Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért akar fél-egy óránként...

Miért akar fél-egy óránként cicizni 3 hetes babám?

Figyelt kérdés
Eszik is belőle,mert fejlődik,mégis kezdek megijedni,hogy talán kevés,vagy nem elég tápláló a tejem!
2011. ápr. 12. 12:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
50%
előfordulhat, hogy kevés. (nálam ez volt az ok) ezt úgy tudnád kideríteni, hogy méred babamérleggel.
2011. ápr. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Vagy mert éhes, vagy mert szopizásra vágyik, vagy mert hozzád akar bújni.

Lehet hogy egyszerre nem tud elég sokat enni, hamar elfárad, és egy óra múlva megint éhes. Pici még nagyon, kell kb 2 hónap mire nagyjából beáll az etetések üteme, persze akkor meg jönnek a növekedési ugrások, amik megint felborítják a rendszert:)

Ha szépen fejlődik akkor ne agyal ezen, tedd cicire amikor csak kéri. Biztosan minden rendben van a tejeddel, ha meg kevés lenne, arra meg úgyis a gyakori szopiztatás a megoldás. Kitartás, minden jót:)

2011. ápr. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!Próbálok megnyugodni,csak már én is fáradt vagyok így,hogy ő sem alszik szinte semmit!
2011. ápr. 12. 12:55
 4/14 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, fejlődési ugrása van, ilyenkor sűrűbben kér enni, amint megnövekszik a tejmennyiség az igényei szerint, akkor visszaáll a régi rend. 1-2 nap kb.
2011. ápr. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
24%

Keveset szopik,és nem lakik jól. Talán nagyon gyenge még,vagy egyszerűen lusta. Nálunk az utóbbi volt. Mindég keveset szopott.és állandóan éhes volt.

Sajnos 3hónaposan átálltunk tápszerre,mert csak szenvedtünk a szoptatással. Hiába volt tejem bőven egyszerűen nem kellett neki.

2011. ápr. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
50%

Kezdd el mérni, így láthatod mennyit eszik.Ha bealszik közben ébresztgesd, hogy egyen még.És SZERINTEM próbálj meg egy rendszert kialakítani mi szerint 2,5-3 óránként eteted meg.Ez jobb lesz neki is.Ha méred és látod, hogy eleget evett és mégis úgy csinálj mintha éhes lenne, akkor SZERINTEM próbálj előbb cumit adni, ringatni, büfiztetni.A picik úgy jelzik ha valami bajuk van mintha éhesek lennének és nagyon sok orális ingerre van szükségük, amit SZERINTEM cumival inkább meg tudsz adni, hiszen az sem jó ha egész nap a ciciden "lóg".

sok sikert:)

2011. ápr. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
SZERINTEM egy 3 hetes gyerek akkor egyen-cicizzen-bújjon amikor igényli, nagyon pici még a felnőttek rendszeréhez.
2011. ápr. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Volt már egyszer-egyszer amikor mértem mennyit evett,általában 80g szokott kb lenni.Bár ez nem mai,és nem is tegnapi adat.Viszont 2500-al jöttünk haza a korházból,és most 3150g,ezért gondolom,hogy eszeget azért..

Köszönöm a tanácsokat!

2011. ápr. 12. 13:20
 9/14 anonim ***** válasza:
80-90 megfelelő ennyi idősen. mérd le és kiderül, hogy mi az oka a sok cicizésnek. ha evett rendesen egyszerre 80-at, akkor csak közelségre vágyik.
2011. ápr. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Szia! Pont ugyanez van nekem, böngészem a kérdéseket, hogy megoldást találjak vagy csak empátiát és pont itt vagy. :)


Szombaton volt 3 hetes és úgy érzem folyamatosan mellen van. Terhességem alatt 3 óránkénti etetés párti voltam, de a gyakorlatban még is az igény szerintit választottam, mert neki biztosan jobb ez, nekem pedig mindegy mikor töltöm meg a mosógépet. De csak szopizna. Tanácstalan vagyok.


Ha elalszik a babád végre mennyi ideig tart? Éjszaka is többször kel?

2011. ápr. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!