Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy vegyem rá 10 hónapos...

Hogy vegyem rá 10 hónapos fiamat a rágásra?

Figyelt kérdés
2 foga volt, most hirtelen 6 lett és sokat öklendezik a darabos kajáktól, pl. a 8 hónapos bébiételtől is, amibe kicsi darabok vannak.
2010. szept. 10. 17:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Sehogy. Majd fog rágni, ha akar.

Én 14-15 hónapos koráig mindent turmixoltam a babámnak, különben nem ette meg. Még a mai napig szereti a pépes kajákat, pedig 21 hónapos.

Lehet az zavarja meg a babádat, hogy a sok pépesben néha benne van 1-1 darabka, és emiatt fulladozik.

De egyébként nem kell aggódnod, hogy még nem rág, ő még kicsi.

2010. szept. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Fiam hànyt az ilyen darabos fözelèktöl. Vagy teljes pèpeset evett vagy teljes szilàrd kajàt. Most is igy van ez, mi nagyon nehezen haladtunk a ràgàssal. 23 hós
2010. szept. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mintha magamat olvasnám 9 hónapja :) Pici falatok és gyakorolj vele, mutasd meg, te hogy rágsz, játszatok kenyérrel, az a legpuhább. Hozzáteszem, 17 hónapos fiam még mindig fulladozik napi rendszerességgel, nem eszik darabos gyümölcsöt, nem tud harapni valamiből, csak katonákat enni, és csak szopogatja a kenyeret... Ha pedig falatnyit adok neki bármiből, vagy kitolja a nyelvével, vagy komolyan a torkára megy, mert le akarja nyelni :S Én is kiváncsi leszek a válaszokra :)
2010. szept. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

kenyérhéj vagy kiflicsücske. ezt kell a kezébe adni, hagyd, hogy rágcsálja. persze legyél mellette. Hidd el, nem fog megfulladni tőle, el fogja szopogatni, eláztatja, rágcsálja.

A darabos kaja csak azután jöjjön, amikor már tud rendesen nyammogni. adhatsz neki kicsi kenyérfalatkákat, de tényleg kicsik legyenek, azokat is majszolja, illetve köles golyó, amit szintén nyammoghat.

ha ez megy neki, aztán jöhet a darabos étel.

2010. szept. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A kenyérhéjat és a kiflicsücsköt én meg pont nem tanácsolnám, a babapiskótával egyetemben. Legalábbis nálunk majdnem fulladás lett belőle ennyi idősen....

De még tényleg kicsi, van idő, hogy megtanulja! Meg meg is kell szoknia a darabosat, nem megy egyből az átállás.

Bár nekünk nem az apró, inkább a nagyobb darabokkal volt/van gondunk.

De tényleg az is jó, ha előtte rágcsálsz, amikor neki is kellene, meg előtte esztek.Én széttrancsírozott negyednyi babánkarikákkal kezdtem (a babánt azóta sem akarja rágni..) aztán kefírbe mártott kenyérrel folytattam. na, ez nagy kedvenc, ezt nem is lehet félrenyelni. Esetleg ha konkrét kérdésed van, írj nyugodtan privit, én is sok segítséget kaptam itt :)

14 hónapos a kicsim :)

2010. szept. 11. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen.
2010. szept. 11. 08:52
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia!Kisfiam 9 hónapos lessz jövőhéten,két fogacskával,és nekünk is ez a próblámánk.Még mindig a teljesen összeturmixolt főzelékeket szereti,a 8 hónaposra szerettem volna áttérni,de meg akar fulladni tőlle.Sokan mondják,hogy még miért nem eszik kiflit,kenyeret,de a szájába sem veszi,abszolut nem izgatja a dolog még.Egyenlőre maradnak az 5,6 hónapos főzelékek,mert csak bébiételt hajlandó enni,meg a tejpép,ami a nagy kedvence.
2010. szept. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!