Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szerettesük meg babáink...

Hogyan szerettesük meg babáinkkal a zöldségféléket, főzelékeket?

Figyelt kérdés
Ne nevessetek ki,de ezt muszály megosztanom veletek,gondolva arra,hogy esetleg más is járt így,mint én!Mivel nem folyik a zsebemből a pénz,már az elején úgy döntöttünk,ha lehet,minnél többet szeretnék főzni picimnek(első baba),szeresse meg anya főztjét,meg egyébként is...Köztudott,hogy babócáink a hozzátáplálás elkezdésekor a gyümölcsöt szívesen fogadják,de következő lépésként a zöldségféléket már nem annyira kultiválják.(Tisztelet a kivételnek,tudom nem indenki van így,vannak elsőre szuperül,mindent megevő babák ;-))De akinél nem így történik elkezd gondolkodni,milyen csellel lehetne mégis megszerettetni azt a bizonyos borsót,krumplit,kelbimbót és barátait.Cukrot nem szeretünk belerakni,nem illik,nyilván minnél később bombázzuk picink egészséges szervezetét (mai álláspont szerint!).Kaptam én is a tippeket:dobjál bele egy almát,majd az megédesíti!Hát én nekem nem ízlett,akkor miért adjam úgy a picinek.Kicsit későn(9hós a babám),de rájöttem.Mindig csak hallottam róla,nem tudom idáig miért is nem használtam!!!Paszternák,paszternák,paszternák,magyarul fehérrépa.Csak egy keveset főzz bele a főzikébe!Tényleg ne nevessetek ki,de ez számomra olyan nagy pozitív élmény!:-)Aki még nem próbálta,annak bátran ajánlom!Komolyan,esti tévézéshez,vagy búfelejtő csokizás :-D helyett,egészséges édesség,csemege!
2010. márc. 27. 22:10
 1/9 anonim ***** válasza:

Én is használom, nagy sláger a paszternák:)

ҝ

2010. márc. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hát köszi szépen a tippet,meg is próbálom.

Az én lányom 7 hós,és ő olyan kis rafinált,hogy nem eszi meg a bolti üvegest,csak az a jó,amit én főzök,abból viszont minden jöhet.

Paszternák... de ez nem ugyanaz,mint a petrezselyem répája ugye?(te se nevess ki) :-D

2010. márc. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Na hát igen....az én kis drágám is csak sültalmávval eszi meg a főziket...na de most akarom a borsót és főzőtököt adni,azokkkal elég brutál lenne a sült alma....viszont a paszternák...jól hangzik....na én is fel rakom a "szőkésnek"tűnő kérdésemet...a paszternák az a fehérrépa,vagy annak a rokona??Én boltokba lestem,de csak fehérrépát láttam,viszont a biokukactól rendeltem holle bio paszternákot.Abből keverek szerintem belőle! :)

Köszönöö kedves kérdező,hogy választ adtál a nnaaaagy kérdőjelemre! :)

2010. márc. 28. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nagyon jó fej vagy, és ez nagyon jó ötlet!:-)
2010. márc. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Holnap kipróbálom! Köszi! A kislányom is almával kap mindent, de én is húzom a szám, mert nagyon rossz íze van így az ételeknek (zöldbab, brokkoli...).
2010. márc. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Annyira örülök,hogy tudtam segíteni! :-))))

Nem nevetek ki senkit,pont ezért osztottam meg a tapasztalatom mindenkivel!

Nem,a fehérrépa,másnéven paszternák nem a petrezselyem répája!

Így keresd a zöldségesnél,vagy biozöldségesnél:paszternák,vagy fehérrépa.Tudni fogják mit kérsz(alakja a répára,színe a petrezselyemgyökérre hasonlít).

Jó főzőcskézést és egészséges,boldog babákat kívánok mindenkinek! :-)

2010. márc. 28. 21:37
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én tegnap válaszoltam,ma vettem is paszternákot.

Szeretném kipróbálni!

Te hogyan főzöd?Mivel kevered?

7 hós a kislányom

2010. márc. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Az igazság az,hogy én bármihez hozzáteszem,amit úgy érzek,hogy picit édesebb lehetne;szóval nagyrészt cukor helyett használom.De eddig a legfinomabb kreációm,az egy egyszerű vegyeszölség püré volt.Kettő sárgarépa,három tojás nagyságú krumpli,két marék zöldborsó és egy paszternák.Ezeket együtt megfőzöd,lé nélkül összeturmixolod,majd annyi főzőlét asz hozzá,hogy babádnak megfelelő állagú legyen.Én pipihusit szoktam hozzá feltétként kínálni.Imádja a fiam! :-)

Hallottam már olyat is hogy a paszternákot főzik vagy párolják és főttkrumplival turmixszolják;én még nem próbáltam,szerintem kicsit émelygős lenne(az édességéből ítélve).

De bátraké a szerencse!Sikeres próbálkozást!

Ha főztél és kóstoltatok,kérlek írd meg a "hatást"! :-)

2010. márc. 29. 20:11
 9/9 A kérdező kommentje:

Bocsi!

vegyeszöldség;adsz

2010. márc. 29. 20:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!