Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kell a bölcsöde a 2 éves...

Kell a bölcsöde a 2 éves kicsinek?

Figyelt kérdés
Van szüksége rá,hogy szocializálodjon? Már 6 hónapos kora óta van baba társasága majdnem minden nap van program szervezve, nem unatkozik. Sokan mondják kell az ovi előtt a bölcsi nekik,ez igaz?
2009. ápr. 28. 15:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A kislányom 3.5 évesen került oviba gond nélkül beszokott.Nem volt vele semmiféle probléma sem.Itthon volt velem,jött ahova én mentem,neki is volt társasága elég.
2009. ápr. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%

Szia!

Én nem mondanám, hogy kell a bölcsi. Szerintem sokkal jobb, ha veled van a kicsi. Olyan rövid az az idő, amit "kötetlenül"csak velük tölthetünk el. Én azt tarom, hogy ki kell használni minden percét ennek a pár évnek:)

Boldog babázást:)

2009. ápr. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%
Nézd,ha úgy gondolod,hogy jót tenne neki,hogy nagy a társaságigénye,akkor nyugodtan.Persze nem egész napra,mondjuk délelőtt.Nemtudom,ha nekem lesz babám aki már bőven benne lesz a Bajnai csomagban,kénytelen leszek beíratni,mondjuk eddig is akartam.Persze nehéz lesz az elválás,de muszáj neki is ismerkednie,mert nem bújhat mindig az én szoknyám mögé.Szerintem egy 2évesnek már kifejezetten jót tesz ez,persze megfelelő bölcsiben nagyon aranyos törődő és kedves nénikkel.
2009. ápr. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
88%
Ajjaj már látom,hogy lefogtok pontozni:S
2009. ápr. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
82%

Ez nagyon gyerek és helyzetfüggő. Én pl. nem bánom, hogy a fiam 2 évesen bölcsis lesz, mert érzékelem, hogy nagyon igényli a gyerektársaságot, amit én nem tudok neki biztosítani. Az ismerettségi körömben senkinek nincs kisgyereke, a környékünkön sincsenek babák. Ha nagy ritkán gyerekekkel találkozik, nagyon jól érzi magát. És meglepően barátkozó. Szerintem a beszokással nálunk nem lesz gond, mert nem az a fajta gyerek, aki csak velem van el, pici kora óta gond nélkül rá tudom bízni anyukámra is, apukámra is, öcsémre is, keresztanyujára is, dédikre is. Szóval én úgy érzem, az én fiamnak jót fog tenni a bölcsi.

De ez nagyon változó lehet. Nem egyformák a gyerekek és a lehetőségek sem.

2009. ápr. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, igazából nem nagyon szeretném bölcsibe adni,csak kiváncsi voltam a véleményekre.
2009. ápr. 28. 16:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!