Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vannak olyan párok, akik a...

Vannak olyan párok, akik a családi adózás miatt vállalnak be még egy gyermeket?

Figyelt kérdés
Szerintetek a családi adózás bevezetése mennyire befolyásolja az újabb gyermekvállalást? Vajon többen vállalnak majd emiatt újabb babát?
2010. nov. 17. 20:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nekem 4 gyerekem van és egyiket sem a családi támogatás miatt válaltam.
2010. nov. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem emiatt, de a döntésünket ez is megerősítette.
2010. nov. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Jó, nyilván...

Arra lennék kíváncsi, hogy szerintetek most emiatt többen fognak újabb babát vállalni? (Természetesen főleg olyan párokra gondolok, akik korábban azt mondták, hogy nem akarnak több babát, de most emiatt mégis meggondolták magukat.)

2010. nov. 17. 20:50
 4/15 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem nem nagyon...ez főleg a magas jövedelműeknek "éri" meg de azok meg szerintem vannak annyira értelmesek hogy belássák, gyereket nem 4 évre szülünk...

Nálunk pl. a férjem pontosan 45 ezer forinttal hozna haza többet ha 3 gyerek lenne, de ezért nem vállalnánk még egyet hiszen most ez szép és jó na de beiskolázni stb...

2010. nov. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondják, míg a negatív intézkedések azonnal éreztetik a hatásukat, a pozitívak csak 10-20 év múlva. Majd meglátjuk.

Itt nem az a cél, hogy mindenki ész nélkül elkezdjen gyereket szülni, hanem, hogy

1. Az állam ezzel is elismeri, hogy értéket teremtünk.

2. A tervezett gyermekek ne anyagi okok miatt ne szülessenek meg.

Nem hinném, hogy valaha ki fognak olyan rendszert találni, hogy gyerekszülésből meg lehessen élni, és ez így is van jól.

Egyébként a rendszer igazságtalansága, hogy a szüleim, hiába neveltek fel két gyereket, most kevesebbet fognak keresni, mert már egyikünk sem kiskorú.

2010. nov. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem. Főleg, ha megértik, hogy a családi adózásnak nem az a lényege, hogy több a pénzed, ha több gyereket vállalsz, hanem az, hogy kevesebb az adód.

És adót csökkenteni magasabb jövedelem esetén lehet, ha 100 ezer a bruttód, akkor ott nem tudod a maximumot érvényesíteni, csak egy igen alacsony összeget.

2010. nov. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ha már intézkedések,akkor sztem a gyed visszaállítása 2 évre sokkal nagyobb motiváció a gyermekvállalásra,mint a családi adózás.Ez még sokak számára,(így nekem is),csak lutri,igazán majd a gyakorlatban fog kiderülni,h mennyivel marad több pénzünk..
2010. nov. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi teljesen ki tudnánk használni a családi adózás minden előnyét, pedig nem vagyunk nagy jövedelműek, vidéki alkalmazott apa és közalkalmazott anya lévén. Eddig is szerettünk volna három gyereket, és most nagyon örülünk, hogy ha vállaljuk, akkor nem kell anyagilag belerokkannunk ebbe. De kettőt akkor is vállalnánk mindenképpen, ha semmilyen kedvezményt vagy támogatást nem kapnánk az államtól.
2010. nov. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

OFF: "a gyed visszaállítása 2 évre"


A gyed ezidáig, meg eztán is annyi időre jár, amennyit előtte lévő két évben biztosításban töltöttél. Ezt a részét nem fogják jan. 1-től módosítani, úgy ahogyan régen volt (ha megvolt a min. biztosításban töltött időd, akkor automatikusan két évre járt). A legújabb változás (vissza-változás) a harmadik, gyes-es évet érinti.


ON: Mi mindig is három gyereket szerettünk volna, ez az intézkedés csak megerősít minket abban, hogy legalább az első pár év könnyebb lesz. Aztán majd meglátjuk, hogy hosszútávon marad-e ez a rendszer, vagy jön majd valaki, aki mindent elvesz. Láttunk már ilyet sajnos :(

2010. nov. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem hogy sokan ezért vállalnának be még egy babát...különben is,a többség nem nagyon ,,nyer,, ebből,mert azért elég ritka az hogy apuka 300 ezret hord haza havonta. :S Bár úgy volna. Ha annyit hozna haza a férjem,adózás ide....meg adókedvezmény oda,akkor is vállalnánk egy 4. babát.Így maradunk a hármas számnál! :)
2010. nov. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!