Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan birtad rá a babádat a...

Hogyan birtad rá a babádat a bilizésre?

Figyelt kérdés
Másfél éves a fiam,és már vettem bilit télenmés megfogadtam,hogyha jó idő lesz,akkor nekiállunk a projectnek.De nem tudom,hogy álljak neki az egésznek.Vagyis túl vagyunk pár sikertelen próbálkozáson.Ráültettem a barátnőm pár éves fiát,mert őt utánozza,de most az egyszer nem akarta azt csinálni,amit ő.Ruhában néha rül,de ahogy ruha nélkül próbálom,már sikit.Azt is megpróbáltam,hogyeste fürdés előtt abba pisiljen,mert az menetrendszerű,hogy berakom a vizbe,és addig nem ül le,amig nem pisil,de ahogy kivettem a vizből,abba is hagyta,és sirt,ahogy visszaraktam,folytatta.Lehet,hogy lehurogtok majd,hogy mit akarom biliztetni a másfél éves gyerekemet,de engem zavar,ha 3 évesen még pelenkát hordanak,vagy cumisüvegből isznak.Szóval szeretném időben elkezdeni,itt a nyár is,tényleg egyszerűbb lenne.A segitségeteket várom,amit előre is köszönök.
2010. ápr. 7. 14:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Nálunk ez úgy történt hogy egyik este fürdés után megbeszéltük hogy nincs pelus és a bilibe pisi kaka.Ha bepisil vagy kail akkor megy vissza a pelus.Elsöre össze jött és most már szobatiszta.Neki is jobb ha nincs alatta a gumibugyi.De azt hozzáteszem hogy ne csak fenyegesd majd a pelussal hanem az elsö baleset után add is rá hogy tudja a külömbséget.Egy idö után rájön mennyivel jobb és egyszerübb leülni a bilire mint a nehéz pelust hordani.

Kitartás

2010. ápr. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
pedig ez csak akkor fog menni, hha megérett rá. a fiam 1,5 évesen le sem sz@arta a bilit, most 22 hónaposan leszerelte magáról a pelenkát és 3 nap alatt szobatiszta lett nappalra.
2010. ápr. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én teljességgel hülyeségnek tartom az erőltetést. Egyáltalán minek az a nyamvadt bili???? Ha a lányom érdeklődni fog az iránt, hogy mi mit csinálunk a WC-n, akkor majd ülésszűkítőel kipróbálhatja. Ameddig őt nem érdekli a téma addig én nem fogom erőltetni, mutogatni neki, főleg nem olyat csinálni amit a kedves első válaszoló írt. Elhiszem, h van akinek az jön be. Nálunk nem lesz semmi presszió. Ha őt már érdekli akkor próbálja ki, addig meg úgy veszem, h még nem érett rá és nem hagyom, h bárki nagymama, dédi ezzel szekírozza.
2010. ápr. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kedves utolso!Elsö vagyok.

Én sem eröltettem de elöbb utobb biliznie kellet mert nem mehet ugy oviba hogy közben a pelus log rajta.A gyerek pedig nem fog utánad menni a wc-re hogy mit csinálsz és szolni hogy de jo én is kiprobálom.Inkább bilizen és ne keljen azzal meni oviba hogy még pelusos mint utána égetni magam hogy az én gyerekem még nem szobatiszta ezért csak félnapos oviba megy.

Amugy nem iszik cumisüvegböl sem az is baj?

2010. ápr. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem sokan mondták, de igen. A gyerekük igenis jött oda, h mi történik a WC-n, érdekelte és jelezte, hogy ő is akarja. Sosem erőltették, a gyerek kíváncsisága volt a kulcs. a lányom egy éves de már jön oda a lehúzáskor

mert érdekli az örvénylő víz



0

2010. ápr. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!