Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6.5 hónapos kisbabám 6 hónapos...

6.5 hónapos kisbabám 6 hónaposan állt fel egyedül először a kiságyában. Azóta folyton állni akar és áll is. Árthat neki?

Figyelt kérdés
2009. jan. 13. 15:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha magától állt fel, és nem kívülről segítettetek rá ennek a megtanulására,akkor nem árt neki, hiszen saját ritmusában cselekszik. Akkor van baj ha a szülők tanítják erre vagy arra, tehát gyorsítani akarják a baba saját ritmusát. Mi babánk is ilyenkor állt fel, de semmivel sem látom "többnek" azoknál, akik ezt hónapokkal később tették. Egyszerűen más ritmus, semmi több. Sok boldogságot az ácsorgóhoz :)
2009. jan. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
hogy tud egy baba magától a kiságyban felállni?erre olyan kiváncsi vagyok,mert a manokam is erős,aztan kitudja mikor teszi meg:D rácsba kapaszkodik?Forog már előtte vagy kuszik vagy hogy???
2009. jan. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen forog, hasról hátra és vissza, 5 hós kora óta kúszik, 1 hete elkezdett mászni is... A rácsba kapaszkodva húzza fel magát, feltérdel, aztán kinyomja magát állásba. Nagyjából így, nem 2 perces folyamat. Utána viszont nem hajlandó még leülni sem, majd csak ha ő maga így dönt (elfárad), vagy valamiért nyúlva a fenekére huppan... Sokszor odamászik hozzám és a nadrágomba kapaszkodva áll fel...

Remélem kilehet bogozni amit írtam:)

2009. jan. 13. 16:33
 4/5 anonim ***** válasza:

Az én lányom is 6 hónaposan állt fel , azóta állandóan állni akar.Most 6.5 hónapos, de állandóan frászban vagyok, hogy nem árt-e neki. Ő nem csak az ágyában hanem belém kapaszkodva is felhúzza magát. Eleinte nem tudott leülni, minid elborult, de mára már rájött, hogy térdre ereszkedik és úgy könnyebb leülnie és kisebbet borul esetleg. Mászni már 5 hónaposan mászott, ülni pedig 3 hete tud.

De, hogy ilyen korán felálljon az hihetetlen számomra.

2009. jan. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Második válaszolónak. Az én lányom már mászott előtte. Ő 6 hónaposan állt fel a rácsba vagy ruhába kapaszkodva. Hason fekve megfogja a rácsot térdelőállásba húzza magát és onnan pedig állóhelyzetbe. Eleinte sokat dolgozott rajta most már simán megy. 6.5 hónapos. Már ülőhelyzetből is feláll.
2009. jan. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!