Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Már nem bírom idegekkel,...

Már nem bírom idegekkel, mindent kipróbáltam amit csak lehet, de egyszerűen reménytelen. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
20 hónapos a babám, és nem lehet lefoglalni semmivel, de ezt szó szerint értsétek!!! Hetek óta semmi, de semmi nem érdekli. Ha bent vagyunk a lakásban egész nap, de EGÉSZ NAP csak a földön fetreng, vagy ül és néz maga elé. Hiába ülök le vele játszani, nem érdekli. Bevonom a főzésbe, de max 2 perc és vége, elmegy onnan, és heverészik tovább a földön. Ezt csinálja folyamatosan. Naponta kétszser járunk játszótérre, de ott sem tudja magát feltalálni. Nem homokozik, ha beleteszem a hintába 2 percnél többet nem hajlandó benne maradni. Mászókát sem bírja sokáig. Csak megy egyik helyről a másikra, nézi mit csinál a többi gyerek. Minden baba, gyerek játszik, elfoglalja magát, csak ő utána kell rohangálni, mert csak megy folyamatosan, vagy pedig hisztizik, hogy vegyem fel. Amit nem nagyon szoktam, hagyom had mászkáljon. Komolyan, higyjétek el, semmi de semmi nem érdekli, sem kint a játszótéren, sem az utcán, sem pedig a lakásban. Már teljesen kivagyok, nem tudom mit csináljak, ma már sírtam is, hogy ilyen nincs!! Mit rontottam el nem tudom. Foga nem jön, nem éhes, nem szomjas, alszik rendesen. Vigyem orvoshoz, vagy mit csináljak vele? Segítsetek, mert már csődöt mondtam...
2011. márc. 26. 12:22
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Az én 21 hónapos lányom teljesen ugyanilyen amiket leírtál. Otthon csak nyűglődik, a játszótéren csak figyeli a többieket. Semmi nem köti le 2 percnél tovább, de ez nem is baj, azt hallottam ez természetes ebben a korban. Nálunk olyan a játszótér, hogy el van választva egy kis kerítéssel a nagyok játszóterétől. Ő állandóan ott áll a kerítés mellett és figyeli a nagyokat ahogy a nagy csúszdán játszanak. A múltkor áthúzott engem a nagy játszóra és kiharcolta hogy a nagy csúszdán és a nagy mászókán játsszon. Teljesen odáig volt érte, és azért hogy a nagyobb gyerekekkel lehet.

Én rájöttem, hogy egyszerűen csak igényli a nagyobb gyerekek társaságát. Amikor vele egykorúakkal van, vagy egy kicsivel kisebb gyerekkel egyszerűen nem tud velük mit kezdeni, csak nézik egymást, sőt zavarba is van. De ha nála nagyobbakkal van, kb 4-5 évesekkel, akkor minden rendben, eljátszana velük akár egész nap étel-ital nélkül és nélkülem is. Akkor egész végig halandzsázik, beszélget hozzájuk. Tehát én látom, hogy nálunk ez a gond.

2011. márc. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
utolsónak: ugyanez van nálunk totál, kizárólag a nagyobb gyerekekkel hajlandó lenni, imádja őket, ámulattal nézi ahogy játszanak, segít nekik homokozni, utnánozza őket. a vele egykorúakat szinte észre sem veszi. nem érdekli egyáltalán.
2011. márc. 26. 16:00
 13/16 anonim ***** válasza:
Akkor én meg reagálok a szintén utolsó válaszolóra. Már hogy a viharba ne játszana együtt két 2éves gyerek? Kapaszkodj meg, a fiam 10 hónapos, és együtt játszanak a szintén 10 hónapos cimborájával. Temrészetesen nem szerepjátékot, hiszen az majd 3-4 éves kor körül alakul ki, de együtt pakolnak, ide-oda adják egymásnak a játékot, együtt jönnek-mennek. Hogy mást is mondjak, amikor a játszótéren vagyunk, és a nagyobbak homokoznak, odamászik a kisfiam és megnézi mit csinálnak, ha talál egy lapátot azzal túrja a homokot, vagy épp elveszi attól akinél van. Ez szerinted nem játék? A maguk szintjén játszanak.
2011. márc. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
nem, ezt úgy hívják, hogy egymás mellett játszás. ezt nem én találtam ki, bár magam is tapasztaltam. két 2 éves nem fog leülni együtt építőzni, ezt garantálom neked, az hogy beadja az egyik a kockát a másik kezébe, az nem együtt játszás. az együtt játszás, az hogy az egyik kitalálja hogy építsenek várat, a másik meg lelkesen segít neki, akarattal és céllal, aztán meg ő találja ki hogy most garázst építsenek. ez az együtt játszás. még 3 évesen sem feltétlenül jellemző. hogy miért? mert ilyen korban minden gyereknek önmaga a központ, és még nem tud annyira kinyílni, hogy más gyereket bevonjon a játékába. ez egyszerű pszichológiai tény.
2011. márc. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

bocs, hogy beleszólok de tényleg így van, még csak egymás mellett játszanak.

ha 10 hónapos a kicsid, lassan, olyan fél év múlva eljön az undokoskodás korszaka. na akkor már a pajtásának a kezébe se fogja adni a játékokat, csak kiveszi :)

még soká lesz, hogy együtt fognak játszani, de az jó, hogy lekötik egymást :)

2011. márc. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
A 17.10-es válaszolónak, aki az én válaszomra reagált: az, hogy leírtam hogy az én gyerekem nem hajlandó játszani a vele egykorúakkal még nem azt jelenti hogy ez minden gyerekre vonatkozik, az enyém ilyen típusú, a kedves kérdezőé is ezek szerint, és még biztos van sok hasonló ilyen kisgyerek, mert ugye minden gyereknek más az érdeklődése, és ez már ilyen fiatalon is látszik. Lehet hogy a te 10 hónapos babád is ilyen lesz, amikor majd 2 év felé közeledik, hogy jobban ellesz a nagyokkal. Sosem lehet tudni. És a játszani szót én sem úgy értettem, hanem hogy jól elvan velük, felnéz rájuk, ilyenkor nincs semmi problémája.
2011. márc. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!