Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van valami tippetek arra,...

Van valami tippetek arra, hogy hogyan szoktassam rá 13 hónapos babámat a rágásra?

Figyelt kérdés

Kb 2 héttel ezelöttig még reggel és este szopizott.Már abbahagyta.Hiába adok a kezébe bármit(babapiskótát,gyümölcsöt)semmit semmit sem hajlandó a szájába venni.Pedig már van 6 foga.Kb 7 hós korától próbálkozom.Ha darabos kaját adok Neki,attól pedig meg akar fulladni:-(

Már nagyon tanácstalan vagyok és elkeseredett,hogy elrontottam valamit.A védőnő meg csak "hümmög"...


2010. jún. 22. 13:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Ne keseredj el! Az én kislányom egyáltalán nem eszik gyümölcsöt. Már 1,5éves lesz szinte mindent megeszik, de ha reszelt almát vagy bármilyen gyümölcsöt adok neki akkor öklendezik. A sárgarépa kockákat, ha nagyon apróra vágom akkor egy lenyeli, csak akkor rágja meg ha elég nagy. Szerintem nem rontottál el semmit próbálgasd tovább. Próbáld mutatni neki, hogy mit csináljon vagy olyat adni neki ami puhább és elolvad a szájába.
2010. jún. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem úgy sikerült, hogy egy asztalhoz ültünk le enni. És mivel nagyon érdekelte, hogy én mit eszek, ezért ő is kapott belőle. Végül egy éves korára, már nem volt hajlandó mást és másmilyen formában enni, csak azt amit mi és ugyan úgy. Teljesen megdöbbentem, mert előtte meg a legkisebb darabtól a főzelékében már fuldokolt.
2010. jún. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

nálunk egy picit jobb a helyzet, ő eszi amit kézbe kap, viszont állandóan félrenyel, a múltkor nagyon megijedtem, úgy a torkán akadt a sárgadinnye falat hogy fejre kellett fordítanom és ütni a hátát, és úgy ugrott ki a falat a torkából :(

nekem azt mondta a védőnő, hogy azért nyel félre mindig mert túl erős lehet a garatreflexe, így én pépesítek még

2010. jún. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!