Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A 21 éves húgom szerintem...

A 21 éves húgom szerintem rosszul neveli a babát?

Figyelt kérdés
21 éves a húgom, és az élettársánál, és anyósánál laknak.Azt tudni kell, hogy nagyon régimódi az ő anyósa, és a szokásos szövege "jólvan az". Az a baj, hogy már nem tudunk rá hatni. Még az elején hallgatott ránk gyereknevelésben, de már nem. Odáig fajult, hogy ne szóljunk bele, ő gyereke, úgy neveli ahogy akarja. Nos: 9 hónapos baba, és reggel-este tehén tej, fekete teát, vagy gyümölcsöset iszik napközben, már kb 3 hónapja sétáltatják, igaz hogy szépen lépked, de sajnos nem jó a gerincének. Napközben kb azt eszi amit ők., pl pörkölt, tört krumpli, zöldborsó leves....Hogy tudnék rá hatni? Mert nekem is van 2 lányom, és tudom hogy nem jó amit ő csinál, de nagyon befolyásolják.
2011. ápr. 9. 21:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Védőnő, gyerekorvos véleménye?
2011. ápr. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%

A sétáltatás valóban nem jó,de az evéssel nincsen semmi baj. Régen is így etették a babákat,és elég sok anyukát ismerek,ahol a 8-9 hónapos gyerek azt eszi,amit a család többi tagja,és tejet is már régen isznak. A gyerekek pedig egészségesek.

Hatni nem tudsz rá,mert mindenki úgy neveli a gyerekét,ahogy jónak látja. A húgod pedig már nem is olyan fiatal.

2011. ápr. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül rosszul neveli, hanem másképp, mint a mostani "etikett". Az etetéssel szerintem sincs baj, régen tényleg így ettünk (engem is így etettek a szüleim 9 hónaposan). Az más, hogy most nem ez a "trendi".... A sétáltatás, hááát... azt nem tudom, mi 11 hónaposan kezdtük el sétáltani a kislányunkat (nem én akartam, hanem ő kapaszkodott a kezembe, és onnantól kezdve 2 hónapig kénytelenek voltuk sétáltatni, különben üvöltött, ha nem). 13 hónaposan tanult meg egyedül járni.


Ha szeretik a babát, ellátják, foglalkoznak vele, akkor sztem nem szólhatsz bele.

2011. ápr. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
18%
Ne szolj bele, az o gyereke, ugy neveli ahogy akarja. En sem latok semmi kivetnivalot abban, ahogyan csinalja. Inkabb o irhatna ki egy kerdest, hogy mit csinalhatna a noverevel, aki beleszol a gyermeke nevelesebe. Kepzeld nem o az egyetlen, aki tejet, teat, fott etelt ad a gyermekenek!
2011. ápr. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A tesód gyereke úgy nő fel, mint az indiai babák, ők pl.újszülött koruktól kezdve tehéntejet isznak, s mivel ugyebár az a szomjat konkrétan nem oltja, így képzelem, hogy fekete teát is itatnak velük már egész pici korukban.Én ezen voltam kicsit kiakadva, de mára - főleg, hogy megszültem - másképp látom a világot, többmindent tolerálok másoknak, mert nekem is biztos vannak furcsaságaim, ami meg másnak-lehet pont a szomszédnak szúr szemet, de nem felelhetünk meg folyton mindenkinek, én elsősorban a babámnak, páromnak, magyarul az én kis családomnak akarok.Mellesleg anyámnak se nagyon engedem, hogy bármibe beleszóljon, de türelmesen végighallgatom, de csak azt tartom meg, amit jónak gondolok.Ezért is fogadd el a tesód nézeteit, nevelési módszereit.Hidd el, nem jó a túlzott következetesség se, és persze a következetesség teljes hiánya sem, de mit lehet tenni?!:))
2011. ápr. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
57%

Ezek közül csak a fekete tea és a tehéntej (esetleg) ami nem tuti. Miért ne ehetné már azt a gyerek amit a felnőttek?!

Te is "gondolom" a trendi anyuka lehetsz aki még a 2 éves gyereknek veszi a dm-be a bébikaját.

Lehet régimódi de szerintem nem gázos... hidd el van ennél rosszabb is és szerintem foglalkozz a saját gyerekeiddel.

Meg mi ez a nem jó a gerincének duma? Az én lányom ennyi idősen simán ment az ágy mellett kapaszkodva. Magát odament négykézláb és felkapaszkodott, majd ment körbe az ágyon a nagytesó után. (a nagytesó meg 6 hónaposan önállóan felállt a kiságyba) Mit kell ezen kiakadni most komolyan...

2011. ápr. 9. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
67%

Kicsit OFF-olok, de muszáj, mert van abban vmi, amit vki itt megjegyzett, hogy most nem ez a "trendi".Na, itt van a gond.Én speciel ezért sem értetem meg magamat - és nem is akarom - a saját anyuka-korosztályommal, egyszerűen egy levegőt se szívesen szívok velük - lehet antiszociális vagyok, de vhogy nincs közös témám velük, mert semmi olyanról nem tudnak beszélni, ami kicsit a gyerekről szólna és a gyakorlatból merítenék, sokkal inkább arról, mit mennyiért vettek, hol ( hogy minek? az nem lényeg ), és így igaz, ahogy előttem írták: a széltől is óvják a gyereket, olyan sterilen tartják őket, hogy az már nem igaz, és csodálkoznak, hogy: minden 2.gyerek hyperaktív, minden 3.gyerek allergiás vmire, és állandóan göthősek, taknyosak a gyerekeik, mert nyomatják a különféle tápszereket, amikre még az orvosok is esküsznek, én magam még a gondolatától is írtózom, hogy valaha kapjon a gyerekem, ha lehet, inkább megkímélném én is, inkább hoznánk neki anyatejet, ha annyira szükség lenne rá, csak mesterséges francot ne kapjon.

A trendiség tehát puhány gyerekeket eredményez, véleményem szerint, oké, kell a következetesség, óvatosság, féltés is természetesen + mininális jogos aggodalom bizonyos helyzetekben, de ne tartsuk már búra alatt azt a szegény gyermeket, mert csak hátránya fog származni a későbbiekben, előnyük nem.Dobjuk ki a légzésfigyelőt, ha csak nem indokolt a használata, a sterilizáló készüléket, amitől a falra mászok, és próbáljunk kicsit gyakorlatiasabbak, élelmesebbek lenni, mint az átlag ( a trendi átlag hozzáteszem ), mert elsősorban EMBERT nevelünk, nem játékbabát, ezt kéne szerintem sokaknak felfogniuk.Bocs, akit pl. a légzésfigyelővel kapcs.felhúztam, de most, hogy annyira elterjedt a használata, hogy már elmozdulni se tud sok szülő nélküle a baba ágyától, mert fél, parázik, hogy megfullad a gyereke vagy leáll a légzése ( ha egészséges a baba, könyörgöm mitől?! ), illetve "elfelejt levegőt venni" ( egy koraszülött oké, de egy ép tüdejű, normálisan fejlődő csecsemő?!Na, hagyjuk már!), szóval ilyenkor gondolkodom el annak a szónak az értelmén, hogy "paranoia", amit sok-sok pénzzel enyhíteni, illetve kezelni lehet......

2011. ápr. 9. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
43%
És még vmi az előzőekehez: kár, hogy kiment a divatból az a szó, hogy "szívósság" és "strammság"...igazán visszajöhetnének a sok lagymatagság helyett, mind szülő és mind gyerek értelemben.
2011. ápr. 9. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
51%
Igaza van,az ö gyereke,ne szólj bele.egy kicsit okoskodásnak tartom,lehet ö csinálja jól,nem tudom.Utolsó kifelejtetted az elektromos mellszívót,a nedves popsitörlőt a monitoros megfigyelőt,a páratartalom mérőt.tettszett amit írtál
2011. ápr. 10. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
65%

23:55-ös szívemből szóltál! Rám úgy néztek a kórházban a szüléskor anyukatársaim, mint a véres rongyra, hogy hogyhogy nem vettem légzésfigyelőt?! (úgy jött szóba, hogy ki milyen márkájút vett). Mondtam, h bevallom, eszembe sem jutott... Hiszen egymás mellett fogunk aludni a babámmal legalább fél évig.


Aztán a strelilizáló jött szóba a védőnőnél (anyukák között), mikor már pár hónapos volt a lányom. Mondtam, h én lábasban strerilizálok a gáztűzhelyen, és nem naponta ötször, csak hetente egyszer, amúgy meg minden használat után alaposan mosom, öblítem az üvegeket (nekünk tápszeres pótlás volt a kezdetektől kezdve).


Komolyan mondom, én éreztem magam csodabogárnak, hogy se sterilizálóm, se légzésfigyelőnk nem volt soha. És nem azért, mert anyagilag nem engedhettük volna meg magunknak, sőt! De én is túlzásnak tartom már ezeket a "trendi" felfogásúakat, akik még rá is akarják erőltetni az emberre, hogy csak az lehet jó, amit ők csinálnak. Én ellenkező esetben sosem szóltam le senkit. Ha volt légzésfigyelője, volt.... nekem azzal semmi bajom se volt.

2011. ápr. 10. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!