Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyam vegyem ra a 3 hetes...

Hogyam vegyem ra a 3 hetes fiamat, hogy ejjel aludjon legalabb 5 ora hosszat egyfolytaban?

Figyelt kérdés

Egy ideig furdetes utan ( 22 ora) aludt kb ejjel 2 oraig, de ujabban ejjel ket orankent ebred fel szopizni.

Nehezen bofizik szopi utan, ezert azutan jon fel neki a tejcsi es ezert nehenz alsizk is el es engem se hagy nyugodtan aludni, mivel allandon veszem fel -teszem le.

Valami megoldas? Hogy szoktassam ra hogy ejjel aludjon egy kicsit?


2009. jan. 14. 11:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Három hetesen még szerintem sehogy. Ennyi idősen az enyém is 3 óránként ébredt még. Igaz, nekem a védőnő azt mondta, hogy egy szopi helyett mindenképp teát adjak neki. Na most erről nagyon megoszlanak a vélemények, van aki mereven elutasítja, van aki megfogadja. Én megfogadtam, nem tapasztaltam negatív következményt. Másfél hónaposan már úgy kelt a babám, hogy éjjel csak egyszer. Pontosabban ő hétkor evett utoljára, aztán el is aludt, utána 10-kor ébredt még egyet enni, de akkor rögtön vissza is aludt, aztán egykor evett és utána már csak hatkor. Aztán két hónaposan már egykor se kelt fel, csak hatkor. Lehet, hogy neked is ilyen szerencséd lesz, de vannak babák, akik még fél évesen is felébrednek egyszer-kétszer, mondjuk akkor talán már meg lehet próbálni leszoktatni, de szerintem addig max annyi, hogy a teát megpróbálhatod, ha te nem ellenzed ezt, de én úgy emlékszem, hogy a teát is csak egy hónapos kora után kapta, addig nem.
2009. jan. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Előző válaszolótól kérdezem: milyen teát adtál neki?
2009. jan. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne akard még.Nagyon pici és ilyenkor még két-három óránként enniük kell.az elején többet aludt, ugye?Ez tévesztett meg.

Az én kicsim nyolc hetes, de még mindig három óránként kér enni, éjjel is.De legalább már könnyen visszaalszik szopi után.Picia gyomruk, etesd a babádat úgy, ahogy ő kívánja.

Nekem is nehéz volt átálni a kevés alvásra, mert hétalvó voltam, most jó, ha három órát tudok egyvégtében aludni.Ez a babák "mellékhatása":).

2009. jan. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy ekkorka babát nem tudsz sehogyan rávenni arra, hogy annyit aludjon. Ő még pici ehhez, szüksége van 3-4 óránként a kajcira.

Az én fiam 2,5 hósan aludta át először az éjszakát, addig általában egyszer megéhezett.

Sajna az első pár hónap egy túlélő próba úgymond, mert te sem tudsz rendesen pihenni. Ha már átalussza az éjszakákat, sokkal könnyebb lesz neked is. Addig kitartás és sok sok türelem!

2009. jan. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én babám 2 hónapos koráig 2 óránként evett. Majd simán átaludta az éjszakát négy hónapos koráig. Azóta min. háromszor kel fel. Édesen vigyorog amikor felébreszt.:) Szerintem etesd meg rendesen( ha elbóbiskol ébreszd fel), ne siess, csak mert álmos vagy . Ezzel talán elhúzhatod az időt az etetések között.
2009. jan. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Én amit adtam, az igazából teának sem nevezhető, inkább úgy mondom, hogy teával megszínezett forralt víz :) Nekem így mondta a védőnőm, hogy sima rendes tea legyen, ne gyümölcs és ne kamilla, hanem garzon vagy hasonló, és annyi, hogy amikor felforr a víz, akkor éppen csak mártsam bele a vízbe a filtert. Ezt itta. Én megkóstoltam, nem igazán volt tea íze, de a fiam csak meleget szeretett inni, nagyon meleget, és a meleg vizet nem fogadta el (nem csodálom), ezt viszont igen.
2009. jan. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!