Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam rá a kislány...

Hogyan szoktassam rá a kislányomat, hogy egyedül elaludjon a kiságyában?

Figyelt kérdés

Már 10 hónapos,és karban alszik el,igaz hamar aztán alszik tovább a kiságyában.Sírni hagyni nem nagyon szeretném!!Adjatok légyszíves tanácsokat,ti hogyan csináltátok/csináljátok?


köszönöm....


2010. júl. 25. 21:39
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Én is kezdetektől a kiságyában altattam a lányom, most 6 hónapos, és csak a nagy melegben kellett egyszer-kétszer ringatni.

Én azt gondolom, hogy meg kellene próbálnod letenni az ágyba, ha már nagyon álmos, legyen az ágyában valami kedvenc plüss valami - nálunk 2 morzsolókendő van -, hátha megtetszik neki és azt szorítja magához. Nem tudom, hogy használsz-e valami illatot magadon, ha igen, azzal egy kicsit be lehet fújni, hogy érezze az illatod. Aztán ahogy letetted, gyere ki a szobájából. Ha sír, vedd fel, míg megnyugszik, aztán vissza az ágyba. Az is megoldás lehet, ha nem altatod el teljesen, ha látod, hogy csukódik le a szeme, akkor tedd be az ágyba.

Először nappali alvásnál kezd, majd utána az estinél is.

2010. júl. 26. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

14 hónapos lányom lassan egy hete alszik a kiságyában, előtte velünk aludt a franciaágyban. Mindig. Ja és rajtam vagy cicin aludt el.

12 hónapos korától látom a jelét, hogy lassan lehetne külön aludnia, korábban hiába próbálkoztam (erőltettem volna), nem ment.

Semmi extrát nem csináltam. Mondtam neki este lefekvés előtt, hogy most már jó lenne, ha a saját ágyában aludna, mert anyáék szeretnék visszakapni a saját ágyukat, és neki is kényelmesebb lenne. Napközben jól elvolt a kiságyban (korábban ha beletettem azonnal ordított), este 2-3 napig még rajtam aludt el és úgy tettem az ágyába, aztán egyik nap fogta, felállt és bekéredzkedett aludni a helyére. (na le is esett az állam)

Azóta ott alszik, elalvásnál vagy éjjeli felsírásnál bedugom a kezem, simogatom, akár így is alszunk még (a fejemnél van a kiságy).

A külön szoba majd később jön.

Ja, ezzel párhuzamosan (bár nem pont így terveztem) a ciciről is sikerült elválasztanom különösebb gond nélkül.

Nem vagy elkésve, szerintem a siker két dologtól függ:

1) figyelni kell a gyereket, ő megmutatja, mikortól "szeretne" külön aludni,

2) a te fejedben is helyre kell tenni ezt, ha nem idegeskedsz, hanem elhatározod magad, azt a gyerek is érezni fogja és alkalmazkodik. Minden pici bizonytalanságot éreznek ezek a kicsik és akkor nem működik a dolog. Te legyél biztos a dolgodba, akkor inden menni fog.

Nálunk legalábbis így volt.

2010. júl. 26. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Pont aktuális a kérdés, én ma reggel határoztam el, hogy megtanítom egyedül elaludni 9,5 hónapos fiamat. Ő sokáig ringatva aludt el, aztán volt egy időszak úgy 5-6 hónapos korában, amikor egyedül is el tudott aludni, de amikor elkezdett jönni a foga, visszaszokott a cicin való elalvásra (már sima ringatás nem is volt elég, cici kellett). Szóval ma csak beraktam a kiságyába, melléültem, de annyira sírt, olyan krokodilkönnyekkel, hogy 10 perc után feladtam. Leültem vele, ölbe vettem, és végül így aludt el. Ez még nem az igazi, mert altatni kellett, de végülis egy lépés előre, hiszen legalább már nem szopott. De hogy hogyan tovább, azt nem tudom, nem bírom sírni hagyni...
2010. júl. 26. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Nálunk is ugyanez volt a helyzet,11 hónapos volt amikor elhatároztam, hogy leszoktatom róla.

Az első este volt egy kicsit nehezebb,betettem a kiságyba,mellé a maci és elmondtam neki,hogy ezentúl egyedül kell aludni és a maci mindig ott lesz ha felébred és vigyáz rá.Ott vagyok a kiságy mellett amíg el nem alszik és simogatom.Három hete csináljuk,most már 5-10 perc alatt elalszik és nyugodtabban,többet alszik.Kitartás,szerintem érdemes belevágni,az első pár nap nehéz,de ha kitartasz és következetesen csinálod hamar megszokja.

2010. júl. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!