Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy vegyem rá a 13 hós...

Hogy vegyem rá a 13 hós fiamat arról, hogy ne köpje ki az ételt?

Figyelt kérdés
Csak brahiból teszi, mert mondjuk 3 falatot megrág, lenyel, a4-et kiköpi vagy a kezével kiszedi? Vagy majd elmúlik? Elég idegesítő.
2010. dec. 8. 21:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Amikor kiköpi az ételt, akkor fejezd be az etetését, és mondd meg neki, hogy látod, hogy jól lakott, nem éhes már.

A következö etetést esetleg elöbbre hozhatod, ha nagyon éhes, de ha elkezni a köpködést, akkor azt is hagyd abba.

Ha egy napig többször éhes, attól nem lesz baja, de megtanulja, hogy vagy eszik, vagy éhes marad. Hidd el, már ekkora (söt sokkal kisebb is) felismeri, hogy mi az oka, ha nem kap többet enni - és gyorsan leszokik erröl.

2010. dec. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
17 hónapos, de még mindig nem bírtam leszoktatni róla :( ő akkor is kiköpi, ha meglát egy másik falatot, ami jobban kéne neki, vagy inni akar, és kiköpi az utolsó falatot, meg akkor is csinálja ha már totál jól van lakva, de a szeme még kívánja a kaját, ilyenkor megkóstolja aztán kiköpi, vendégségben a legcikibb :( én mondtam már neki mindent, de nem használt semmi, szóval gondolom majd kinövi
2010. dec. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat... próbáltam már, hogy nem adok neki többet... de 3 falat tényleg semmire sem elég, mikor előtte már 4 órája nem evett...
2010. dec. 8. 22:20
 4/5 anonim ***** válasza:
Határozottan szólj rá. Nekem is ezt csinálta az egy éves kislányom. 2 hét volt mire leszokott róla. Határozottan kell fellépni! Nem leordítani a gyereket!
2010. dec. 9. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az igaz, hogy 3 falattól nem lakik jó, DE ha pár alkalommal KÖVETKEZETESEN abbahagyod az etetést, amikor elkezdi köpködni az ételt, akkor leszokik erröl. Egy fél óra múlva újra megkinálhatod, de akkor is csak addig, amig rendesen eszik. Hidd el, legfeljebb két napig fogja ezt játszani, utána rendesen fog enni - de ehhez NEKED kell elöször keményebbnek lenni.

négy gyerekes anya

2010. dec. 9. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!