Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi kellhet még a babának?

Mi kellhet még a babának?

Figyelt kérdés

Sziasztok. November elejére vagyok kiírva és sok mindent beszereztünk már, de még nem mindent és nem tudom mi az amire még ezeken kívül szükség lehet és nagyon stresszes vagyok emiatt.


Amik vannak:


Kiságy, babakocsi, autóshordozó, mózeskosár, babakád, etetőszék, pelenkázó, légzésfigyelő.


Babaruhák (body, rugi, kocsikabát, plüss szettek, plüss overál stb.. 50-től 74-es méretig - a melegebb cuccok azok kisebbek 56-62-esek).


Zoknik, harisnyák, sapkák többféle vastagságúak, kinti és benti. Kocsicipők (már ha kelleni fog valamikor).


Egy fürdőlepedő/kifogó, egy vastagabb és egy vékony kocsi pléd.


Kiságyba való vízhatlan és gumis lepedők, textil pelenka 10 db.


Hálózsák (2-3 db, vékonyabb, vastagabb).

Pólya (merevítő nélküli), babafészek.

Overál őszi 2 db (vastag, de nem bundás a belseje, 56-os és 62-es).


Sterilizáló zacskók, anyatej tároló zacskók, babahajkefe, koszmófésű, orrcsipesz.


Amit még vennünk kell:


Egy tartalék fürdőlepedő, 2 db törölköző, cumisüveg, orrszívó, bundazsák (nem tudom, hogy ez kellhet-e a télre vagy elég az overál + pléd kombó), pelenka, popsitörlő, krém, fürdető a babának. Meg még pár dolog, amit a védőnő kért, D vitamin stb...


Ezen kívül mi lenne, amit még érdemes lehet beszerezni?

A kiságyba direkt nem vettünk kispárnát és takarót mert sokan nem ajánlották, így eleinte hálózsákban fogjuk altatni. Bent általálban 20-25 fok közötti hőmérséklet van.


Kismamáknak a mellszívón, szoptatós holmikon, melltartó és egészségügyi betéten, mellbimbó krémen, vitaminokon, kórházi cuccokon, kívül mit érdemes még előre beszerezni?


Előre is köszönöm! 😊



ma 11:14
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek mas a hasznos. En peldaul ruhakbol teli babanal konkretan csak body-t es rugdalozot hasznaltam bentre, semmi de semmi mast.


Egyebkent az nagyon nem mindegy, hogy 20 vagy 25 fok van, oltoztetes szempontjabol. Szoval ezt majd azert dontsetek el szerintem :D Aztan ha megvan hany fok lesz, akkor ahhoz merten kell halozsakot valasztani. Jo, ha van 2 db ugyanolyan, mert balesetek elofordulhatnak. Bentre sapka nem kell.


Hirtelen a listaban nem latom, de lehet irtad, esetleg egy lazmerot meg beszerezhetsz.

Kinti overalbol vegyel telit is.


Bocsi ha nagyon hulyenek tunok, de mi a fene az az orrcsipesz? Marmint mire hasznalod?

ma 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is sokat vettél előre. Etetőszék például még nekünk sincs, pedig megvan már a gyerek. Ebből viszont arra következtetek, hogy elég parás vagy ahhoz, hogy legyen mérleged🤣

Én amúgy csak olyasmit vettem, amit tutira használni fogok. Amit nem biztos, azt elfogadtam, ha kaptam, de venni csak akkor, megvan és látom, hogy kell. Most például hetek óta próbálok hozzájutni a rezgő pihenőszékhez(elsőre selejtet küldtek), mert kiderült, hogy a gyerekem csak babakocsiban alszik el, vagy mellen. Én pedig nem szeretném non-stop mellen tartani. De ezt ugye, előre nem lehet tudni. Van, aki ordít babakocsiban, az enyém imádja. Vagy így lett kiságy forgónk is. Gyerek nélkül fölösleges vacak, gyerekkel újabb esély, hogy megszeresse az ágyát😂

Játszószőnyeg se kell rögtön első nap, de szinte biztos, hogy kell (nem nélkülözhetetlen, de nagyon hasznos majd.) Én az ilyen, tuti kelleni fog majd dolgokkal így utólag úgy vagyok, hogy érdemes előre kinézni, vagy ha épp nagyon akciós, ami tetszik, akkor érdemes előre megvenni. Mindenképpen akartam légzésfigyelőt. Volt kettő is. Egy hétig ☹️ Mindkettő elromlott azalatt. (Használt volt mindkettő.) Fölöslegesnek tartottam a bébiőrt, arról viszont kiderült, hogy kell (kamerás.) Azt utólag vettem.

Igazából a legtöbb szülő a felét nem használja annak, amit összevásáról, csak ugye, előre senki nem tudja, melyik felét 😂 Ki kell tapasztalni, szóval ezért érdemes csak azzal kezdeni, ami tuti kell, kivéve, ha egy lakatlan szigeten laksz, ahonnan később nem tudsz beszerezni semmit.

ma 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Jó alaposan felkészültél! :) Én ennél lazábban toltam. Ne stresszelj! Attól is függ, hogy hol laktok, de utólag is be lehet szerezni a cuccokat. Nekünk ilyen volt a bébiőr (ez jó szolgálatot tesz azóta is) és a mérleg: paramamik idegesítője, de nekünk az egyik sárga volt, a másik pedig gyarapodni sem gyarapodott mellé, így orvosi utasításra méricskélni kellett. Használtan pár ezer Ft volt, annyit megért, de bérelni is lehet. Megjegyzem, ha nincs bajod a másodkézből szerzett cuccokkal, sokat lehet velük spórolni, mert a kismama megveszi előre a kendőt, aztán kiderül, hogy a baba nem szereti vagy a pihenőszéket, bármit. Ha a te babádnál sem jön be, legalább kisebb szívfájdalom ;), nekünk is itt áll az alig használt légzésfigyelő vagy karikás kendő, de így nem bosszankodom. Bezzeg a csatos hordozó és a hordozótakaró! Na ezeket rongyosra használjuk.

Ruhák: 56-osból nem kell sok előre, két okból: az egyik, hogy a legtöbb baba gyorsan kinövi, a másik, hogy még nem tapasztaltad ki, hogy milyen ruhák jönnek be. Nekünk nagyon sokáig szinte csak body+rugdalózó kombóban volt, emellé egy bélelt nadrág, egy kis kabátka és egy bundazsák volt még használatban (68-as méretben), na meg a sapkák. Más pólót ad és nadrágot, a harmadik csak átlapolós bodyt, a negyedik csak boríték nyakút, az ötödik nyaknál patentosat, az egyik lábfejes rugdalózót, a másik kizárólag lábfej nélkülit stb. (mindnek van előnye).

Én sok tetra pelust használtam/használok, nálam az a mindenre is jó: fej alá, pelenkázáskor, büfikendő, ha hirtelen nap ellen kell valami vagy beleizzadt az autós ülésbe... más meg tényleg nem használja. Takarót olyankor használtunk, amikor mondjuk elaludt az autóban és kint hideg volt vagy ha alvás közben szellőztettem, akkor is rádobtam arra az időre. Az egyiküket egy ideig takaróba bugyoláltam, mert megnyugtatta, de alapból én is hálózsákos vagyok. Ebből jó, ha van legalább kettő, ha balesetre hajlamos, több is (az enyémek rendszeresen kilőtték az anyagot a pelenkából). Lehet nagyobb is, mondjuk 2 db 68-as és a tartalék 74-es. Nagyon gyorsan nőnek.

ma 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!