Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Frissen (1-2 hete) szült...

Frissen (1-2 hete) szült kismamák! Hogy vagytok és mennyire sikerül nap, mint nap viszonylag mindennapi életet élnetek a baba mellet?

Figyelt kérdés
Úgy értem, van időtök tenni-venni (pl.: főzni, rendet rakni, Magatokkal és a párotokkal foglalkozni, jönni-menni) azért a picuri mellett?
2009. jan. 27. 14:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem bántásból, de te még nem szültél, ugye? Tényleg nem piszkálni akarlak, csak szerintem ezek a hetek a leghúzósabbak, ritka, hogy valakinek ilyesmikre legyen ideje. Ha szültél és neked van, le a kalappal! Meg azért még fáj is ilyenkor 1-2 dolog, jönni-menni...max a gyerekszobáig meg vissza.:)De van aki jobban bírja, biztosan, csak nem én. :)
2009. jan. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
en 4honapja szultem,de nagyon jol emlekszek az elso,masodik hetre.en tele voltam energiaval.mindent csinaltam,a baba ugyis atalussza eleinte a napokat,csak eszik,kakizik,es alszik.mindenre volt idom.hasznald ki mert kb.ket,harom honapossan mar nem fog annyit aludni nappal,es mar tobbet fogja kerni a kozelseged.egesz nap csak vele fogsz bajlodni;)))meg most mindenre lesz idod.bar minden baba mas.
2009. jan. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
14:18vagyokmeg persze minden anyuka mas,valaki nagyon faradt,valaki meg ugy mint en nem.pedig szornyu szulesem volt,utana 2honapig meg verszegenyseg ellen kellett szednem,de akkor is tele voltam energiaval.meg koltozkodtunk is;)))
2009. jan. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

Második, ez most komoly?? Tényleg könnyű volt Neked?

Én akkor voltam a legjobban elhavazva. Azt sem tudtam mihez kapjak. Most, hogy öt hónapos, sokkal könnyebb nekem. Értem miért sír, nem fáj semmim, átalussza az éjszakát. Az én babám nem aludt az elején sokat, lehet, hogy ez volt a gond. Vagy csak béna vagyok:)

2009. jan. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Nem, nem szültem, kb. másfél héten belül fogok. És csak kíváncsi vagyok mások tapasztalataira. Kíváncsi vagyok arra, hogy a többségnek hogy megy az új feladattal való megbirkózás, és hogy mire marad idejük mellette. Én elég pörgős típus vagyok egyébként, egyáltalán nem jellemző, hogy megriadok a nehézségektől, de mivel ez a helyzet teljesen új lesz, ezért mások tapasztalatai alapján próbálok rá felkészülni.
2009. jan. 27. 14:23
 6/18 A kérdező kommentje:
Ja, és ráadásul marha szerencsés vagyok, mert a párom az első két hétben, miután hazajöttünk a kórházból, itthon lesz Velünk.
2009. jan. 27. 14:25
 7/18 anonim ***** válasza:
en is porgos vagyok.de ahogy mondom mindenkinek mas a szervezete.en evvel nem fel vagni akartam.egyszeruen en tele voltam energiaval.az volt a kerdes volt e idonk magunkra stb.hat eleinte tobb volt mint most egy 4hos.babaval.most tobbet beszlegetek,jatszok,setalok,vele mit az elso,masodik hetben.igaz az enyem is atalussza most mar az ejszakat.de nappal mar nem alszik ugy mint elso heteiben.akkor eleg volt letenni es aludt.es annyira boldog voltam belole,en komolyan tele voltam pozitiv energiaval.nem mintha most nem;))de tobb idom volt magamra akkor mint most.
2009. jan. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Olyan jó ezt olvasni, köszi a választ. Remélem Velem is így alakul majd. :-)
2009. jan. 27. 14:32
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
sziasztok, nekem első két három hét húzós volt pedig anya velem volt, meg aztán férjem is...még du 4 kor pizsiben voltam pedig én is pörgős energikus vagyok, de aztán belejöttem s kialakult napirend s volt mindenre időm...de első hetek húzósak, új helyzet el van az ember havazva.De ezt is ki hogy éli mg...én viszonylag jól bírtam
2009. jan. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Azt leírtam, hogy én hogy viseltem. Ezt ne úgy képzeld el, hogy totális káosz volt, egyszerűen ennyi volt a tennivaló. Velem is itthon volt a papa, segített is amennyit tudott, leggyakrabban "futárkodnia" kellett az elmaradt holmikat vette meg+ szállította haza. Kaját házhoz rendeltük, hogy azzal ne kelljen pepecselni, a szoptatás miatt kellett a főtt étel. Ja meg az én babám hasfájós volt, és a gátseb is fájt eléggé, mert nehezen gyógyult, így tovább hagyták benne a varratokat, emiatt nem tudtam rendesen pihenni. De ne aggódj, nem teherként éli meg az ember, főleg ha ilyen jó segítsége van:)
2009. jan. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!