Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Segít férjetek az éjszakai...

Segít férjetek az éjszakai teendőkben, vagy egyedül keltek a babákhoz?

Figyelt kérdés
2 pici fiunk van, az egyik 2,5 éves a másik 9 hónapos. A nagy most szokik le a pelusról így éjszaka felkel pisilni vagy inni, a kicsi szopizni. Nagyon fárasztó, hogy mind a két gyerekhez én kelek. Segít ilyenben a párotok, vagy mindig anyának kell kelni?
2010. dec. 9. 13:38
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
0%

"A válasz írója 75%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 13:50"


Ezen el kellene azért gondolkodni egy picit!

2010. dec. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 A kérdező kommentje:
Éjszaka van pelus a nagyon, de inkább szóljon éjszaka és megpisiltetem, mint bepisiljen, mert akkor sosem lesz szobatiszta. Inni rengeteget iszik nappal és éjszaka is kiszárad a szája és sír ha baj van, nem mondhatom, hogy nem ihatsz. A kicsi addig sír amíg nem kap éjszaka kaját, azt meg nem akarom, hogy felkeltse a nagyot. Néha van, hogy alszanak, kb. heti 1 éjszaka. A többi fárasztó, persze ebből a párom semmit nem észlel, fel sem ébred. Ma felkeltettem miután 5-ször ébredt a nagy, persze még neki állt feljebb, hogy mi van már. Tudom, hogy dolgozik másnap, de nem csak enyémek a gyerekek és másnap nekem is helyt kell állni a háztartásban és a gyerekek körül sem könnyű.
2010. dec. 9. 13:54
 13/40 anonim ***** válasza:
Ha én kelek fel hozzá csak akkor alszik vissza egyből. Ezért nem tud segíteni, már próbáltuk ha ő megy be, akkor elkezd sírni és nem alszik vissza. Pedig a férjem szívesen ringatná éjjel álomba és sétálna vele, de én nem hagyom. Egy másfél évest már ne ringasson, mert hozzászokik és akkor én is ringathatom legközelebb.
2010. dec. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:

Nekem is kettő van pont ilyen felosztásban. Nem segít , egy kezemen meg tudom számolni hányszor kelt. De mentségére legyen mondva hogy reggel 6kor kel, este 7kor jön (este segít fürdésnél etetésnél mindenben) és hétvégén pedig egyáltalán nincs itthon. Többek közt emiatt nem is igazán nyugszanak meg a gyerekek nála.

Illetve szopizik a kicsi éjjel is ahhoz most ő minek keljen, megszoptatni úgyse tudja...

Ringatással meg nem éri be a kisasszony :)

Tehát hogy most azért felkeljen hogy ott topogjon mellettem és ő is fáradt legyen másnap, ne csak én, azért nincs értelme.

Amikor mindkét gyerekem nagyon beteg volt,lázas vagy hányós akkor persze felébresztettem éjjel hogy amíg ágyhuzatot cserélek, vagy hűtőfürdőt csinálok, addig is "csimpaszkodhassanak" :) a babák valakin.

Én tudtam előre hogy így lesz, ezt vállaltam. Nem panaszkodok. Egyszer úgyis vége ennek a kelős időszaknak, aztán úgyse kellek már nekik ennyire :)

2010. dec. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 A kérdező kommentje:
Nem kell őket ringatni, a nagy pisil, iszik a kicsi szopizik egyet aztán alszanak, de nekem akkor is fel kell kelni és néha nehezen megy a vissza alvás. Szerintem az ébredések miatt nagyon éberen alszok ami miatt egyre fáradtabb vagyok.
2010. dec. 9. 13:57
 16/40 A kérdező kommentje:
Nem panaszkodom, de fura, hogy Ő meg sem hallja, hogy fel vannak a gyerekek? Mondjuk én amúgy is olyan vagyok, hogy rögtön ugrok, minden szóra és kiszolgálok mindenkit, nem csak a gyerekeimet.
2010. dec. 9. 13:59
 17/40 anonim ***** válasza:
Amikor megszületett és éjjel is többször evett még, mindig apa kelt hozzá, tisztába tette és hozta cicizni. Szerencsére hamar átaludta az éjszakát, de amikor megébred vagy beteg stb, mindketten megébredünk és felváltva ugrunk hozzá. Ha pl. a foga miatt több napon keresztül éjjel sem akar aludni, akkor én virrasztok vele, mert apa dolgozik, de hétvégén szó nélkül veszi át tőlem a stafétabotot. Szerintem így lenne a normális.
2010. dec. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
Nekem csak egy babám van, de rendszerint én keltem hozzá. Ha valamit nem tudtam megoldani előre vagy félkézzel, akkor szigorúan keltettem apát. Ő simán átalussza az ilyesmit, pedig egy szobába vagyunk. Még sosem volt mérges emiatt, néha éppen az zavarta, ha nem szóltam, mert szerette volna kivenni a részét belőle, csak hát jó az alvókája.
2010. dec. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
Két gyerekem van. A nagy 28 hónapos, a kicsi 14, 23 hetes terhes vagyok. A nagy nagyon ritkán ébred, ha igen előfordul (kb. 10-ből háromszor, hogy Apa ébred rá fel, igazság szerin, már nem vagyok annyira ráhangolódva a rezdüléseire, hozzászoktam, hogy ő alszik már). A kicsi legtöbbször már átalussza az éjszakát, inkább az a jellemző, hogy hajnalban (5 óra körül) sipákol tápszerért. Na erre szinte sose kell fel, ez mindig az én feladatom. Mikor szopiztak sosem kelt fel, igaz minek is tette volna, ő úgy sem tudott volna segíteni. Amikor már tápszeresek voltak, sem volt jellemző a nagy segítség, inkább ha már nem bírtam a felkelést, és tudtam, hogy másnap nem kell mennie dolgozni, akkor felkeltettem. Én elfogadtam, hogy ő alkatilag nem képes rá (ha felkel éjjel, másnap teljesen nincs képben). Cserébe ha itthon van mindenben segít.
2010. dec. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
Az én férjem sem kel éjszaka,de én nem is akarom.A kisebb 2.5 éves,az ő szobája fent van az emeleten,a hálónk mellett(a nagy már középiskolás,az ő szobája lent van).Azért nem akarom,mert egész nap dolgozik,kora reggel kel,és örülök,ha nyugodtan tud aludni.(Amikor itthon van mindig segít,és sokat játszik a fiunkkal).A kicsi felébred éjszaka,és engem hív.Én megyek is át hozzá(nem akarom,hogy a többiek felébredjenek),és reggelig ott alszom.Jövőre tervezünk még egy babát,biztos,hogy kemény lesz,de megoldom.
2010. dec. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!