Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az első hetekben gyermekülésbe...

Az első hetekben gyermekülésben vagy vízszintes mélykocsiban sétáljunk?

Figyelt kérdés
Olyan babakocsim van,amelyikbe gyermekülés csatlakoztatható,amúgy több funkciós,tehát lehet vizszintesen is fektetni és ülő helyzetbe is hozni a kocsit.A kérdésem az,hogy mennyi idős korig használhatom a gyerekülést a babakocsiban vagy ha elkezdem a sétákat akkor hagyjam az ülést és mindjárt vízszintesbe rakjam? Sajnos nincs leírva a kocsi használati utasításába és most elbizonytalanodtam.
2011. febr. 19. 14:34
 1/7 anonim ***** válasza:

1-3 hónapban csak vízszintes.

Utána néha-néha gyermekülés vagy ha dokihoz viszed vagy ha cipeled, lehet abban, egyébként egészségtelen hosszú távon abban sétáltatni.

2011. febr. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha csak sétálni mentek, akkor mindenképpen vízszintesben a mélykocsiban!

Állítólag nem tesz jót a babák gerincének a hordozó, bár nekem kicsit ellentmondásos az egész!

A hordozókendőt nagyon ajánlják, hogy az milyen egészséges a babának, pedig abban aztán végképp nincsenek vízszintesen és a hordozó is ugyanannyira megtámasztja végig a hátukat, mint a kendő.

Ettől függetlenül én sem abban altattam soha a babámat, de ha elaludt az autóban, akkor nem is ébresztettem fel, hogy áttegyem a kiságyba. Ha olyan rossz lenne nekik, akkor biztosan nem aludnának benne olyan jól.


Ja a másik pedig, hogy pl. amikor apuka vállán vagy a karjában alszik a gyerek, akkor sincs megtámasztva a gerince!

2011. febr. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Szóval akkor az első 3 hónapben a séták csak mélykocsiban történjenek,és utána néha-néha betehetem a gyermekülést a babakocsiba ha jól értem. Köszönöm a válaszokat!
2011. febr. 19. 14:55
 4/7 anonim ***** válasza:

3 hónapos korig csak vízszintes, utána bébihordozóba is ültetheted, akkora már olyan erős a gercince, és az annyira megtámasztja, hogy nem lesz tőle semmi baja, de azért ne sokáig, napi 1-2 óránál többet ne legyen hordozóba!

gyerekülést pedig akkor tedd fel ha magától felül (nyugodtan már akkor ha kitámaszt oldalra), ez olyan fél éves kora körül lesz :)

2011. febr. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igen,bébihordozóra gondoltam amikor gyerekülést írtam,csak hirtelen kiment a fejemből,hogy hívják. Elnézést! :)

Köszönöm szépen mindenkinek!

2011. febr. 19. 15:37
 6/7 anonim ***** válasza:
Kb. 6 hónapos korig mélykocsiban , tehát vízszintesen a legjobb a babának a séták alkalmával. Kb. 6 hónapos kor körül kezdi majd érdkelni annyira a világ, h szeretne több mindent látni és akkor már jobb ha a sport részt használod.
2011. febr. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A babákat 3-4 hónaposan kezdi el érdekelni a világ, onnantól 1-2 fokkal feljebb lehet emelni a babakocsi háttámláját. 6 hónaposan már egész fel lehet emelni.
2011. febr. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!