Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Már nem bírom idegekkel,...

Már nem bírom idegekkel, mindent kipróbáltam amit csak lehet, de egyszerűen reménytelen. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
20 hónapos a babám, és nem lehet lefoglalni semmivel, de ezt szó szerint értsétek!!! Hetek óta semmi, de semmi nem érdekli. Ha bent vagyunk a lakásban egész nap, de EGÉSZ NAP csak a földön fetreng, vagy ül és néz maga elé. Hiába ülök le vele játszani, nem érdekli. Bevonom a főzésbe, de max 2 perc és vége, elmegy onnan, és heverészik tovább a földön. Ezt csinálja folyamatosan. Naponta kétszser járunk játszótérre, de ott sem tudja magát feltalálni. Nem homokozik, ha beleteszem a hintába 2 percnél többet nem hajlandó benne maradni. Mászókát sem bírja sokáig. Csak megy egyik helyről a másikra, nézi mit csinál a többi gyerek. Minden baba, gyerek játszik, elfoglalja magát, csak ő utána kell rohangálni, mert csak megy folyamatosan, vagy pedig hisztizik, hogy vegyem fel. Amit nem nagyon szoktam, hagyom had mászkáljon. Komolyan, higyjétek el, semmi de semmi nem érdekli, sem kint a játszótéren, sem az utcán, sem pedig a lakásban. Már teljesen kivagyok, nem tudom mit csináljak, ma már sírtam is, hogy ilyen nincs!! Mit rontottam el nem tudom. Foga nem jön, nem éhes, nem szomjas, alszik rendesen. Vigyem orvoshoz, vagy mit csináljak vele? Segítsetek, mert már csődöt mondtam...
2011. márc. 26. 12:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos,hogy elrontottál valamit. Ha csak hisztizne,hogy vegyed fel,akkor lehetne ezt mondani.

Vidd el orvoshoz,és kérj tőle véleményt. Nem természetes,hogy csak fekszik és mászkál.

2011. márc. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
igen, csak fekszik és mászkál. mostanra jutottam el odáig, hogy tényleg orvoshoz kéne vinni, mert hogy egy gyereket ennyire ne érdekeljen semmi, olyan nincs. legalább a játszótéren jól érezné magát, de ott sem. sehol sem jó neki.
2011. márc. 26. 12:31
 3/16 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs különösebb baj, csak Ő ilyen szemlélődős típus. Biztos sok minden érdekli, de csak nézi, szemléli a dolgokat. Volt ilyen időszaka a kisfiamnak is (most 21 hónapos), bár Ő akkor azt szerette, ha Én építek neki, olvasok neki, mutogatok stb., és Ő csak szemlél, figyel.

Nem baj, ha a játszótéren csak a többieket figyeli, abból tanul és hamarosan Ő is kedvet fog kapni a játékhoz, csak légy türelmes:-) A babád olyan lassabb, megfontoltabb személyiség szerintem a leírtak alapján, ami egyáltalán nem baj!! Csak türelem, hamarosan elkezdi felfedezni a világot és akkor majd nem lehet megállítani sem:-)

Fel a fejjel!!

2011. márc. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
teljesen kétségbe vagyok esve, régen egy percre sem állt meg! folyamatosan ment, ment. most meg... minden gyerek szereti a játszóteret, imád homokozni. őt ez mindössze egy hónapig érdekelte. ja, azt elfelejtettem írni, hogy számára a legjobb dolog, a bevásárlóközpontokban történő rohangálás, ruhák nézegetése. leveszi a polcról, visszateszi, leveszi, vissza, na ezt nagyon szereti. a héten kétszser is voltunk, mindkétszser alig tudtam kirángatni az üzletből, sikongatva furkorászott bent, és úgy válogatott, mint aki vásárol is:). na de mégsem hordhatom áruházakba játszani, az nem játszótér.
2011. márc. 26. 12:38
 5/16 anonim ***** válasza:

én fiam is azt csinálja a játszótéren, hogy áll és nézi a többi gyereket. ez teljesen normális, hagyd!

a lakásotok mennyire van elkerítve neki? tud turkálni fiókokban, könyveket, cd tokokat pakolászni?

csinálhatsz neki egy nagy dobozt, tegyél bele 2 kanalat, egy műanyag villát, egy tiszta fokhagymanyomót, pár szívószálat, egy kis könyvet, 2 pingpong labdát, egy homokozólapátot, pár tollat, egy tusfürdős flakont, csukd be a dobozt és mutasd meg hogy tudja kinyitni. lehet ez leköti!

enyém kedevnc játéka a konyhában a fűszeres zacskós doboz turkálása. persze csak bontatlan fűszerzacsik vannak benne.

kismotorja van? lehet az is lekötné.

na meg papír, toll és együtt rajzolás?

több most nem jut eszembe :(


azt ne várd, hogy együtt játszatok, ennyi idős korban még nem tudnak, de mindig maradj ott vele ha elkezd egyedül játszani mert ugyan neked úgy tűnik, hogy tök jól el van egyedül de te is benne vagy a kis elképzelt játékvilágában!

2011. márc. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Nyugi :) A lányom ugyanezt csinálta ennyi idősen.Egyszerűen semmi nem érdekelte, se játék se semmi, játszótéren is ugyanez volt, csak nézelődött, de nem játszott. El fog múlni. Ahhoz kicsi hogy hogy hosszú időre lekösse magát egy játékkal, ahhoz meg már nagy, hogy csak úgy legyen. Ez zavarja őt is, azért nyűglődik. Viszont lányomnál az bejött ha én játszottam vele, nem játékkal, hanem pl bújócska, fogócska, ilyenek, amit együtt tudott velem játszani.Most négy éves lesz, már semmi gond, elbabázik, rajzolgat, szerepjátékokat játszik. Két évvel ezelött viszont játékok abszolut nem érdekelték, max két percre.
2011. márc. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
már mindent próbáltam, kockacukorral főz a kis konyhájában, 10 perc és vége, rajzolni sokat szoktunk, de ennek is hamar vége szakad, a fiókok kinyitása is ideig óráig köti le, amúgy mindent elér, fel is mázsik ide-oda, kinyit mindent. de mostanában már ezt sem csinálja, csak rádől az ágyra, fetreng egész nap. annyira fura, hogy a játszótéren minden gyerek eljátszik, akár szülővel akár egyedül, ő se velem, se apával, se egyedül nem. mi lesz így vele óvodában? sarokban fog ülni egész nap??
2011. márc. 26. 12:48
 8/16 anonim ***** válasza:

szia, valószínűleg, a leírtak alapján unja az otthoni létet, a játékokat. az oviban ezzel nem lesz gond, ott nagyon sok játék van, na meg az óvónők mindig kitalálnak valami újat, mire megunnák, jön a következő újdonság. na meg még hol van az hogy ő ovis lesz, addig még rengeteget fog változni.

az enyém sem egy nagy homokozós darab, a többiek ott ücsörögnek akár órákig, az enyémet 5 percig érdekli. de mondjuk ő szeret hintázni, vagy mostanában labdát, plüsst hintáztatni, mászókázni, csúszdázni nagyon. de alapvetően úgy zajlik most is a játszótér, hogy megyünk egyik játéktól a másikig, váltogatja őket. én örülök neki hogy ilyen felfedező. amúgy ahol sokan vannak ott ő sem szeret lenni, ott inkább csak nézi mit csinálnaka a többiek, ilyen óvatosabb típus. itthon most már leköti magát, ha épp dolgom van. pl. főz a kis konyhájában, nem órákig persze, adok neki hozzá vizet is, mosogat, tiszta víz lesz midnen, nem baj, vagy épít. ill. csináltam neki az egy kis kosárból meg spárgából hintát, felkötöztük az asztal szélébe, abba belerak dolgokat, és azok hintáznak. (ha már ő idebenn nem tud). de alapvetően inkább úgy játszik el benn, ha velem, és egy játék max. 15 perc, de ez az utóbbi idők fejleménye, hasonló idősen neki is csak pár perc v olt. úh sztem nincs baja, türelem, majd megérik arra hogy játsszon egyedül is. (és látod, érdekli valami, mégha aruha lepakolása is...az enyém is szeret amúgy ruhát pakolni, meg zsebkendőt, meg ilyeneket, kendőmániás).

szóval én nem látom legalábbis az enyémnél a problémát, nagyon fárasztó ugyan, az biztos.

2 éves 3 hónapos a kislányom

2011. márc. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Nem szokott más gyerkőccel sem játszani?Nincs egy vele hasonló korú baba akivel lefoglalhatná magát?

Amikor a lányom engem már nagyon un, akkor felülünk bicajra, és irány az unokatesó.Hihetetelenül elvannak.

Bocsi, ha már hasonló válasz érkezett!Nem olvastam az eddigieket.

2011. márc. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
20 hónaposan még nem játszik együtt más gyerekkel, ez alap.....ez csak reakció az utolsó válaszolóra.
2011. márc. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!