Mi a velemenyetek az otthon szulesrol es a nemregiben tortent esetrol?
--------------------------------------------------------------------------------
Kérdés:
Miért nem végzett gátmetszést, amikor azzal simán meg lehetett volna menteni a babát?
Válasz:
Vállelakadásnál az a fontos, hogy a jelenlévőknek van-e tapasztalata és lélekjelenléte, hogy a rendelkezésre álló 4-5 percben elvégezzék a lehetséges műfogások közül azt, ami éppen alkalmasnak tűnik (néhány műfogás itt: www.zimonyi.hu/?p=435). De néha hiába minden. Különféle források a vállelakadás halálozási arányát 7-50%-ra teszik.
A gátmetszés, vagyis a puha kötőszövet átvágása a hüvely alsó részén nem segít, hiszen a baba vállát a medencecsont tartja vissza, az anya hasa felé eső részen.
Geréb Ágnes a szóban forgó esetben többek között Martius féle műfogást alkalmazott.
Prof. Dr. Gerhard Martius legutóbb 1994-ben kiadott könyvében, a "Regelwidrigkeiten des Geburtsmechanismus" c. könyvében részletesen szerepel ez a műfogás.
Magyarul Dr. Világhy írta le a műfogást ebben a könyvben:
www.vilaghy.extra.hu/konyv.html
A műfogás abból áll, hogy a baba fejét óvatosan két kézzel megfogva elfordítják, és a baba nyaka mozog utána, illetve lassan utána fordul az egész test, és szépen kiszabadul a váll a medencecsont alól.
A János kórházi orvos is azt nyilatkozta, hogy nem tudná pontosan megmondani, minek köszönhető, hogy a baba végül kiszabadult, mert szinte egyszerre végeztek többféle dolgot is. Így aztán azt se lehet tudni, hogy a gerincsérülés mikor történt és mi vagy ki okozta, hiszen a helyszínre érkező mentőorvosok és a kórházi orvosok közül is többen próbálkoztak mindenféle manőverrel az anyán és a babán.
Ennyi elég? :-)
Megjegyzem: én sem szülnék otthon. Csupáncsak hárborítatlanul szeretnék szülni, abban a testhelyzetben vajúdni és kitolni, ami a legoptimálisabb nekem és a babűnak, és nem abban, ami a legkényelmesebb az orvosnak. Jó, hogy ott van a szomszéd szobában egy műtő, hogy ha szükséges, egy perc alatt ki tudják kapni belőlem a babát, de a mai kórházi gyakorlat túl sok felesleges beavatkozással jár, amik rendszerint megnehezítik a tágulást és a kitolást, ugyanakkor egy csöppet sem segítenek a babán. Ha pl ülve szülhettem volna, akkor ki tudtam volna tolni az ülő helyzetben bizonyíthatóan sokkal tágasabb szülőcsatornán a fiamat két-három fájás alatt. Kőmetsző pozícióban kengyelbe szíjazva, égnek álló lábakkal ellenben egy óráig szenvedtem vele, mire a gravitáció ellenében, szinte felfelé ki tudtam tolni. És még innom sem adtak. Szerintem ez is a gyermek életének, egészségének veszélyeztetése az orvos kényelmének kedvéért.
Szia!
En Kanadaba szultem es az orvosom nagyon eroltette volna az otthon szulest. A ferjem errol hallani sem akart igy 30 hetes terhesen orvost valtottunk. A varos(Toronto) legnagyobb es legjobb korhazaban szultem es utolag megjobban orulunk,hogy jol dontottunk. Ugyanis mar sem en sem a fiunk nem elne. Ugyanis 25 oras vajudas utan masfel ora utan sem akart kibujni a fiam. Rosszul volt fordulva,megakadt, azonnal hoztak a fogot es keszitettek a mutot,hogy ha nem sikerul fogoval azonnal visznek csaszarozni.Vegul a fogoval sikerult kihuzni. Ma mar egy egezseges 17 honapos kislegeny es sosem szulnek otthon!!!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!