Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vannak olyan párok, akik a...

Vannak olyan párok, akik a családi adózás miatt vállalnak be még egy gyermeket?

Figyelt kérdés
Szerintetek a családi adózás bevezetése mennyire befolyásolja az újabb gyermekvállalást? Vajon többen vállalnak majd emiatt újabb babát?
2010. nov. 17. 20:42
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Nem négy évre tervez az ember ha gyereket vállal....
2010. nov. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Vannak,persze hogy vannak!Én például ismerek egy párt akik három gyerek után bevállaltak még egyet mert hitelt vettek fel kocsira és nem volt pénzük visszafizetni..Tehát a azt gondolták,hogy több gyerek több pénz!
2010. nov. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi mindig is 3at akartunk, kettő már van. A harmadikat későbbre terveztük, de most a kedvezőbb anyagi lehetségek miatt elbbre hoztuk hármaskát.

De aki nem akar egyáltalán, azt nem fogja befolyásolni szerintem.

2010. nov. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
46%
Engem bosszant a rendszer, igazságtalannak tartom, hogy a 3. gyerek "ennyivel többet ér" az első kettőnél. 3 gyerek után ingyen könyvek, kaja stb az oviban, iskolában, sokkal nagyobb adókedvezmény, gázárcsökkentés. Szerintem ez távolról se fair. Nem tartom tisztességesnek, hogy 2 gyerekkel azért dolgozzak többet, hogy mások 3.-4. gyerekét az adómból, gázdíjamból finanszírozzák. Ez a több, mint 2/3 nagy bukta lett az országnak... (Amúgy nem voltam szavazni, mielőtt lebaloldalaztok, szerintem mindkét oldal ugyanakkora csaló)
2010. nov. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz, hogy Magyarország népessége stagnáljon, és ne fogyjon, minden párnak 2,1 gyereket kellene szölnie. Családonként kettő gyerek tehát kevés ahhoz, hogy a népesség ne csökkenjen, és az ország hosszú távon finanszírozni tudja önmagát. Pl hogy legyen, aki majd 20 év múlva fizeti a nyugdíjadat. Ezért fontos a 3. gyerek. Kettőt a legtöbben még bevállalnak, de a harmadikhoz már erős biztatás kell, csak nézz körül a környezetedben.


A legnagyobb befektetés a gyerek. Az a társadalom, amelyik ezt nem ismeri fel, eláshatja magát és előbb-utóbb becsődöl. Én örülök, hogy a mostani kormány így gondolkodik ebben a kérdésben.

2010. nov. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!