért nem akart szopizni. Nekem sajnos tényleg kevesebb lett a tejem, mert amikor ilyen keveset evett, lefejni se tudtam a cicikből.Ja, és ahogy ezt csinálta, rá 2 hétre kijött az első foga. Azóta is többször rángatózik, sőt harap is, mert sokszor kiengedi és újra bekapja a cicit. De mindig cicivel kezdünk, és utána kap esetleg pótlást, ha nagyon keveset szopizott.
2010. jan. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!