Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akiknek elejétől fogva nehezen...

Akiknek elejétől fogva nehezen ment az altatás, végül hogyan tanították meg a babájuknak, hogy egyedül elaludjon a kiságyában?

Figyelt kérdés
Nálunk a napközbeni altatás a probléma, hiába hulla fáradt, nincs semmi praktika, ami mindig bejönne. Se a babakocsi, se a hinta, se a ringatás, se a járkálás. Lassan 7 hónapos a fiam, nagyon itt az ideje, hogy egyedül megtanuljon elaludni a kiságyában. Csak sírással megy?
2010. jún. 8. 09:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is voltam így, egyszer kínomban levettem a pólómat és azzal támasztottam ki a cumiját. Bevált, gondolom, érezte rajta a szagomat. Plusz "le van kicsinyítve" a kiságy, ameddig ér a pici, ott raktam kereszbe egy feltekert törölközőt, hogy kisebbnek érezze. Egyszer viszont annyira belelovallta magát az ordításba (álmos volt már), hogy 45 percen keresztül nem tudtuk megnyugtatni. Végül betettük a kiságyba, és vérző szívvel hallgattuk, hogy sír. 15 perc alatt sírta álomba magát.
2010. jún. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam 16 hónapos, eddig cicin aludt el. Ha hamarabb betettem a kiságyba sírt. Már 1 hete, ha beteszem cici után, forgolódik egy kicsit, magyaráz magának és szépen elalszik.Mindezt magától, sosem erőltettem, csak néha-néha megpróbáltam.
2010. jún. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nálunk így sikerült: a lényeg, a következetesség. Többet nem ringattuk, nem babakocsiztattuk, stb, hanem a fáradtság első jelére azonnal lefektettük, és ha sírt, az ágyában vigasztaltuk, simogattuk (mi ezt 6 hetesen kezdtük, ezért nálatok más a helyzet, mert nagyobb a baba) pl rázogattam a kis popóját, hogy megnyugodjon. Ha nagyon sírt felvettem de ahogy abbahagyta a sírást vissza. Eleinte nagyon nehéz volt, de bármeddig is tartott, mi kitartottunk és nem altattuk el másképp. Ha már tényleg semmi sem segített, hagytuk, mint az előttem válaszoló. Volt hogy 5 perc után újra felvettük, ilyenkor már ennyi is elég volt, rögtön megnyugodott, vissza is tettük az ágyba és már nem kezdte újra a sírást, szóval nincs olyan recept ami minden esetben működik, a lényeg szerintem az, hogy ha egyszer elhatároztad magad, akkor onnantól ne te altasd el még alkalomszerűen se, mert azzal tönkrevágod amit addig elértél. Otthon az én babám már gyönyörűen elalszik magától 3 hós kora óta, a nagyiéknál akik persze felvették mindig, még mindig gond az altatás, van hogy egy órát üvölt...(kézben, ringatva is, nem csak az ágyban..)
2010. jún. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Fiam,17 hónapos,magától sosem aludt el.Kicsinek a ringatás,babakocsis altatás vált be,mikor már felállt a kocsiba ölben ringatás,aztán szoba hinta.talán 1 éves koráig ment ez.Aztán előfordult 1x-2x hogy nem tettem be a hintába hanem az ölemben feküdt az esti tv nézés közben és ugy aludt el.Akkor egy darabig az volt a menő.Egy déli alvásnál betettem a kiságyba eljátszogatott,kicsit nyöszörgött de direkt nem néztem rá,és mikor elhallgatott,ránéztem már aludt is.Kellett kis idő mire ezt megszokta,de mára már ha álmos legyen az délben vagy este,saját maga kéri hogy tegyem be az ágyába.Beteszem,elhelyezkedik fordul egyet kettőt és már szunyókál is.Azt hittem sosem fogom ezt elérni,és magától tanulta meg végül.Azt mondom türelem!Hidd el meg fogja tanulni egyedül is az elalvást csak időre van szüksége,hogy megszokja a változást,hogy anyuka már nem ringatja.Sok sikert,kitartást kívánok.
2010. jún. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is így voltam, sőt, hogy nem is aludt a fiam napközben, elhatároztam, hogy aludnia kell legalább kétszer. Így a suttogó módszerét próbáltam ki: figyelem jobban a jeleket, és mikor nyűgös, nem az éhség jut először eszembe, hanem az alvás. Felveszem, egy-két percet még rázogatom, hogy a nyűgösségből megnyugodjon, aztán be az ágyba. Ha sír, kiveszem, megint egy-két perc, megint vissza. És így tovább. Nálunk először 4.-5. alkalomra ment, most sem kell 3-nál többször ki-be tenni, de a könyv azt írja, lehet, hogy 10-szer, lehet, hogy 34-szer, de lehet, hogy 50-szer kell ezt megcsinálni. Aztán később egyre kevesebbszer. Én elhatároztam, hogy megcsináljuk, azért is végigvisszük, így elkezdtem számolni :o) Így nem azzal foglalkoztam, hogy már megint bőgőzik.... Főleg, hogy nálunk beigazolódott, hogy a gyerkőc jobban bírja az üvöltést mint mi, 10 perc után feladtuk. Szerintem még mindig üvöltene, ha hagyjuk sírni. Arról nem is beszélve, hogy mai napig kétségem van, hogy mi van, ha tényleg fáj valamije és azért sír. (Mint icipicinek a hasa fájt sokat)

Szóval nálunk ez vált be. Mostanában jön a foga is, azért szokott sírdogálni, olyankor ha bekenem dentinoxal, utána megnyugszik és elalszik az ujjával a szájában.

6,5 hónapos

2010. jún. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
szia, nálunk nem vált be a suttogó módszer, meg a hasonlókm ert inkább hányásig üvöltött. volt eszébe elaludni....most 17 hós, és úgy alszik el, hogy melléfekszem. este is, aztán ő alszik magának a kanapéján, már 1 hónapja nem ébred éjjel.
2010. jún. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!