Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Létezik, hogy egy 1-2 éves...

Létezik, hogy egy 1-2 éves gyereknek "jót tesz" a bölcsőde?

Figyelt kérdés
Ne értsen senki félre, azt teljesen megértem, hogy ha az anyukának muszáj visszamenni dolgozni, akkor a gyerek megy bölcsibe. De több olyan ismerősöm van, aki otthon tudna maradni, de inkább beadja bölcsibe a gyerkőcöt, mondván, hogy jót tesz a gyereknek a közösség. Nem hiszem, hogy ilyen kicsi gyerekeknek jobb lenne a bölcsi, mint otthon az anyjuk mellett. Én csak azt látom, hogy ezek a gyerekek inkább kicsit visszaesnek a fejlődésben, (pl.szobatisztaság) és persze sokkal agresszívabbak lesznek. Meg persze gyakran betegek.
2010. jan. 8. 14:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%

Az én ismerőseim közül akik bölcsibe adták a gyereket mind azt mondták, hogy kimondottan jót tett neki. Nagyon gyosran megtanultak dolgokat, és ott úgy foglalkoztak velük, ahogyan otthon egy anyukának nem mindig sikerül, pl. nem mindenki tud sok-sok mondókát, nincs mindenhol szomszéd kisgyerek akivel össze lehet járni, ilyesmi. Mondjuk ez szerintem 1,5 éves kor felett igaz inkább.

Agresszív egyik gyerkőc sem lett, és betegesebb sem. Legfeljebb hamarabb túlestek azokon a betegségeken, amit óvodában úgyis elkap minden baba.

2010. jan. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
67%
Én 2,5 évesen adtam be, velem már unatkozott, kellett neki a gyerek-társaság. Családi házban lakunk, de mindig játszótérre akart menni, azért gyerek-társaságban máshogy esik a játék...
2010. jan. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
48%
Tesz jót is, rosszat is. Átvesz az elején a többiek szokásaiból (pölö hisztik), de tanul szobatisztaságot, mondókát, megtanulja, nem mindig ő az első. Alapvetően szerintem több a jó, mint a rossz, már ha az embernek sikerül jó bölcsit kifogni.
2010. jan. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
54%
Én bölcsibe dolgozom és szerintem ez teljesen gyerek és bölcsi függő. Egy 1-2 éves gyereknek sokkal jobb ha még az anyjával van a késöbbi kötődés miatt is. Társas játékot egy ekkora gyerek még nem igen játszik. 2 éves kor után már inkább. A bölcsibe van olyan, hogy egyszerűen nincs idő a gyerekekre mert rengetegen vannak. A max 5 gyerek helyett van hogy 8-9 is jut egy gondozónőre. Ilyenkor sokat sirnak és ezt már sokszor fizikailag nem lehet bírni és sajnos hagyják őket, hogy sírjanak. A mondokázásra meg énekelgetésre sincs már annyi idő mint korábban sajnos. Ha olyan kisgyerek kerül a bölcsibe aki otthon is maradhatna elveszi az olyantól a helyet akinek a szüleinek muszáj lenne dolgoznia, de nem tudja kire bizni a gyereket a bölcsi meg az ilyenek miatt tele van. A másik meg, hogy sokminden van sajnos amiről a szülő nem is tud és nem véletlen szerintem, hogy a gondozónők nagy része ha nem muszáj nem adja bölcsibe a saját gyerekét.
2010. jan. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Előző vagyok azt még el felejtettem hozzátenni, hogy egy az 1-1,5 éves gyerek más mint aki már elmúlt 2 éves.
2010. jan. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
51%
Ismerőseim között sokan adták be 1,5 - 2 éves gyereküket bölcsibe, azzal a kijelentéssel, hogy már unatkoznak otthon és gyerektársaságra van szüksége a gyermeknek. Mióta nekem is van gyerekem látom, hogy ez nem így van - szerintem csak önmagukat próbálták ezzel nyugatatni. Egy ekkora gyereknek szerintem igenis az anyja mellett a helye. Ezek azok a hónapok, amik az életben sosem jönnek vissza, mindössze néha az anyukáknak egy kis kreativitásra lenne szüksége.
2010. jan. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
35%
Teljesen egyetértek. Egy ekkora gyereknek még az anyja mellett a helye. Nem hiszem ha választhatna a bölcsit választaná az anyja helyett.
2010. jan. 9. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Igen csak nem a gyerek választ, hanem az anya akinek vissza kell mennie dolgozni.

Amúgy sztem mindenképpen segit a szocializálódásban.

A lányom is 2 éves lesz amikor ő bölcsibe megy én meg dolgozni.

2010. jan. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Hát elszörnyülködve olvasom a bölcsis dolgozó tapasztalatait. Én is elvilge 2 éves korában adnám bölcsibe, de nagyon nem akaródzik, pláne ezek után..de hol találok jó bölcsödét??
2010. jan. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A szocializáció a családban kezdődik nem a bölcsibe. Lehet, hogy segít de akkor sem gondolnám, hogy jobb helye van egy pici gyereknek a bölcsibe mintha az anyja mellett lenne. Persze ha valakinek muszáj az más, mert 2 éves kor után sajnos a gyesből nem nagyon lehet megélni :( , de ha valaki csak azért adja be, hogy szocializálódjon vagy hogy gyerekek között legyen az anya meg otthon van, ezzel nem minden esetbe értek egyet.
2010. jan. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!