Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hónapos lesz a babám, de...

11 hónapos lesz a babám, de nem nagyon akarja a fogait használni. Hogy vegyem rá a rágásra?

Figyelt kérdés
A tányérjába tettem kisebb banán darabokat, gondoltam hátha megfogja és a szájába teszi, de csak piszkálta. Ha a kezébe adok falatot, azt is piszkálja. Ha kanállal adok neki darabosabb ételt, azt lenyeli, de előfordult már hogy a kicsit nagyobb darabtól elkezdett öklendezni és utána sírás lett a vége.
2010. máj. 17. 10:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Adj neki többféle rágcsálnivalót! Buláta, kölesgolyó, gyümölcsök darabolva, párolt zöldségek. Eleinte lehet, hogy csak "piszkálni" fogja, hisz számár ismeretlenek lesznek. először bizony meg kell nyomkodni, ki kell próbálni mi is az, mit lehet vele kezdeni :) Hagyd, hogy nyomkodja, próbálkozzon velük. Esetleg te is egyél ezekből ilyenkor a kicsi előtt... A banánból csípj le egy kis darabot, picit nyomd szét az ujjaddal, így tedd a szájába... hagyd, hogy ő maga is próbálkozzon!
2010. máj. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A kölesgolyó tényleg jó. Én úgy adtam neki, hogy csak kicsit tettem bele a szájába, hogy érezze a kis fogával, hogy bele tud harapni.

Ha bekapja teljesen az sem baj, mert nyál hatására szétolvad a szájában és nem fog megakadni a torkán.

Az is jó ötlet, hogy Te mutatod meg neki, hogy mit is kell csinálnia az étellel- még mondd is hozzá, hogy hamm-hamm :)

Gyorsan meg fogja tanulni :)

2010. máj. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Nagyon köszönöm a segítséget!!!

2010. máj. 17. 11:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!