Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megérett a bilizésre?

Megérett a bilizésre?

Figyelt kérdés

Kisfiam 15 hónapos. Kb. 1 hete azt csinálja, hogy fürdés után, mikor tenném rá a pelust, akkor lemászik az ágyról és pisil. De nem ösztönből, hanem rendesen nyomja a pisit (másképp nem tudom elmagyarázni :D). Napközben is, le akarja húzni a pelust, mielőtt pisil. Erre ma jöttem rá, hogy azért csinálja, mert mikor elkezdte piszkálni, levettem róla, megint lemászott az ágyról, és pisilt. Szegény szőnyeg nem tudom meddig bírja még. :D

Nyáron gondoltam, hogy majd elkezdjük a szobatisztaságot, jó idő lesz, lehet pelus nélkül. Lehet, hogy már most megpróbálhatnánk a bilizést? És hogy vezessem rá, hogy abba pisiljen?


2011. jan. 7. 12:57
 1/7 anonim ***** válasza:

egy gyerek nagyjából akkor érett a bilizésre, ha vissza tudja már tartani az ingert, felismeri ha pisi/kaki készül, zavarja is ha bemegy a pelenkába, megérti, hogy mire való a bili. na és persze hajlandó ráülni. :))))

kb ennyi kell hozzá. mondd n eki hogy ebbe pisilni-kaklini kell, esteleg ha látod rajta hogy készül pisilni a fent leírt módokon, gyorsan ültesd rá a bilire, és ha sikerül belepisilni, mutasd meg neki és dicsérd meg. hátha így sikerül.

2011. jan. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem ez még nem jelenti azt, hogy megérett a bilizésre, mert az Én kisfiam is pont ezt csinálja minden fürdés előtt:-) 18 hónapos és szoktam hagyni Őt kicsit meztelenül szaladgálni fürdés előtt. Ő is akkor pisil mindig:-) Pedig Ő már mutatja is a kakit a pelusban, de amikor már benne van... Vettünk neki 1 bilit, magyaráztam, mutattam neki mire való, de csak játszani akar vele. Szívesen ráül meztelenül, de azért hogy tologassuk benne:-) Persze nem teszem, mert akkor később is azt fogja hinni, hogy ez játék.

Kisfiam amúgy utálja a pelust, ezért már rég óta mondom neki minden pelenkázáskor, hogy ha majd tudsz a WC-be pisilni meg kakilni, akkor nem kell a pelus. Mondtam is neki a bilire, hogy az az Ő WC-je.

De nála még semmi. Persze vannak gyerekek akik hamarabb megérnek erre, pl. a nagymamám azt mondta, hogy én 18 hónapos koromtól már nem hordtam pelust.

2011. jan. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ő nem fürdés előtt, hanem utána csinálja, mielőtt ráadnám a pelust. Ráadásul tényleg ő akarja, hogy jöjjön a pisi, mert nyomja, néha csak pár csepp jön, de addig erőlködik, míg ki nem jön valamennyi.

Egy próbát megér, hátha... :D

2011. jan. 7. 13:21
 4/7 anonim ***** válasza:

Második vagyok

Persze, egy próbát megér:-)

Az én fiacskám is úgy nyomja:-) Mikor kérdezem a kádból kifelé jövet, hogy kell pisilned? Akkor Ő is elkezd nyomni, amíg pár csepp kijön:-)

2011. jan. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

15 hónapos a lányom. Ő nem fürdés előtt vagy után, hanem amikor eszébe jut, hozza a bilit, ráül (gatyástúl) és imitálja a kaki kinyomását, mondja is hogy kaka. Volt hogy utána volt is a pelusban. Ma pl játszottunk, felpattant, mondta hogy kaka (vártam mert ebéd után általában szokott kakilni), elrohant a biliért. Mutatta hogy vegyük le a nadrágot. Hát levettem (eddig is próbáltuk pucéran ráültetni de nem akart, így nem erőltettem), a pelust is levettük, és ücsörgött rajta. Puki jött is de más nem. Vagy negyed órát ült rajta, játszottunk, aztán én kimentem pisilni. Ő persze jött utánam és két lépésre a bilitől pisilt egyet. :)

Én még nem erőltetem, ha akar ráül, had ismerkedjen vele. Próbálgasd Te is, ha ismét erőlteti hogy jöjjön egy kis pisi, akkor mondd meg hogy üljön le a bilire. Ha sikerül, akkor nagyon nagy ovációval és tapssal fogadd/játok.

Addig is tekerd fel a szőnyeget :):):)

2011. jan. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, a lányom szokta jelezni mikor kaki van a pelenkában, van hogy előtte is szól pár perccel. Persze néha csak átverés, de 10-ből 8szor tényleg van/lesz kaka. Ilyenkor mondja hogy kaka és mutatja a pelust vagy ütögeti a hasát.
2011. jan. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

:D

A szőnyeget nem tudom feltekerni, mert padlószőnyeg, alatta beton van. :D

Jót mosolyogtam a történeteiteken. Mindenkinek meg a +. :D

2011. jan. 7. 15:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!