Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A 21 éves húgom szerintem...

A 21 éves húgom szerintem rosszul neveli a babát?

Figyelt kérdés
21 éves a húgom, és az élettársánál, és anyósánál laknak.Azt tudni kell, hogy nagyon régimódi az ő anyósa, és a szokásos szövege "jólvan az". Az a baj, hogy már nem tudunk rá hatni. Még az elején hallgatott ránk gyereknevelésben, de már nem. Odáig fajult, hogy ne szóljunk bele, ő gyereke, úgy neveli ahogy akarja. Nos: 9 hónapos baba, és reggel-este tehén tej, fekete teát, vagy gyümölcsöset iszik napközben, már kb 3 hónapja sétáltatják, igaz hogy szépen lépked, de sajnos nem jó a gerincének. Napközben kb azt eszi amit ők., pl pörkölt, tört krumpli, zöldborsó leves....Hogy tudnék rá hatni? Mert nekem is van 2 lányom, és tudom hogy nem jó amit ő csinál, de nagyon befolyásolják.
2011. ápr. 9. 21:58
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

tegnap 23:55 és ma 00:41!

Köszönöm a válaszotokat!:)))

Mintha mind kettőt én írtam volna!Megkönnyítettétek a dolgom,hogy nem kell ezeket leírnom, és megnyugodtam,hogy nem csak én vagyok "furcsa idegen" a lakótelepen.

2011. ápr. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

00:41 Mintha azt írtad volna amit én csináltam :)))

Hát én is egy héten 1X sterilizáltam gáztűzhelyen,lábasban a gyerek cumisüvegeit.Minden evés után(az én gyerekem is tápszeres volt)meleg csapvízzel(amennyire meleg víz jött a csapból),kiöblítettem az üveget,cumit és kész.

Sterilizáló???????Eszembe se volt.

Szerencsére a kisfiam ritkán betegszik meg,szerintem ez annak is köszönhető,hogy nem sterilizáltam anyba-főve mindent.

Hugomék voltak ilyenek.Minden lefejés után kifőzték a mellszívót,aminek az lett az eredménye,hogy tönkrement.De a cumisüveget,cumit is minden kaja után kifőzték.Keresztlányom cumisüvegből evett,hugom mindig lefejte neki a tejet.Sajnos,elejétől kezdve nem akart szopizni.

Aztán mikor nagyobb lett a lány,volt akkoriban nagy hó.Mondtuk nekik a férjemmel,hogy vigyék ki vidékre a lányt(hugom párja vidéki),had élvezze a havat.Hugomék válasza:Nem,nem neki való még a hó.Kerilány 1 éves lehetett akkor.

Másik eset.Mamámékhoz vittük a gyerekeket,az én fiam még kicsi volt,babakocsiban toltam,kerilány már 1,5 éves volt.Leült a kavicságyba és elkezdte szórogatni,seperni a kezével a kavicsokat,élvezte nagyon,láttam rajta.Sógorom odaszalad,mondja neki:Kislányom nem szabad,piszkos a kő.Felállította,elvitte onnan a lányt.Szegény lány meg csak sírt,eljátszott volna ő még a kavicságyban.

Egyszóval:TÚLZÁSBA VITTÉK A DOLGOKAT DE NAGYON!!!!!!!!!!!!

Eredmény:Minden hónapban meg van fázva a gyerek.Januártól kezdte a bölcsit,de többször volt a doktornőnél mint a bölcsödében.Immunrendszere nincsen az biztos.Mi ellen védekezzen ha bacival sem találkozott sosem???

Rájuk lehet mondani:Búra alatt nőtt fel.

Eleinte még az esőbe,hidegbe se akarták kivinni,nehogy beteg legyen.

Szóval,lényeg a lényeg:NE AKARJUK BÚRA ALATT TARTANI A GYEREKET!!!!!!!!!!!!!

Másik dolog:Régen ha egy anyukának nem volt teje valami miatt,mit evett a gyerek????Tehén vagy kecsketejet aztán mégis életben maradtak.Aztán később meg volt 2-3 fajta tápszer aztán ennyi.

Ma van csak ez a nagy "ekkor kell ezt enni,akkor meg azt enni cucc".A védőnők is irtó okosak tudnak lenni,DE NEM KÖNYVBŐL KELL GYEREKET NEVELNI!!!!!!!!!!!!!

Aztán most le lehet szidni, meg hülyézni,de akkor is az igazság.

2011. ápr. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!