Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan vegyem rá, szoktassam...

Hogyan vegyem rá, szoktassam rá 15 hónapos kislányom a rágásra?

Figyelt kérdés

7 foga van teljesen kint és most is jön újabb 2, de csak néhány dolgot (tejszelet, puffasztott rizs szelet, kifli, alma, körte) hajlandó harapni, megrágni. Mindent pépesíteni kell neki, mert nem akar rágni. Így is próbálom egyre kevésbé összeturmixolni a főzelékeket, de ha egy nagyobb darabot kap be, vagy fuldoklik, vagy kitolja a nyelvével, és pár ilyen "kellemetlenség" után nem is hajlandó tovább enni.

Próbáltam különböző ételekből falatkákat készíteni és elé raktam, hátha magától eszeget majd, de néhány ételtől, aminek kicsit zsírosabb, ragacsosabb a felületet (szalámi, sajt) úgy tűnik, mint ha undorodna. Ha megfogja, rögtön rázza le a kezéről, dobja el és az arcán is megjelenik a fintor, mint ha tényleg undorodna tőle, pedig még nem is evett olyat. Egyébként nem válogat, mert amit pépesítve kap, azt mindent megeszik, de már nagyon ideje lenne rágnia.

Mit tanácsoltok? Hogyan próbálkozzunk? Az kicsit nehezemre esne, hogy ne adjak neki mást csak darabosat, "ha éhes lesz, úgy is megeszi" címszóval.


2010. ápr. 10. 12:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! 17 hós fiammal ugyanitt tartunk:( kétszer tettem fel hasonló kérdést itt, de nem nagyon kaptam választ sajnos:( vagy azt irták, hogy rég a mi kajánkat kéne ennie, biztos igen későn kezdtem darabossal kinálni, stb. Hát azt hiszem Te megérted, milyen, mikor 12-13 hósan fuldoklik minden egyes kis darabtól, tiszta erővel ütöm a hátát, hogy ne fuldokoljon, közben piros és folyik a könnye, aztán már nekem is... És akkor sem adtam fel, adtam ezt-azt, néha már tényleg a fulladástól tartva feladtam pár napra, aztán ujra, ujra... Most ezt eszi: reggel tápi, két óra mulva velem eszik, ez már haladás! Virslit, bőr nélkül, egy karika fele,amit a szájába tesz, tehát körömnyi, ebből mostmár annyit töm, hogy fél virsli lemegy, korábban két-három darabot evett, gyümijoghurtom felét megeszi, morzsányi kenyér, icipici rántotta. Semmilyen katonát,szendvics szerűt nem hajlandó. Ebéd: pép főzi, mikrodarabokkal:), ma valami csoda történt, mert evett utána pár szál tésztát egy csipet reszelt sajttal. Uzsi: gyümipép/tejpép gyümivel, ilyesmi, vacsi: 1 üveg babakaja, többnyire gyümölcsös-husos főzi, lefekvés: tápi. Reggel 8-ig alszik. Én nem hiszrm hogy a fiamnál az lenne a célravezető, hogy ma krumplipüré hussal az ebéd, ha nem etted meg, igy jártál...de nagyon rossz tudni és látni, hogy a korabeli gyerekek simán eszik az ebédet, én meg főzit turmixolok...most az a taktikám, hogy nem adok teljes adag főzit, csak kevesebbet picit, kb 1 üvegnyit, vagyis ugy 200-220 g-ot. Utána megkinálom az ebédemből, mint ma. Ma bevált, mert evett belőle. Szerinted? Kitartás Neked is!
2010. ápr. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm a választ!

Biztos, hogy sok türelem és próbálkozás kell, csak májusban menne a lánykám bölcsibe és nem tudom, ott mennyire fogják tolerálni a "hóbortját". Eddig is próbálkoztunk, de kicsit most rágörcsöltem, mert én mégis csak türelmesebbnek, gyengédebbnek tartom magam, mint a bölcsisnéniket, akiknek ugye, nem 1, hanem sokkal több gyerekre kell figyelniük, segíteniük.

Nálunk is csipeget a kislányom a mi ételünkből, de tényleg csak félkörömnyi falatkákat és azt is csak akkor, ha olyan kedve van. Ő már csak 4 alkalommal eszik, de az uzsi kifejezetten az az étkezés, amit tanulásra szánunk és ha csak pár falat szilárd, darabos étel megy is le, egy kis joghurttal, krémtúróval egészítjük ki.

Azt hiszem, tényleg csak így lehet, bár ha valakinek van valami xtra praktikája, azt szívesen vesszem/vesszük.

2010. ápr. 10. 14:29
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia,megint én:) a bölcsiben hamar el fogja lesni a "normális" evést, hisz a többieket fogja utánozni, a gyerekek érdekesebbek, mint mi ,a szülők evészete, ugyhogy ott meg fog ez a gond oldódni, tuti! Nekem viszont 3 éves koráig itthon a helyem, egyedül kell megoldanom valahogy...szerintem nagyon görcsölünk ezen, hisz kisgyerekként csak nem fog turmixolt kajákon élni, én ilyen iskolást nem láttam:) de nagyon várjuk a tanácsaitokat Anyukák!!!
2010. ápr. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Ugyanez van nálunk is:)) Kisfiam 16 hónapos,és minden nap főzök Neki külön.Én is próbálkoztam már a darabossal,és öklendezett,kiköpte,vagy ki is hányta :((( Jól esik Neki főzöcskézni,szeretek Neki nagyon:) De ami nem megy nem erőltetem.Hallottam olyat is,hogy 2 éves volt a gyermek,és mindig turmixolta számára.Ez van,nem egyformák a gyerekek. :) Ehet Ő eleget felnőtt korába,amennyit csak akar :)))
2010. ápr. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nem tudom,hogy segit e amit irok,de egy próbát megér ha esetleg nem igy esztek. Az én fiam még csak 8 hónapos ugyan de 4 hós kora óta kanállal etetem és az szinte az első alkalmak óta láttam rajta hogy rágásra áll a kis szája,pedig akkor még mindent nagyon pépesitettem. NA persze akkor még kevés kajcsikról volt szó,egy kis alma,sütötök,krumpli... Viszont amióta ülni tud azóta velünk eszik mindig az asztalnál az etetőszékben. Azt vettem észre hogy mindent el lesett tölünk. Mostmár adok neki darabosabb ételt és rendesen rágó mozdulatokkal gyüri le,pedig hozzáteszem két foga van. Tehát a lényeg,ha esetleg nem együtt esztek,akkor próbáljátok ki. Mi már igy ott tartunk hogy icipici darabokat ha eléteszek,felszedi, viszi a szájába és rág. Ezt is az asztalnál evés közben mutattuk neki és már utánoz. Ha az apja eszik akkor pl le sem veszi róla a szemét és látni rajta hogy ő is mindent ugy akar csinálni. Lehet hogy nem jön be,de egy próbát megér,sok sikert kivánok:-)
2010. ápr. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Vidd el dévényes gyógytornászhoz szájkezelésre. Sajnos előfordul hogy a rágóizmai nem megfelelően fejlődnek. 1-2 kezelés és rendbejön. Ezzel azért is kell vigyázni, mert akár a beszédfejlődésben is elmaradhat.
2010. ápr. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha nagyon aggódsz, akkor a gyerekorvos adhat beutalót neurológiai vizsgálatra. Szerintem enélkül ne vidd Dévényre, mert az egy komoly fájdalom és trauma lehet a gyereknek. (Kívül- belül masszírozzák a picik száját) Szerintem ha valamennyire rág a picur, akkor semmi baja. Tapasztalatból beszélek, mert mi vittük Dévény masszázsra és a hölgy azt mondta, hogy néhány alkalomtól be kéne indulnia a rágásnak. Ma már tudjuk, hogy a 26 hós fiam a gyomor problémái miatt nem rág! A fuldoklás és öklendezés ill. hányás rossz hatással van a gyerekekre és sok időbe telik, amíg elfelejtik a kellemetlen élményeket. Egyébként nekem három anyuka is mesélte, hogy az egyáltalán nem rágó gyereke a közösségben tanult meg rágni és szeretett meg ételeket. Köztük volt egy gyermek pszichológus is. A gyerekek igazán, tényleg a kortársaiktól lesnek el dolgokat. Pl.:az egyik ismerős harmadik gyerkőcét a szomszéd kisgyerek vette rá a bilizésre:-)

Sok sikert!:-)

2011. ápr. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!