Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez normális egy 1.5 éves...

Ez normális egy 1.5 éves gyereknél és az anyjánál?

Figyelt kérdés
A helyzet:Anyám totál idegbeteg, mert húgom nem akar aludni, ha alszik, akkor is a heverőn, este viszont a kiságyban.Délután, hogyha nem alszik a kanapén akkor anyám mindig berakja a kiságyban és a gyerek szabályosan ordít, ilyenkor anyám kijön a szobából és csapkod össze vissza tiszta idegbeteg.Most is ordít és azt hiszi, hogy a gyerek megérti.Tényleg ennyire erőltetni kellene az alvást?
2011. febr. 18. 13:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%

:)))))))))))))

Na majd, ha anyuka leszel.........

:)))))))))))

2011. febr. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Annyiban van igaza, hogy ennyi idosen meg kellene aludnia delutan.

Miert gond anyukadnak az, ha a heveron alszik? Ha fel, hogy leeseik, akkor tegyen oda valamit, ami megvedi a leesestol. Gondolom anyukad kezdte valamikor ott altatni, es a hugod egszokta azt a helyet, es nyilvan nem akar most mar mashol aludni.

2011. febr. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

De most komolyan:

Igen. Erőltetni kell (persze lehet másképp is csinálni), mert ő még nem tudja, de ha nem alszik olyan fáradt lesz, hogy egész este a hajatokat téphetitek kínotokban, úgy kilesz szegény. Az anyukád ezt pontosan jól tudja, neki és magának akar jót. De sajnos meg kellene tanítani aludni a hugodat, ezt pedig anyukádnak kéne elsajátítania.

2011. febr. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, aludnia kellene, még másfél évesen főként! Hát igen, majd megtudod később. Nem csak emiatt idegbeteg szerintem elég sok minden hozzájön ehhez. Persze ez nem azt jelenti, hogy így is kell csinálni, de nem csodálom. Inkább az a gond, hogy nem másfél évesen kellene rászoktatni a kiságyra (mert gondolom eddig ez nem így volt, mert ha igen,akkor már megszokásból tudná a pici, hogy ott aludni kell)

Amúgy csak úgy: ő nem az édesanyád?

2011. febr. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Igen tudom, hogy nem olyan nehéz, de hogyha én altatom, akkor nekem elalszik.Nem anya szoktatta oda, hanem nevelőapám Ő kezdte el, hogy ott alszik el ahol akar.Tud aludni,de csak akkor amikor Ő akar és nem úgy hogyha rá van kényszerítve.
2011. febr. 18. 14:02
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom anyukád szeretné, ha megtanulná a kistesód, hogy az ágyában kell aludnia. Mivel nem alszik túl jól a tesód, anyukád biztos fáradt és ezért kiabál... Meg természet kérdése is, hogy valaki csendes, nyugodt típus, valakinél meg hamar szakad a cérna... Lehet, hogy anyukádnak kellene egy hétvégi kikapcsolódás és sokkal nyugisabb lenne... ;)
2011. febr. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

aludnia kell még nappal ,ez biztos. viszton az is biztos, hogy anyukád nem jól teszi, ha csapkod, ordít. agyerek még kevésbé fog elaludni .

én amúgy úgy altatom most is (már 2 éves múlt9, hogy melléfekszem, máshogy nem maradna ott,n agyon mozgékony kis csaj. volt pár harcunk az alvásnál, nem akart fekve maradni stb, volt hogy lefogtam olyankor, és nagyon kedvesen de határozottan mondtam neki hogy édesem, most alszunk, nem kelhetsz fel sajnálom. volt visítás, két-három alkalommal, aztán rájött, hogy hiába. most meg már annyiara a napi rutin része, hogy ő maga megy az ágyhoz ebéd után.

2011. febr. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
bocsi elírtam könnyű:) Eddig ott aludt nem is félt semmi baja nem volt, csak erre rászoktatta nevelőapám.És nem édesanyám, mert aki 20 év alatt ott tett keresztbe ahol tudod, azt én nem nevezem édesanyának.(Ezért lehet elítéltek, de én így látom ezt.)
2011. febr. 18. 14:03
 9/13 A kérdező kommentje:
De este kiságyban alszik, és akkor semmi probléma.Igen anya elég idegeskedős típus.Hétvégi kikapcsolodásra max. a mamához tudunk menni.Igen eddig ő is szeretett aludni, csak anya így neveli, nevelőapám úgy és ez annak a gyereknek sem jó.
2011. febr. 18. 14:06
 10/13 anonim ***** válasza:

Csak ez sajnos nem teljesen így működik, hogy akkor alszik amikor ő akar, hanem amikor kell.Ezt már most meg kell tanulnia a hugodnak, mert ha most nem szokja meg, hogy márpedig evés után alszik akkor később még nehezebb lesz, márpedig nem tudom mennyire emlékszel még, de oviba ebéd után, kötelező az alvás.

Ami nem véletlen, hiszen alvás közben fejlődik a fiatal szervezet, ehhez viszont hogy jól tudjon fejlődni az kell, hogy az ebédnél bevitt energia legnagyobb részét a fejlődésre tudja felhasználni a szervezet.Ha viszont ebéd után még 1 órát rohangál, akkor a bevitt energiát el is használja, és nincs amit a fejlődéshez használjon.

Azt sem árt megtanulnia hogy a helyén aludjon, ne ott ahol akar.Megint csak előre kell nézni a jövőbe, ha nem tanulja meg már most hogy bizony vannak szabályok amiket be kell tartani, akkor később nem lehet majd vele bírni.

És bizony majd ha te is anyuka leszel, akkor nálad is el fog szakadni a cérna, és lesz hogy az veri ki a biztosítékot hogy épp miért van 1 pohár a mosogatóba.

Egy szülőbe gyűlik-gyűlik a feszültség, és végül egy kis apróság robbantja a bombát.

2011. febr. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!