Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől fájhat a 2 hónapos...

Mitől fájhat a 2 hónapos kisfiam pocija pukizás előtt? BŐVEBBEN LENT

Figyelt kérdés
Szinte mindig sir, (mióta megszületett azóta hasfájós, espumisan nem csökkentette, papaverines görcsoldót kap már 2ik üveggel, ami nemtudom nem sok e már, vagy megszokta e a szervezete). De mostmár aludni se tud a folytonos pukizás miatt, és ez miatt folyamatosan 10 perceknél többet. Teáról leálltunk. Tápszeres,2 óránként eszik 80-90eket. Mit ajánlotok?
2010. dec. 31. 13:37
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja és ilyen helyzetben milyen időközönként kell kakilnia?ugyanis 2ik napja nem volt neki.volt már hogy lázmérőztük,de az még a teás korszakban,amikor székrekedése volt
2010. dec. 31. 13:40
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nekünk is hasfájós volt a kisfiunk amig hozzá nem tápláltuk... A Gripe Water jött be leginkább, meg az, hogy hason lógott a karomon minden étkezés után kb 40 percet, és massziroztam a tenyeremmel a hasát, beleit közben. Szerintem 2 óránként ne etesd, mert az nagyon megterhelő a gyomornak, 3-4 óra javasolt, addigra ürül ki az előző a szervezetéből. A pukizás előtt azért fáj a hasa, mert túl sok levegő van benne, és bántja a beleit, ő még nincs ehhez hozzászokva. Idővel megedződik majd, már 2 hónapon túl vagytok :) Javaslatom tehát a ritkább de kiadósabb étkezés neki, és a hasmasszás. Meg persze a kitartás, fel a fejjel, el fog múlni!
2010. dec. 31. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a gyors választ,de azt elfelejtettem megirni hogy mivel keveselték a babám súlyát,meg a teáról is emiatt állitott le a doki,éppen ezért etetem 2 óránként.pedig ezt azért igy hirtelen egyik napról a másikra én is sokalltam,de a háziorvos szerint előszöris a súlyát kell feltornázni,a görcsölés pedig másodlagos pedig amiatt nyugtalanul és gyorsan eszi meg azt a 80-90et is. a Gripe Watert meg nem is ismerik a mi gyógyszertárunkban.Mikor utánna érdeklődtem csak néztek. Úgyhogy légyszives írjátok meg hogy az mi!Köszi szépen!!
2010. dec. 31. 13:54
 4/7 anonim ***** válasza:

szia. a lányom öt hónapos lesz a jövőhéten, de van hogy még most is sír a pukiktól. ő több mint 3 hónapos koráig MINDEN (szó szerint midnen) éjszaka ordított,e ste hattól hajnal 2-3-ig, annyira görcsölt a hasa. igaz 2 hónappal hamarabb született, valszínű éretlen volt a kis bélrendszere. nekünk semmi nem vált be. papaverintől bealudt egyből 3/4 órára és kezdődött midnen előlről. mi használtunk espumisant, infacolt, mecsek teát, és végül nekünk is az angol víz jött be. Grape Water. ez édesköményt is tartalmaz ami csökkenti a hascsikarást, hasfájást. nekünk még a dokinénink édeskömény teát javasolt, azt adjak este öt és hat között mert leginkább akkor aktív a pocak.


angol vizet kapsz a tescokban is a babaosztályon. hosszúkás rózsaszínes-fehér dobozú. 150ml-es és 1875Ft (legalábbis nálunk). de szerintem bármenyil városi gyógyszertárban ismerni kell(ene). newm tudom felétek miért nem?

szóval mi már a 10. üveggel isszuk. és ln is csak azt tudom mondani kitartás. anjo én sem hittem benne, de nem sokkal 3 hónap után elmúltak a nagy fájdalmak, de még fájtak/fájnak olykor a pukik, de már nem annyira.


egyébként az enyém is anyatejes, csak én fejem neki mert ő nem tudot szopizni.


s széklet? hát nekünk nem volt egy hétig sem, sokáig csak kúppal avgy lázmérővel. aztán kb.3hete kap napi 1-2alkalommal tápszer pótlást és így van neki 3 naponta.

2010. dec. 31. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszi ezt a hosszú,tartalmas választ!


Mi már másfél hónapossan tápszerezünk át is váltottunk egy másikra de attól székrekedése lett a babának de most hogy visszaváltottunk minden rendben van. amugy 2 óránként kell hogy etessem egy kicsit keveslik a súlyát a védőnő és a háziorvos és szerintem ez is megterhelő neki! papaverines görcsoldó nem tudom de valahogy nem veszem észre a javulást pedig már a 2. üveggel issza.esténként jön rá ez a csillapithatatlan görcs,de a teáról is letiltottak a súlya miatt

Ez az angol víz meg a Gripe Water ez egy és ugyanaz???Köszi a Segítséget!! BUÉK!!:)

2010. dec. 31. 16:37
 6/7 anonim ***** válasza:

16.14-es vagyok. igen egy és ugyanaz csak a magyar neve angol víz. általában így ismerik az emberek.


egyébként mekkora súlyú a babád?

nekünk az édeskömány forrázatot egy csecsemőtáplálkozással és koraszülött babákkal foglalkozó dokinéni mondta. kb.10-15 édeskömény magot leforrázol 30ml vízben. én egy pici szőlőcukrot (bioboltban kapható) szoktam bele tenni, de tényleg csak keveset. 100milibe kb. egy negyed kávéskanállal. bár ha neked is nagyon hasfájós a babád, nem hiszem hogy használna. nekünk sem használt semmi. én sem hittem soha hogy változik majd a helyzet, minden este a babával sírtam és már ha sötétedet gyomoridegem lett mert féltem az éjszakától. férjemet nem egyszer haza kellett riasztani a munkahelyről, ügyeleten is jártunk párszor, aztán egyik napról a másikra tényleg csitult minden.


remélem legalább a mai éjszakátok nyugisabb lesz :)

2010. dec. 31. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Utolsónak köszi szépen a biztatást!Átvészeltük az éjszakát.Minden este 11ig nyöszörög amúgy sajna nemigen használ ez a papaverines görcsoldás.legalábbis nem veszem észre..Éppezért énis mindig félek az estéktől,csakis ringatással alszik el,már nem érzem a karom..persze nem én számitok,igazából megszakad a szivem hogy tehetetlen vagyok:(


A babám 2.80-al született okt 28-án,most múlt 2hónapos,és 3.75.hetente mérik.de egyébként ha ez számit valamit,mi a szülei is csipkehúsuak vagyunk..

Legalább a pukizás ne ébresztené fel,mert komolyan mondom ez már hihetetlen,hohy amiatt alszik 10 perceket,és akkor még 2 óránként elvárják,hogy 100-akat egyen:S

2011. jan. 1. 12:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!