Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8-9 hónapos babának bevezetite...

8-9 hónapos babának bevezetitek/bevezettétek a K betűs zöldségféléket? És a babot, sárgaborsót, lencsét ilyeneket?

Figyelt kérdés
Van ahol azt írják be lehet,máshol meg azt,hogy csak 1 éves kor után ajánlott.Most akkor hogy van.A védőnőnk=O
2011. jan. 12. 21:24
 1/8 anonim ***** válasza:

Karfiolt, karalábét, kelkáposztát óvatosan igen, én adtam, de eleinte minimál mennyiséget, és ahogy láttam hogy nincs tőle baja, emeltem az adagot.

Lencsét, sárgaborsót is szerettem volna, mert nagyon egészségesek, de a dokinénink - aki nagyon tapasztalt, alapos - azt mondta 11-12 hós kora előtt ne adjam.

A fiam Karácsonykor volt 1 éves, Újévkor kapott lencselevest, és szerencsére semmi baja nem lett tőle, úgyhogy fogok neki adni mostmár rendszeresen ilyesmit is.

2011. jan. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hmmm... épp most főzök a 8 hós lányomnak először sárgaborsó főzeléket... akkor inkább mást adjak neki???????
2011. jan. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Kelbimbòt, karalàbèt, karfiolt màr adtam neki ilyenkor, kàposztàt 10,5-11 hòsan (imàdta paradicsommal!), babot viszont 12 hò körül. Nem tùl jò evö,de valahogy a bab is nagyon bejött neki:)

Ja, ès a kàposzta elsö fözölevèt öntsd le, ùjra fözd àt ès akkor add hozzà,amit mèg gondolsz - igy kevèsbè puffaszt!

2011. jan. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia, én nem adtam csak 1 éves kora után.
2011. jan. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
karalábét,karfiolt már adtam neki akkor,de babot,lencsét csak egy éves kora után.sárgaborsót még nem kapott,de csak azért,mert azt ritkán főzök.de most majd fogok
2011. jan. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Fiam 8 hónaposan kapott először sárgaborsót, a mai napig imádja. K-betűs zöldségeket is akörül kapott, kivéve a karfiolt, azt hamarabb.

Lencsét, babot még nem kapott, pedig már 15 hónapos.

2011. jan. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
én sajnos nem tudok még adni az 1 éves lányomnak ilyeneket, mert sokat görcsöl tőle a hasa. a zöldbabot próbáltam adni neki több alkalommal is, mindig sírás lett a vége...én még várok ezekkel, a babot én sem bírom megenni, a karfiolt sem, lehet, hogy ebben rám hasonlít. azért majd próbálgatom, de olyan rossz hallani, hogy pufog és sír a kajától.
2011. jan. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
vöröslencsét adom neki hat hós korától, mert nálunk a klasszikus bevezető kaja, a krumpli alma répa drasztikus székrekedést okozott, ezért kellett ilyen alternatívához fordulni (pl. krumpli helyett rizspehellyel sűrítettem). de most már krumplival és fehérrépával főzöm össze, imádja! a mi doktornénink, azt mondta, nyolc hótól adjam neki a káposztát, meg a kelbibót a K vitamin miatt, eddig csak vasárnap kapott húslevesből kicsit, nem lett baja tőle, majd már emelni fogom az adagot.
2011. jan. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!