Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tanulni járás, most akkor hogyan?

Tanulni járás, most akkor hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok, végső kínomban írok már ide.

Kisfiunk mióta feláll, (9 hónapos kora óta, most lesz 14 hónapos.) befelé tartja a lábát. Akkor vettük észre, adtunk neki egy kis “időt” ismerősök szerint kikupálódik. No de nem, beszéltem egy konduktorral, jött de le se sz*rta. Majd kinövi.

Kövi, védőnőnek mondtam, irány magán úton ortopédia. Megvolt, neki volt egy olyan sanda gyanúja, hogy csípőficamos. Irány a röntgen. Megvolt, majd vissza az ortopéd. Nincs ficama. Oké, körözzünk a lábával, szamos cipő, HA megyünk valahova, benne ne másszon/álljon stb. Kontrollra jöjjünk vissza ha már jár.

Jó, egy másik konduktorral is tárgyaltam, aki mondta, hogy bent is legyen rajta szandi, ami tartja a bokát. Vegyünk ortopéd szőnyeget is, erősítsük a talp izmocskáit. Oké.

3 ember, mind 3 mást mond. Mégis mi a franc legyen már? Ortopéd szerint ne legyen rajta cipő amíg nem tud járni, mert zavarja.

konduktor szerint meg legyen.

Kisfiam diagnózisa: enyhe csípő dysplasia, 25 fokkal befelé tartja a lábát. (Sarlóláb)

Hagyjam magától megtanulni járni, vagy hagyjam cipőben? És mivan ha tényleg zavarja a cipő?

Sajnálom, hogy hosszú lett. Esetleg aki HASONLÓ helyzetben volt leírná velük mi, hogy alakult. Köszönöm szépen.



tegnap 12:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én bentre nem adnék rá cipőt. Az a normális, ha úgy tanul meg járni, hogy a talpa érintkezik a talajjal aztán jöhet az, hogy megtanul cipőben is.
tegnap 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiamnak is naaagyon befele dolt a bokaja, bar erre mi diagnozist nem kaptunk, de latvanyos volt. Szoval lehet a ti esetetek azert mas.


Neurologusnal (mas miatt) voltunk, meg ortopedian is, egyik cipot mondott, de egesz napra, masik nem :D A kozos nevezo annyi volt, hogy mindketten azt mondtak, hogy amugy magatol helyre fog jonni idovel.


En vegul koztes megoldasnal maradtam, mert mar elegem volt, hogy ahany szakember, mind mast mond, napi kb 2 orara raadtam. Amugy ot nem zavarta egyaltalan, sot,tetszett neki, mert vonat van rajta.

Meg mindig nem jar, de kapaszkodva lepeget es mar most sokat javult neki 2 honap alatt. Elso felallaskor durva volt tenyleg, en is nagyon megijedtem hogy nez ki a laba, nem csak egy picit befele dolt szint.

Vettem muffik szonyeget is ( a puhabbat elsore) de egyelore en hasznalom, o nem hajlando ralepni. Amugy jo 😂🤷‍♀️


Szerintem magatol helyre fog jonni idovel.

tegnap 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Gyógytornásszal beszélnék, nem konduktorral. Konduktorok idegrendszeri sérülés miatti mozgáskoordinációs zavarokkal küzdő gyerekekkel és felnőttekkel foglalkoznak. Tudom, hogy minden fajta gyerekekkel is csinálnak terápiát, de a szakterületük "csak" az idegrendszeri sérülés miatti mozgás problémákra terjed ki. Nagyon szeretjük a konduktív módszert, elmondhatatlanul sokat köszönhetünk a konduktorainknak kislányunk állapota miatt, de ők nem gyógytornászok. Ők cp-s, nyitott gerinces stb gyerekek/felnőttek ellátására vannak képezve, ehhez kapcsolódóan nyilatkoznak cipő ügyben is. Ilyen probléma esetén mint a tiétek, gyógytornásszal kell beszélni.
tegnap 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Akkor egész napra nem hagyom rajta a szandit csak pár óra erejéig.

Kedves 2. Válaszoló! Hány hónapos a kisfiad? Válaszodból nem derült ki, mi miatt javult látványosan, a cipő?

Én csináltam házi készítésű szőnyeget is, a muffikból pár darab van mert nagyon dràga.

el lépeget rajta mikor vezetgetem! :)

Kedves 3.-ik válaszoló! Gyógytornát nem ajánlott sem az ortopéd, konduktor is azt mondta hogy ezt nem lehet tornáztatni. Itthon nekem kell ingerelni mindenfélékkel a talpizmokat. Csak a cipő kérdésében zavarodtam meg.

Mindenkinek köszönöm szépen a választ! :)

tegnap 14:37
 5/10 A kérdező kommentje:
Rosszul fogalmaztam, tornáztatni kell, nekem itthon: körözni a lábikkal, guggoltatni, de semmi egyebet nem. Gyógytornászhoz meg nem mehetek napi több alkalommal.
tegnap 14:41
 6/10 anonim ***** válasza:

2-es vagyok, amiatt javult neki, mert mar inkabb kapaszkodva setal, mint maszik. Tehat a nap nagy reszet 2 labon tolti, de meg egyedul nem indult el.

1,5 eves, szoval igazabol nalunk az eletkor abbol a szempontbol mindegy, hogy mas problema miatt nem jar meg. Es felallni is csak 16 honaposan allt fel.


De a lenyeg, hogy javult neki 2 honap alatt.

tegnap 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm akkor van rá esély hogyha többet áll, akár cipőben is akkor javulni fog. :)
tegnap 14:58
 8/10 anonim ***** válasza:
3 gyerekem van. Csak akkor adtam cipőt rájuk, amikor mentek már. A védőnő is ezt javasolta. A fiamnak befelé dőlt a bokája, ponte20 cipőket vettünk neki és sokat volt nyáron mezítláb. Teljesen jó már a lába.
tegnap 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Azért írtam a gyógytornászt, mert ő megnézi tüzetesen, tudja kezelni, ha esetleg valahol feszesség van, például hasi területen lévő feszesség is okozhat lábtartási problémákat, és ilyen dolgokat egy ortopéd orvos egy pár perces vizsgálat alatt nem vesz észre. Egy jó gyógytornász (esetleg manuálterápiás képzéssel kiegészítve) végig nézi a gyereket és olyan dolgokat vesz észre, amiket orvosok nem, mert egyszerűen más az orvosok feladata, máson van náluk a fókusz.
tegnap 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Kedved 8-as, köszönöm a válaszod.

Kedves 9-es, köszönöm szépen, ebben igazad van, akkor ezt még megpróbáljuk, hátha!

tegnap 20:03

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!