Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit adtatok az orvosotokna...

Mennyit adtatok az orvosotoknak, szülésznőnek? Mennyibe kerültek kb a babaholmiaitok?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 5. 12:05
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

orvos 80e, szülésznő 30e (legközelebb csak szülésznőt fogok felkérni)


babamotyókra nem költöttünk sokat, rengeteg mindnet kaptunk:

babakocsi, ruhák, mérleg, légzésfigyelő, játszószőnyeg, pörgő forgó, járóka -kölcsönbe

kiságy, bébihordozó, játékok, ruhák -örökbe

matrac 7e, textilpelus 30e (nappal abba pelenkázom), pelenkázólap 3e, sportbabakocsi 40e, turkált ruhák 5e.


ha józanul mérlegeli az ember, nagyon sok kiadástól megóvja a pénztárcáját. amit rövid ideig használ (pl.ruhák), abból jó a használt is. sok mindent meg csak a gyártók nyomatnak, normál esetben nincs rá szükség (pl.cumisüveg, cumi, sterilizáló).

2011. ápr. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
A cumi és cumisüveg azért nem ugyanaz mint a sterilizáló... mert kifőzni ki lehet a dolgokat, de ha egy baba tápszeres újszülött kortól, vagy később lesz az, mindegy, azért ennie kell. A cumi meg olyan hogy rengeteg anyuka használja nyugtatóként a cumit a mellbimbója helyett, végülis az a rendeltetése, sok babának van rá szüksége, ezért érdemes beszerezni egyet hogy legyen, aztán max nem kell a baának, van olyan baba aki nem is akar cumizni.
2011. ápr. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Fogadott dokinak szülés után 80 ezer, terhesgondozásért nem kellett fizetnem.

Szülésznőnek (nem fogadott): 10ezer -pont volt a férjemnél pénz (hajnalban mentem be a szülőszobára).


A gyerekholmik:

babakocsi+hordozó 50ezer

ágy: 40ezer

és még apróságokra, ruhákra 50ezer biztos elment, de azt nem tudom már fejből.

2011. ápr. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Mindent összevetve :

terhesgondozás, szülés, babaholmi, autókázás nekünk

500 000 Ft.

Szerencsére a nagy részét mi is ajándékba kaptuk, különben az összes spórolt pénzünk rá ment volna.

De mindenből szépet és jót vettük, és olyan dolgokat is ami nem létfontosságú.

Pl. FP elektromos hinra, pihenőszék.Ezek nagyon sokat segítettek nekem, és még a mai napig is ha nem bírom elaltatni csak beleteszem a hintába és 5 perc múlva alszik.

Ha megteheted te is vegyél, sok terhet levesz majd a válladról.

6,5 hós kiscsaj anyukája

2011. ápr. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Fogadott doki 50 ezer. szülésznő 40.

Babakelengye kb. fél millió, pedig egy pár dolgot kaptunk és nem a legdrágábbakat vettük.

2011. ápr. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

2 éve szültem: orvos 50 ezer (+ a vizsgálatokra magánrendelésére jártam, alkalmanként 7-8 ezer), szülésznőnek 20 ezer.

Babacuccok:

babakocsi 70 ezer (multifunkciós)

kiságy 28

pelenkázó kb. 25

légzésfigyelő 20

kenguru 6 ezer

ágyneműszett szopipárnával baldachinnal kb. 7-9 ezer

ruhák nagyrészét angol-turiban vettem, a legtöbb vadiúj volt, párat tesco, H&M, cora, C&A.

+ ami még nem nagy költség: fürdetőkád, tisztálkodó-szerek, pelcsi stb.

Később amire még költöttünk: pihenőszék 12 ezer, etetőszék 12-13 ezer, autósülés 28 ezer.

2011. ápr. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

doki: 20.000 / rendelésen 6 alkalom ami 7000 ft volt alkalmanként


szülésznő fogadott: 20.000 ft


babholmikat passzolom, mert ez már a második terhességem és örökölt szinte mindent!

2011. ápr. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

1 éve szültem. A babaholmit sosem számoltam, hogy mennyibe kerülhetett.

Az orvosomnak 50.000-t adtam, a terhesség alatt csak kb. 3x vizsgált, ez 7000 Ft/alkalom volt.

A szülésznő is kapott 10.000-t.

2011. ápr. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Akkor Én nagyon sokat fizettem. Dokimnak 100.000ft és havi vizsgálatonként 10.000ft ami persze az utolsó két hónapban kéthetente volt!! A szülésznőmnek 50.000ft-ot adtunk mert nekünk mindenki azt mondta hogy amennyit a dokinak adsz annak a felét illik a szülésznőnek. A kelengyét meg még nem is mertem összeszámolni.
2011. ápr. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!