Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor szülnétek, ha szülnétek?

Mikor szülnétek, ha szülnétek?

Figyelt kérdés
37 éves vagyok,van egy 18 egy 17 éves gyermekem,és egy pár hónapos baba.egy házasság,és nagyon jó újra babázni:-)teljesen beleéltem magam,nagyon jó lenne még egy pici,mert annyira gyorsan telik az idő és csak nő és nő...nekem meg ismét "nem lesz"pici babám.az első két gyerkőcnél nagyon kevés a korkülönbség és úgy nehéz volt nagyon,segítség nélkül.most várnék a következővel,de akkor már kimegyek a korból és nem szülhetek!ti mit gondoltok erről?
2010. dec. 2. 21:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

37 éves vagy, nem 45. Én 40 éves kor alatt nyugodtan szülnék. Ez azt jelenti, hogy a két gyerek között lehetne 2-3 éves korkülönbség, az azért könnyebb lenne, mint az első kettővel volt neked.


Egyébként 33 éves vagyok, 8 hónapos babával.

2010. dec. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

én kerek 10 évvel fiatalabb vagyok nálad. komolyan, tök jó volt olvasni, h bevállaltál még 1 picit és akarsz még:D ha szeretnéd, vágjatok bele. minden tiszteletem! én a 2. babát sem merem bevállalni, vhogy nincs jó előérzetem a dologgal kapcsolatban. érdekes dolog ez, mert a fiamnál nem éreztem ilyesmit. szóval ha te pozitívan állsz hozzá, én azt mondom, h akár 1 év múlva is jöhet a következő!

sok sikert!

2010. dec. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
66%
hát csak gratulálni tudok, hogy igy gondolkodol:)
2010. dec. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

2év múlva biztosan :-) mármint a helyedben.ha ennyire jól érzed magad babázás közben,hajrá


nekem van egy 2éves és egy fél éves gyerkőcöm,és 5évig tuti nem szülök(most rakattam föl a mirenát),amúgy nem zárkózom el a 3.tól(kellene egy lány is).

29vagyok.

2010. dec. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A nagylanyom 10 eves, a kicsi 2,5, a kisfiam pedig 6,5 honapos es en is ugyanugy erzek, ahogy Te. Az elso gyerek utan azt mondtam, hogy nekem nem kell tobb gyerek, most meg mar azon aggodok, hogy milyen gyorsan nonek es mindjart nem lesz babam. Nekem tenyleg nem lesz, de ha igy erzel es a parod is, az nagyszeru, valaljatok be! :)
2010. dec. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nem mész ki a korból, belefér, hogy nagyobb legyen köztük a korkülönbség, mint a nagyoknál.

Nagyon érdekes egyébként, épp a héten volt erről egy beszélgetés az MR1-en, hogy sokan (vagyis egyre többen) a felnövő két nagy után vállalnak egy kicsit, de nem akarják, hgoy "egyke" legyen és jön a 4. bébi is. :-) Sajnos nem emlékszem, melyik műsor volt. Talán a honlapon meghallgatható, de nem rémlik, mi volt az.

Ami biztos, arról beszéltek, hogy az ilyen anyukák mennyivel tudatosabbak, érettebbek, nagyon élvezik, hogy újra picijük van és nem feladatként élik meg a dolgot, mint esetleg az első(k)nél, hanem igazán élvezni tudják az anyaságot, az együttlétet a babával.

Szerintem nem kell aggódnod, 40 évesen sem futsz még ki a időből. Sok boldogságot a gyerekekhez! :-)

2010. dec. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én 36 vagyok és most szültem 1 hónapja. Első gyermek. Szerettem volna huszonévesen, de nem volt megfelelő partner. Aztén 3ö voltam mikor találkoztam a férjemmel és külföldre költöztünk...stb..akkor azért nem. Aztán döntöttünk: nem várunk tovább! Tavaly sajnos egy vetéléssel kezdtünk...Idén azonban egy gyönyörű egészséges kisfiúval bővült a család.

Mi jövőre újra szeretnénk próbálkozni egy másik babával. Valahogy majdcsak túl éljük. De már mi sem várhatunk ahogy te is írtad. Én azt mondom, ha szeretnétek másikat, vágjatok bele. Tudod, mire vállalkozol. Most azonban élvezd a Picikéddel töltött minden pillanatot. Ne gondolj a hajtépésre ami két aprósággal jár. Érettebb vagy te is már másképp reagálsz dolgokra és talán türelmesebb is.

Én nagyon szerettem volna elöbb gyerekeket. Nekem nem adatott meg. Sok meló, de gondolj bele, micsoda szerencséd van és kívánok neked nagyon nagyon sok boldogságot!

2010. dec. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én akkor akarom a következőt amikor Lackóm 3 éves lesz, és megy oviba. Szerintem az nálatok is jó lehet. 40 évesen még simán szülhetsz. (véleményem szerint). Utána meg pár év és már unokázhatsz lassan. :)
2010. dec. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia.


Ma olvastam a neten, hogy 45 ev alatt ajanlatos szulni, tehat meg bovem bele fersz.

En 40-41 evre kalkulalnam a kovetkezo babat :)

2010. dec. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

A nagymamám anyukája 42 éves volt amikor ő született. A testvérei már családosak voltak, amikor született - "véletlenül".

Édesanyám legjobb barátnője (orvos), 43 évesen szülte egyetlen kislányát.

A szomszédunk 43 évesen az elsőt, 45 évesen a másodikat. Én előbb a hivatásomnak éltem, aztán egyszercsak úgy éreztem, nincs saját életem. 38 évesen mentem férjhez, akkor vállalkozni kezdtünk. 41 évesen azt mondtam a páromnak, ha nem akar gyereket elhagyom. 43 éves voltam, amikor a tündéri kislányom született.

Amikor a férjem először tartotta a kezében a babánkat, azt mondta: "ilyenből kell még 2!"

Remélem összejön egy kistesó is.

Egy barátnőm , velem egykorú, évek óta hiába próbálkozik, pedig olyan országban él, és olyan anyagi helyzetben vannak, hogy ami emberileg lehetséges megtehetik.

Ha szeretnétek, vállald amint lehet, egyikünk homlokára sincs ráírva, hogy meddig lehet.

Nekem sem kellett volna ilyen koromíg várni.

2010. dec. 3. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!