Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan sétáljunk, ha mindent...

Hogyan sétáljunk, ha mindent meg akar fogdosni, felvenni a földről?

Figyelt kérdés

15 hónapos fiammal nemrég kezdtünk el kocsi nélkül lemenni az utcára (mikor nem voltak már mínuszok) és egy hónapja megy önállóan. Az elején még igényelte, hogy fogjam a kezét, ekkor csak megálltunk, nézelődtünk. De mostmár vagy kiveszi a kezét, és megy a világba, vagy nem is jön, csak áll, és a földet kémleli, hogy mit lehetne megkaparintani. Vagy kerítéseket tapogat. Ezekkel nem is lenne baj, mert jó, hogy érdeklődik, tanul, sétálni is úgy megyünk, hogy semmi más dolgom nincs, arra sétálunk amerre látunk, DE: lakótelepen lakunk, az utat még belátom, hogy hol van cigicsikk, üvegszilánk, kutyakaka stb. de a különböző füves területeket már nem. Nem is akarok utána rohangálni törlőkendővel, elég, ha itthon megmossuk a kezét (persze mindig van nálam) de nem mondhatom mindenre, hogy nem szabad, fúj, piszkos, kakás (akár kutya akár galambkaki) stb. Tudom, hogy játszón majd lesz még ilyenebb is, nem is a kosztól féltem, inkább hogy ha pl. elesik, üvegszilánkba tenyerel, stb. És ne is beszéljünk a láthatatlan baktériumokról (pl. a fával ismerkedik, ahova a kutyák pisilni járnak) Nem gondolom, hogy túlaggódnám, de az ilyenekre mégis hogyan készüljön fel az ember? Engedjem neki, csak nem lesz baja alapon? Vagy menjünk csak az úton? Vannak széles sétálóutcák is.

Bocs, hogy hosszú lett!


2011. márc. 9. 13:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Engedd, és próbálj olyan helyet keresni, ami egy kicsit rendezettebb, nincs üvegszilánk, stb.
2011. márc. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szeretek itt lakni, mert nagyon sok a füves, fás rész, sétáló utca, fel is van újítva. De ugyanakkor minden sarkon nemcsak játszótér van, hanem iskola is. Így a 14-18 évesek bárhol csinálnak szemetet, és most szembesültem ezzel, hogy nem is olyan tiszta a környék, mint amilyennek látszik, amikor csak úgy mész, gyerek nélkül. (olyan, mint amikor a járda kátyúival is szembesül az ember mikor babakocsizik, előtte fel sem tűnt. :o))
2011. márc. 9. 13:14
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom merre laktok, de Bp-en nagyon sok bekerített játszótér van, az én fiam is most kezdte el, hogy elengedi a kezét - sőt, nem engedi, hogy megfogjam - és megy a feje után.

Itt mellettünk két ilyen is van, minden nap gereblyézik a homokozót is, én most már csak leülök a padra és legeltetem... ő kergeti a madarakat, szortírozza a faleveleket :)) 12 hónapos múlt

2011. márc. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Menjetek bekerített játszótérre. Ott is tud sétálni, és ha elesik, jó esetben nem üvegszilánkba esik. És jó esetben nincs kutyakaka sem.

Te pedig leülhetsz egy padra pihenni, amíg ő bóklászik.

2011. márc. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hmmm... köszi. Ez eddig eszembe sem jutott :o) Bekerített játszó is rengeteg van erre, de még azért nem mentünk játszózni, merthogy hideg volt és eddig csak a hintát használta a fiam. Csak ott motorozni meg nem tud, a salak miatt. Mindegy is. Ez jó ötlet, holnap megyünk is, megnézzük, hogy ott mik vannak.
2011. márc. 9. 14:00
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia, még az előzőekhez irnám hogy én nagyon boldog voltam hogy a hideg miatt kesztyűt kell húzni mert így védettnek éreztem a kislányom kezeit amikor mindenféléhez nyúlkál :) Szerintem a védett játszótér és a kesztyű elég jó védettség már :))
2011. márc. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Menjetek motorral a játszótérre, akkor motorozik is, meg szöszmötölhet is.

Nincs már olyan hideg, nyugodtan ellehettek bármennyit a játszótéren. Esetleg vigyél a homokozóba a feneke alá egy kis vékony alátétet vagy plédet vagy polifoamdarabot.

2011. márc. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!