Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam rá a kislány...

Hogyan szoktassam rá a kislányomat, hogy egyedül elaludjon a kiságyában?

Figyelt kérdés

Már 10 hónapos,és karban alszik el,igaz hamar aztán alszik tovább a kiságyában.Sírni hagyni nem nagyon szeretném!!Adjatok légyszíves tanácsokat,ti hogyan csináltátok/csináljátok?


köszönöm....


2010. júl. 25. 21:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nekem is így volt,de már nem tudtam vele mit csinálni.Hozzászokott.2 éves,mostanra értem el,hogy beszélgetve alszunk el,közben a hátát simogatom.

Sajnálom,hogy nem tudok segíteni,de szerintem már késő.

2010. júl. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Szia, en a kezdetektol agyban altattam kislanyomat, most 5 honapos. Mostanaban kezdett el ellene lazadni, de nem torunk meg! (apukat persze nehez visszatartani, hogy ne kapkodja fel az agybol) :)


Mi ugy csinaljuk, hogy leteszem, szajaba a cumit (amit altalaban kikop 2 perc alatt), zenelo forgo agya felett bekapcsol, kicsit simogatom a fejet, aztan kijovok. Ha elkezd sirni, akkor visszamegyek, cumi be, fejsimi, kijovok. Es ezt addig, amig el nem alszik. Probalom ahhoz szokatni, hogy magatol aludjon el, hogy kesobb konnyebb legyen. Persze nem biztos, hogy ez igy is lesz! :)

2010. júl. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
én is azt játszom mint a 2. válaszoló. Igazából ha nagyon fáradt akkor pillanatok alat elalszik magától egyedül. De van, hogy nem tud rögtön elaludni, ilyenkor is beteszem a kiságyba és ha sír kiveszem, beteszem, mége gyszer kiveszem és aztán tényleg alszik. Igazából agyi érettség kérdése, hogy el tud aludni e egyedül egy ilyenk pici baba. Az se olyan nagy baj, ha kis ringatással, de legalább elalszik. Ugyse tudod már olyan sokáig ringatni, hiszen hipp hopp megnőnek :-), én erre gondolok mikor nehezebb az elalvás és még gyönyörködök a szép kis arcocskájában ahogy elalszik a karjaim közt- hát nem szép látvány? :-)
2010. júl. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

köszönöm..várok még tapasztalatokat!!!!!!


Igen nagyon nehéz,de valamilyen módszert muszáj lesz bevetnem a cél érdekében!

Ja egyébként ne cumizik.

2010. júl. 25. 21:55
 5/14 A kérdező kommentje:
Igen,én is imádom nézni ahogy alszik.ÉDESEK:))))))
2010. júl. 25. 21:58
 6/14 anonim ***** válasza:

Szia! Én 13 hónapig altattam kézben és megelégeltem. Hallottam egy módszert, amit ki is próbáltam és ma már úgy altatok, hogy leteszem a kiságyba és kijövök és elalszik magától. :) Itt leírtam a módszert (15.29-es komment), amit használtam, hátha nektek is jól jön majd. ;)

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..

2010. júl. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Hát igen, ezek a fogós kérdések...A most 6 éves lányomat mindenféle módon próbáltuk altatni: kicsi korában hordozóban ringatva, aztán kézben sétálva és közben mondókákat kántálva, végül csak közénk került olyan 1 évesen. És képzeld, 2 éves korára annyira önálló lett mindenben, hogy saját maga! bújt ágyba mese után, csak egy puszi kellett az alváshoz. Úgyhogy azért van remény!!:)) A most 3 hónapos babámnál máshogy indultam neki a dolognak, kezdetektől törekedtem arra, hogy magától elaludjon. Hasonlóan csinálom, mint az előttem szóló: ha nem sikerül egyből elaludnia, többször bemegyek hozzá, megsimogatom, aztán uzsgyi ki. Megint be, ha nyűglődik, de max. pár másodpercre, aztán ki. De most már ott tartunk, hogy leteszem, kijövök a szobából, hallgatózom egy kicsit, de a gyerkőc már alszik is..:) És mi meg csodálkozunk aptyával, hogy miért nem tudtuk ezt a leányzónál is így csinálni :) Ha csak pár hónapig tart is ez a rendszer, már megérte :)
2010. júl. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
A mi kisfiunk még csak 6 hós és kézben alszik el ő is. Van hogy, felteszem a kérdést magamnak, hogy le kell-e szoktatni, hogy ne kézben aludjon el. Annyira jó fogni. Este az ágyába teszem, de ha kb. fél óra után sem alszik el és nyűglódik-sírdogál, akkor kiveszem és 2 perc alatt elalszik a kezemben. Kb. 3-4-szer aludt még csak el az ágyában este. Nappal is 2-5 perc és alszik is. Akkor beteszem az ágyába. Persze vannak nehezebb napok is. Az öledben nem alszik el?
2010. júl. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Kedves 22.10-es! Én is így voltam mint Te. Lehet én jobban ragaszkodtam a kézben altatáshoz, mint a fiam. :) Míg kicsi volt, nem volt gond. Nekem akkor lett elég, amikor izomlázat kaptam a lábamba az altatás után, mert már a lábammal is be kellett segítenem, mikor altattam, azért majd 11 kiló nem kevés. Persze jó érzés volt, mikor a kezemben aludt el, de ez egy idő után inkább teher. Mi bepótoljuk nappal, mert sokat ölelkezünk. :D
2010. júl. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 fotucsok ***** válasza:

az én kisfiam is kb 10 hós volt mikor már annyira nehéz lett,hogy nem bírtam karban altatni. Ráadásul nehezen is aludt el, mintha félt volna, hogy lemarad valamiről :) Egyik nap elhatároztam, hogy kész nem járkálok vele. Mondtam neki, hogy anyának nagyon fáj a háta, és ha egész nap itt nyűglődik, akkor sem fogom hurcolni a kis seggét. Nappali alvásnál:

Lettetem a heverőre, fölé hajoltam, és suttogtam a fülébe valami altatót, közben simiztem és hogy-hogynem elaludt. Akkor betettem az ágyikóba. Ha ez nem megy, és 5 perc múlva sem alszik, akkor beteszem az etetőszékbe és ott semmi perc alatt elalszik :)

Az esti elalvásnál vagy elalszik cicin, vagy úgy ahogy más is mondta, beteszem a kiságyba, cumi, simi és kijövök. Ha nyűgös (feláll és kiabál), akkor be, lefektetem és ki. Sírni nem hagyom (max 2 percig), visszamegyek de már nem veszem ki az ágyból, hanem simi, cumi.

2010. júl. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!