Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a bölcsőde előnye/hátránya...

Mi a bölcsőde előnye/hátránya egy 2 éves gyereknél?

Figyelt kérdés
Lassan be kéne jelenteni a munkahelyemen, hogy mikor akarok visszamenni, nem tudom, mi lenne a helyes. Megírnátok a tapasztalatotokat?
2011. febr. 25. 18:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Ebben a korban könnyebben illeszkednek be idegen társaságba és később az oviba és a suliban könnyebben beilleszkednek, gyorsabban szocializálódnak és tanulnak napi rendet. A szervezetük az ott található más gyerekektől összeszedett kórokozóktól megedződik, de eleinte pont emiatt lehet többször beteg. Érdemes immunerősítőt adni neki.
2011. febr. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az en csoportomban 1-2 eves korukig vannak a gyerekek. Megprobalom osszeszedni, mit erzek negativumnak, mit pozitivumnak.


Pozitiv:

- "fuggetlenek", nem felnek anyu nelkul egyedul maradni

- gyorsan szocializalodnak (a nagycsoportosoknal, akik 2-3 evesek, mar lattam olyan ujat, aki fel ev utan is sirt, ilyen az en csoportomban SOSEM fordult elo, pedig fiatalabbak)

- edzodik az immunrendszeruk

-sokkal hamarabb tanulnak meg mindent, mar csak a mintakovetes miatt is (ha a masikat halljak beszelni, akkor ok is hamarabb beszelnek, hasznalnak zsirkretat, fujjak az orrukat stb.)

- jobban esznek (olyat is, amit otthon elutasitana)

- nem unatkoznak, mert ott a sok kispajtas, sok-sok jatek, amit a szulok otthon nem tudnanak igy biztositani


Negativ:

- tenyleg sokat betegek az elso evben (bar hozzank, sajnos, nem sajnos ugyis behozzak oket)

- nem jut tobb eszembe :)

2011. febr. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, hogy válaszoltatok, megkönnyítettétek a döntésem :) Minden jót!
2011. febr. 25. 20:35
 4/6 anonim ***** válasza:
igaza van az utolsónak.Én mindig bölcsi ellenes voltam,aztán megszületett manóm,aki most 2 éves,és vérzik a szívem hogy nincs bölcsi a közelbe csak magán bölcsi,de az meg nem megy,drága.pedig annyira de annyira társaság centrikus,imádja a gyerekeket,imád játszani,imád beszélgetni,imád tanulni,táncol,zenél énekel és örömtáncot jár ha babát lát.bár megtehetném én 2 percet se gondolkodnék,beíratnám.igy szegénykémnek maradok én,meg az időnkénti társaság,meg a csavargások,nagy séták,néha úgy érzem több kéne neki,remélem nem.
2011. febr. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
72%

Pozitiv:

- "fuggetlenek", nem felnek anyu nelkul egyedul maradni

- gyorsan szocializalodnak (a nagycsoportosoknal, akik 2-3 evesek, mar lattam olyan ujat, aki fel ev utan is sirt, ilyen az en csoportomban SOSEM fordult elo, pedig fiatalabbak)

- edzodik az immunrendszeruk

-sokkal hamarabb tanulnak meg mindent, mar csak a mintakovetes miatt is (ha a masikat halljak beszelni, akkor ok is hamarabb beszelnek, hasznalnak zsirkretat, fujjak az orrukat stb.)

- jobban esznek (olyat is, amit otthon elutasitana)

- nem unatkoznak, mert ott a sok kispajtas, sok-sok jatek, amit a szulok otthon nem tudnanak igy biztositani


Igen, ezek a pozitívak és nagyon előnyösek is. Nézzünk a másik oldalt:

Szeparációs szorongás: általában 6 hónapos kórban kezdődik és két éves korig vagy néha még attól is tovább tart. A biztonságot adó anyától való elválasztás ebben az időszakban egy életre meghatározó. Lehetséges, hogy szocializálódik, immunrendszere erősödik, viszont lelkileg labilissá válik, bizonytalan lesz, innen jön az izgágaság, figyelemzavar és tovább is lehetne sorolni, de elég csak körülnézni mennyi szorongó (köznyelven neveletlen vagy kezelhetetlen) gyermek cseperedett és cseperedik fel. Ne is beszéljünk a felszínes érzelmű, ide oda csapongó fiatalokról, felnőttekről, akik egyik kapcsolatból a másikba ugranak, keresik a boldogságot. Ez mind mind ide, a kisgyermekkorra, az első évekre, az élet alapjára vezethető vissza.


Másik: ezek a legszebb évek! Soha nem térnek vissza! A gyerek nem arra fog emlékezni, hogy milyen tiszta, rendezett volt a ház és miket kapott, mennyi pénzt hoztak haza a szülők, hanem arra mennyit foglalkoztak vele, mennyi szeretetet, törődést és nevelést kapott. Mert amit elvetünk most magot, azt aratjuk le később!


Persze érthető, hogy a szükség nagy úr, ne essen félreértés. De ha mégsem szükséges, akkor inkább ne. Az óvodától a nyugdíjas klubbig közösségben lesz. Az első évek viszont sosem jönnek vissza - viszont szemvillanás alatt elmennek.


Szóval élvezd ki, ha megteheted, ez a Te időd, hogy szeresd, törődj vele, neveld és ez az az időszak, amikor kezd kialakulni az én-képe, amihez anyafigura szükséges, ne legyen az xy néni, ha nem muszáj.

Ezek mind pszichológiai szempontok, de erről nem sokat beszélnek, pedig sokkal lényegesebbek, mert verset tanulni, önállósodni nem két évesen kell. Nem az a normál. És ha sír, mert nehezen megy a beszoktatás az oviba tudd, hogy az a normális: a gyerek élete egy új szakaszához érkezett, amihez idő telik megszokni, és tudja van otthona, ahová tartozik. Ez a normális. És az, ha sír utánad.


Ettől függetlenül ha unatkozik otthon és társaságra vágyik napi 3-4 óra az ideális. Így társaságot is kap, meg több időt veled. 8 óra az sok egy kicsikének.


És még valami: sokan mondják hogy a gyerek imádja a bölcsit. Lehet most emiatt fognak néhányan utálni, de a gyerek persze szeret ott lenni, ahol móka kacagás van, de nincs nevelés és fegyelem. Mert valljuk be a gondozók nem nevelhetik, nem taníthatják meg a gyerekednek mit illik és mit nem. Semmi joguk hozzá és nem is merik megtenni, nehogy nekik rohanjon pár szülő. És a nevelés az, ami később már csak részben korrigálható.


Röviden tehát a bölcsöde negatív hatásai később vagy kamasz korra fognak előbukkanni és nem a legnyílvánvalóbb formában. Akkor meg már lehet bajlódni. Elegen teszik ezt manapság, de ezeket a sorokat elolvasva legyen a Te gondod és döntésed. Ha pedig muszáj, akkor se feledkezz meg ezekről a dolgokról és próbáld ellensúlyozni a külön töltött órákat.

2014. szept. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez az utolsó válasz nagyon érdekes volt. Köszönöm! Igaz nem én tettem fel a kérdést

:)

2021. jún. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!