Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudnám kisfiam rávenni...

Hogyan tudnám kisfiam rávenni a bilizésre?

Figyelt kérdés

2 éves Kisfiam nem tudom rávenni a bilizésre:-((

Már ismerkedett nadrágban rá-ráült a bilire,de mostmár hogy ráültetem (nem erőszakkal),nem csinál semmit 2 pillanat múlva feláll inkább visszatartja.

Mostmár üvölt ha szóba hozom.Nagyija ráette üljön a Wcre most vettünk rá szűkítőt de ugyanaz mint a bilivel:-(((((

Mikor elkezd kakilni eltakarja a szemét mindíg kérdezem mit csinál mondom neki szóljál ha kakilsz,ráülünk a bilire,mire elkezd ordítozni hogy NEM!!

még csak most kezd beszélni amit akar nagyjából mond....

talán még nem érett rá???hagynom kéne még??

pedig jó lenne mert rengetegpelus fogy mivel annyit iszik szinte 3 óránként peluscsere van még éjjel ráadásul van egy 4 hós kislányom is.Jó lenne már csak a kicsit pelusozni:-)

Tanácsot kérnék nektek hogyan sikerült??

Mit csináljak??


2010. szept. 16. 23:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Jól dugd el a bilit és majd 2 hónap mulva vedd elő. Igy ugysem lesz szobatiszta csak gátlásos ezzel a dologgal kapcsolatban. Ráadásul itt van neki a tesó is ugyhogy még azt dolgot is "tanulgatja". Hidd el szobatiszta lesz!csak nem most.
2010. szept. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Várjál még,legyél türelmes és ne siettesd! :)

Az én lányomnál 2 évesen dettó ilyen kilátástalan volt a helyzet.Ő 2,5 évesen érett meg rá,és egyik napról a másikra(kisebb baleseteket leszámítva) teljesen szobatiszta lett!

2010. szept. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Elsővel teljesen egyet értek. Ha még csak két éves, várd meg a köv. nyarat ezzel. (Egyébként mi majdnem hónapra ugyanígy vagyunk, csak már egy évvel hátrébb, két lányommal, én)

A kakilást a legtöbb gyerek később tanulja meg bilibe/WC-be "helyezni", mint a pisit, szóval mindenképp inkább a pisiléssel kellene. Ebben talán apa segíthet, mivel "fiú", próbálhatnak együtt "célozni", így talán játékosan kedvet kap, mert erőltetéssel tényleg csak késlelteted. Sok fiú kezdi állva tanulni, szóval azért írtam ezt, mert lehet, hogy a Te fiadnak is ez jön majd be.

Az anyagiak miatt meg szorítsd össze a fogad, esetleg váltsatok olcsóbb márkára. (Ez itt a reklám helye: mi babylove-t használunk mindkettőnek, így kuponokkal meg pont gyűjtéssel együtt nem vészes annyira.) (Ja, merthogy lányom éjjelre még pelusos, és a kakilást is csak pelusba hajlandó intézni, egyébként szinte sosem pisil be, mindig szól, és ezt nagyon hamar megtanulta, mert megvártam, amíg ő akarta)

Kitartás!

És még egy adalék: sokan számolnak be arról, hogy kistesó érkezésekor még azok is "visszaesnek", akik már szobatiszták voltak, így ez most tényleg nem a legjobb alkalom. Viszont sajna azt megérzi, hogy ha "elégedetlen" vagy vele (=nem tud az elvárásodnak megfelelni)

2010. szept. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
bocs, pár hiba: "kellene kezdeni"
2010. szept. 16. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Hát igen én is úgy érzem hogy ez még korai neki....

Apát azért ráveszem néha vigye,hátha kedvet ka (a wcbe célozva pisilni):-))

2010. szept. 16. 23:33
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk, ha én "beülök" vagy a testvére, akkor is kedvet szokott kapni, főleg a pisiléshez. Kakilni nem akar a biliba. Szól, hogy kakilok, esetleg ki is küld a szobából, aztán még azt is csak nagysokára engedné, hogy tisztába rakjam... Viszont esténként alvás előtt rá szokott ülni, mert már többször eljátszotta, hogy egész nap nem, de amikor már az este az ágyban, hálózsákban volt, akkor jött rá, a bilibe pisilhetnék. Ilyenkor mindig elmondtam, hogy ez nem szép dolog, és ilyen nem csinálunk, mindig lefekvés előtt bilizünk...
2010. szept. 17. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!