Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon rossz a kislányom,...

Nagyon rossz a kislányom, hogyan fegyelmezzem? 17 hónapos Bővebben lent

Figyelt kérdés
17 hónapos múlt, dobálja a homokot, kavicsot, másik gyerek fejére a játszótéren, néha rám is. Eszi a homokot, de nagyon. Elmondom neki 100x is, hogy nem szabad, de kinevet, volt olyan, hogy elkaptam a kezét, mielőtt eldobta volna a kavicsot, jó nagyon rántottam rajta, véletlenül, de csak nevetett. Ma már sírva jöttünk el a játszótérről. Illetve én sírtam. Büntessem? De hogyan ? Ütni nem tudnám, de néha már úgy érzem, hogy mindjárt kap egy pofont, normális ez?
2011. júl. 19. 17:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Amikor elindultok otthonról, mondd el neki, hogy ha ezt meg ezt csinálja, akkor fogod és hazajöttök. És tényleg menjetek haza. Ne legyen könyörgés, még egy esély, semmi, ha dobál, megfogod, hazahozod. Le fog szokni róla.
2011. júl. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ma volt a második alkalom, hogy mondtam neki, ha dobál, hazajövünk. Haza is jöttünk, de szerintem nem érti még, hogy miért csináltam.

Szerintetek ebben a korban a kézre ütéssel, pofonnal el lehet érni azon kívül bármit is, hogy ha felemelem a kezem, akkor félni fog tőlem?

2011. júl. 19. 17:37
 3/9 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a kézre ütést sem érti még, hogy miért kapta. Tényleg csak az vezethet eredményre, ha százszor is elmondod hogy nem szabad, ott vagy mellette és mindig közbeavatkozol. Szerintem a végtelen türelem az egyetlen módja. Ha nagyon nem bírok vele, mert ugye ha elhozom a veszélyforrástól, akkor van hogy egy darabig hiszti van, ilyenkor picit hagyom, hátha lefoglalja magát, ha nem el vonom a figyelmét. Homokozóban talán ilyenkor jöhet a csúszda vagy a hinta. Aztán 10 perc múlva még egy próbálkozás a homokozóban. Van amikor tényleg nehéz meg állni szitok szó vagy sírás nélkül... Én türelmet tanulok a gyerekemtől. De azt hiszem, napról napra több lesz. Kitartást.
2011. júl. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%

Szia


En leguggolnek hozza megfognam a kezet hataroizottan, de normalis hangnemben mondanam, hogy nem szabad, mert faj ha homokkal/kaviccsal dobal.

Ha nem erti meg akkor atmennenk masik jatekhoz.

A veres semmit nem old meg az eg vilagon.....

Az csak arra jo, hogy agressziora neveled a gyereket es meg jobban csinalni fogja.

A veres a tehetetlenseg jele!!

Az megoldas lehet ha hazamentek, de en azt sem tartom a legjobb megoldasnak, hisz szuksege van arra, hogy a levegon legyen es jatszon.


Szinten 17 honapos mult a lanyom, tehat nem csak a levegobe beszelek.

2011. júl. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyik barátnőm kislánya ugyanúgy viselkedik, mint a te gyereked. Most 18 hós a kislány, hamar eljár a keze játék közben, a játékokat nem osztja meg a többiekkel. A barátnőm soha nem ütött még rá, és még a hangját sem szokta soha felemelni a gyerekre. Egyszerűen annyit tesz, hogy mikor dobálja a homokot a másik gyerek fejére, vagy megüti valamelyiket, leguggol elé, és azt mondja: Szépen játszál Kamilla, mert ha nem , akkor máris megyünk haza. És van mikor meghúzza magát a gyerek, de van mikor nem bír magával, ekkor egyszerűen megfogja az anyja, azt mondja, köszönj el a babáktól,megyünk haza, mert nem viselkedsz szépen. És hazaviszi. Tavasz óta, mióta együtt bandáznak a gyerekeink, sokat fejlődött a kislány, már elég ritka, hogy haza kell vinni a gyereket. Ált5alában rászól, és a gyerek tudja, hogy meg szépen kell játszani. Már puszit is ada babáknak, pedig régebben nagyon vadóc volt.

Én azt mondom neked, türelem és következetesség. A pofon nem fogja megoldani a problémát, mert attól csak ingerültebb lesz a gyerek a többi gyerekkel, ráadásul ahogy te is írtad, félni fog.

2011. júl. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezek teljesen normálisak 17 hónapos korban. Ő még itt tart. Csak türelmesen kedvesen mondogasd, hogy ne egye, stb, és majd kinövi. Végül is a homok erre való, nem? Szórni. Olvasd el a múlt szerdai Nők Lapjában annak a fiatal írónak a kisfiáról szóló novelláját! De komolyan. Pont ugyan ezt csinálja a gyereke.

Semmi baj a homokszórással, miért zavar? A gyerekek már megszókták, Tanítsd meg, hogy ne a szemükbe szórja. Amúgy meg tanítsd játszani: tortát sütni, mászni. Építs neki várat (ó meg lerombolja, most itt tart)

Süss homoktortát, ő szétdúlja. Így játszatok. Labdázz vele! Pancsolj a homokban.

Hoyg ő építsen, az csak 3 de inkább 4 évesen fog menni. Ezért nem kell sírni, a kisbabád nagyon édes és ügyes. Neki még nem kell jónak lenni, olyan pici, még csak tanulgatja. Engedd tapasztalatot szerezni a homokkal, sárral, vízzel, kaviccsal, fúvel!

2011. júl. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"fegyelmezzem? 17 hónapos "

??? :))))


Kisded. Majd talán közpsős korára megtanul mást játszani,, neki még ez a játék. H a konfliktust okoz, ne vidd oda, vagy vidd el onnan! Ő még csak szórni tud.

2011. júl. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsokat. Nem fogom megütni, nem látom értelmét. Most azzal próbálkozom, hogy leguggolok hozzá, és elmagyarázom neki, tegnap vagy 15x elmondtam neki hogy ne húzza le rólam a szoknyát, a végén megértette.

Szerintem 1 hónaposan már igenis fegyelmezni kell, mert teljesen önálló akarattal rendelkezik, amit azért kordában kell tartani.

Nincs azzal gond, ha szórja a homokot, csak ne más szemébe, eddig nem kötötte le a homokozás, inkább rohangált, mostanában már építek várat,formákat , ő meg széttúrja.

2011. júl. 20. 16:03
 9/9 A kérdező kommentje:
Bocs, 17 hónaposan
2011. júl. 20. 16:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!