Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kukikérdés? Fogdosni vagy nem...

Kukikérdés? Fogdosni vagy nem fogdosni ez itt a kérdés?

Figyelt kérdés
Anyukák, a ti kisfiatok mikor kezdte el piszkálni a kukiját? Hogyan kell ezt lereagálni, hogy jó legyen? Csupa csaj van a családba, kisfiú nincsen, tapasztalatom nincs (férjem az más:). Szeretném, ha nem lenne e miatt lelki ismeret furdalása, mert ez a legtermészetesebb dolgok egyike. Ma pelusozásnál felpiszkálta kissé, és elgondolkodtam, hogyan fogom ha nagyobb lesz mondani neki, hogy ne kényeztesse magát, ha mások is vannak a szobában. Persze most még kicsike, de későbbre felkészülök.:) Ja, 9 hós.
2010. máj. 22. 22:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 14 hónapos és most találta meg a kukiját és fürdésnél van, hogy fogdossa, húzogatja. Egyelőre én még csak elterelem a figyelmét, a kezébe adok valami játékot. Eddig elég jól bevált. Hogy később mi lesz, ez jó kérdés.
2010. máj. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szia! Enyém 19 hós és van hogy ő is felpiszkálja kissé, de én szerintem ez náluk még nem olyan mint amikor egy férfi felpiszkálja magának. Szerintem érzésre sem, max a reakció, de még végkimenetele sem lenne szerintem mert úgye a magömlés később van szóval én egyáltalán nem reagálok rá, szerintem kinővi, addig meg hadd barátkozzon vele.
2010. máj. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Én csak egy valamit tudok mondani: sose szúrd le emiatt!!!! Tereld el a figyelmét, hagyd figyelmen kívül, akármi, esetleg említsd meg egyszer neki, hogy nem szabad (elmagyarázva, hogy miért nem - nyilván nem a szexxel kezdve...) de semmiképp se piszkáld vele!

Én 2-3 évesen már rendszeresen masztiztam (lány vagyok) és rám többször is elég erélyesen szóltak. Ettől még nem hagytam abba, csak annyi történt, hogy onnantól kezdve csak akkor csináltam, mikor nem látták, viszont minden egyes alkalommal borzasztóan szégyelltem magam, és ez az érzés a mai napig megmaradt bennem, és sose bírom magamat teljesen elengedni, ami viszont elég kellemetlen.. Szóval ha nem szeretnéd, hogy kihasson a későbbi szexuális életére, akkor csak óvatosan!

2010. máj. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A kisfiúk elég hamar rájönnek, hogy a legfőbb örömforrás ott rejtőzik a lábuk közt, és innentől kezdve szívesen babrálják...valszeg amíg élnek:) Szerintem max akkor kell rászólni, ha olyan helyen vagytok, ahol nem illik. Amúgy hagy birizgálja, ha jól esik neki:)
2010. máj. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Igen, csak egymásra néztünk a férjemmel, hogy a gyerek felállította a kukiját, és szemmel láthatóan élvezte. Nagyon cuki, mert nevetett rajta, de kissé meglepődtünk, hogy más most megtalálta.:) Persze, hogy nem olyan, mint a nagyoknak. Akkor ne reagáljak rá?
2010. máj. 22. 22:23
 6/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ne. Úgysem sűrűn fér hozzá a pelustól szegényke:)
2010. máj. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Semmiképp nem szúrnám le! soha nem okoznék neki lelkiismeret furdalást e miatt. Ahogy ma is reagáltunk apával, mintha észre se vettük volna, mintha ez a világ legtermészetesebb dolga volna, úgy tettünk. Természetes, hogy a fiúk ezt csinálják, csak már ilyen pici korban teszik, ez volt meglepő.:)
2010. máj. 22. 22:27
 8/13 anonim ***** válasza:
Még mi sem ütköztünk problémákba, fiunk is ennyi idősen lelt rá. Ha kaki van, akkor eltereljük a figyelmét, mert belenyúl és durva világot rendezne, de máskor hagyjuk. másfél éves. Nem merül bele, csak 1 percig ha nyaggatja.
2010. máj. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Egyet értek a "hagyd,ez így természetes" véleményt írókkal.Mint ahogy másban is vannak idöbeni eltérések így ez is egyéni lehet.Igen,öröm számára,ténylegesen merevedése van,s már most "tanulja a testét". Majd beszéltek róla =mindig a maga szintjén=,hogy ezt hol nem illik,de addig inkább örűlj,hogy ilyen jó anyukval áldotta meg őt az ég:))
2010. máj. 23. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Figyu en tanultam, hogy mikor miert csinaljak a babak, kisgyerekek ezt, az elsö az valamikor egy ket eves kor között, de ez sok minden függvenye, amikor eljut oda hogy felfedezi hogy van neki,de ilyenkor meg nem azert piszkalja, mert jo erzes, hanem mert "je, ez hozzam tartozik, mi ez?", aztan elfelejti (a kisfiam kb 2 hetig nezegette maganak meg huzkodta) sosem szabad raszolni durvan vagy eröszakosan abbahagyatni vele, el kell magyarazni neki, hogy mi az (es ne erezd magad kellemetlenül, mert ez teljesen termeszetes) persze nem mindent csak annyit, hogy azzal pisil, es hogy ez a pisilö miböl all, van a kuki meg a herek, es ennyi, azt viszont ha durvan huzogatja, föleg a hereit nem szabad hagyni ilyenkor vagy gyors figyelem eltereles vagy elmagyarazni hogy ha erösen meghuzza akkor bibis lesz es majd faj, de ilyenkor azt is kell erösiteni hogy nem a hozzanyulas a tilos csak ne tepje le. A következö ilyen kor oviban vagy3 eves kor utan van. Akkor fedezi fel minden aprosag masodszor a nemi szerveit, hat igen... ilyenkor mar az öröm miatt piszkalja es a kivancsisag(de ez meg mindig nem az az öröm) de lanyoknal ilyenkor mar van lovacskazas, amikor raülnek valamire es... szoval erted, fiuknal meg a dörgölözes jön be vagy a fogdosas, ha ezt csak neha csinalja egy darabig akkor az jo es termeszetes modon összetartozik a szexualis fejlödessel, de ha mindenaron ez lesz neki fontos akkor valami bibi van. Es itt jönnek elöször a kerdesek: a lanyoknak/fiuknak miert mas a pisilöjük? Ezt is el lehet annyival intezni, hogy mert a lanyok majd nenik lesznek es a kisbaba ott alul bujik ki az anyukaja hasabol, ugyhogy nekik nem kell fius pisilö. Köv kerdes: de hogy kerül anya hasaba a kisbaba? Meg mindig egyszerü: amikor a neni es a bacsi szereti egymast akkor szeretnenek kisbabat es akkor teszik bele a pociba es akkor anyuka es apuka lesznek. Kerdes: es miert teszik bele? Mert meg kicsi es ott kell nönie jo sokaig es majd ugy születik meg. Hogy teszik bele? Azzal a szeretettel, amit egymas irant ereznek.....


Ez inkabb a pici ovisoknak a magyarazat. Mert nem is feltetlenül a technikat kell elmagyarazni, hanem azokat a dolgokat amiket ö megert es el tud helyezni a sajat kis rendszereben. ezzel a hirtelen összehozott felvilagositasbol a gyerek leszüri hogy babat anya es apa " csinal" szeretettel es anya hasaban nö meg es majd onnan bujik ki... Kell ennel több egy ovodasnak? Szerintem nem. A harmadik ratalalasnal lesz a legizzasztobb es ez mar gyerek függö kb kiskamaszkor elejen. ilyenkor a komoly szexualis felvilagositas jön, na az mar hosszu.

A lenyeg hogy keszülj fel idöben, hogy ne akkor mekegj hapogj es vörösödj el, persze fucsa erzes lesz az elejen de teljesen termeszetesnek kell venni hogy kivancsi es sosem szabad neki hazudni! Ez az elsö lepes a szülö- gyerek bizalom lerombolasanak, amikor radöbben az oviban vagy suliban(miutan egy masik gyerek felvilagositja) hogy nem a golya hozza a babat, es nem is anyuka asitja.

A sajat maga kenyeztetese pedig nem gaz ha masok is vannak a szobaban, mert ez igy van rendjen ilyenkor kell elterelni a figyelmet, ez csak kisiskolas korban durva es talan ovi vege fele, de elötte hagyni kell. :D

Remelem tudtam segitenei valamennyit.

2010. máj. 23. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!