Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi kellhet még a babának?

Mi kellhet még a babának?

Figyelt kérdés

Sziasztok. November elejére vagyok kiírva és sok mindent beszereztünk már, de még nem mindent és nem tudom mi az amire még ezeken kívül szükség lehet és nagyon stresszes vagyok emiatt.


Amik vannak:


Kiságy, babakocsi, autóshordozó, mózeskosár, babakád, etetőszék, pelenkázó, légzésfigyelő.


Babaruhák (body, rugi, kocsikabát, plüss szettek, plüss overál stb.. 50-től 74-es méretig - a melegebb cuccok azok kisebbek 56-62-esek).


Zoknik, harisnyák, sapkák többféle vastagságúak, kinti és benti. Kocsicipők (már ha kelleni fog valamikor).


Egy fürdőlepedő/kifogó, egy vastagabb és egy vékony kocsi pléd.


Kiságyba való vízhatlan és gumis lepedők, textil pelenka 10 db.


Hálózsák (2-3 db, vékonyabb, vastagabb).

Pólya (merevítő nélküli), babafészek.

Overál őszi 2 db (vastag, de nem bundás a belseje, 56-os és 62-es).


Sterilizáló zacskók, anyatej tároló zacskók, babahajkefe, koszmófésű, orrcsipesz.


Amit még vennünk kell:


Egy tartalék fürdőlepedő, 2 db törölköző, cumisüveg, orrszívó, bundazsák (nem tudom, hogy ez kellhet-e a télre vagy elég az overál + pléd kombó), pelenka, popsitörlő, krém, fürdető a babának. Meg még pár dolog, amit a védőnő kért, D vitamin stb...


Ezen kívül mi lenne, amit még érdemes lehet beszerezni?

A kiságyba direkt nem vettünk kispárnát és takarót mert sokan nem ajánlották, így eleinte hálózsákban fogjuk altatni. Bent általálban 20-25 fok közötti hőmérséklet van.


Kismamáknak a mellszívón, szoptatós holmikon, melltartó és egészségügyi betéten, mellbimbó krémen, vitaminokon, kórházi cuccokon, kívül mit érdemes még előre beszerezni?


Előre is köszönöm! 😊



ma 11:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindent leírtál. Az első időszakban sok minden (pl etetőszék) ebből sem kell. Szerintem fölösleges még azért bármit is venni, hogy hónapokig kerulgesd, amíg használjátok is. Meg nekünk volt olyan, amit megvettunk, de nem is használtuk egyáltalán, pl hordozokendo, kenguru. Csak babakocsiban visszük, ahova kell, de már lassan egy éves.
ma 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
D vitamin cseppet majd az orvos írja fel, de mi feleslegesen váltottuk ki, mert Biogaiat kap, amiben van + D vitamin. Szerintem ezeket inkább az orvossal egyeztesd majd.
ma 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem a kifogó is felesleges amugy, mi kb. sosem használtuk, csak sima törölközőt.
ma 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi használtunk kifogot, mert a legtöbb törölközőnek nem olyan az anyaga, ami jó egy baba bőrének, annyi babatörcsink meg nem volt, de ezt majd ti látjátok, nektek hogy jó
ma 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én tavaly november végén szültem.


A hordozóba köthető bundazsák egy áldás. Használtan 4-5000 Ft-ért találsz. Kocsiban csak lehúzod a cipzárt, ha felmelegedett az autó.


Egy újszülöttnek az őszi overál kevés önmagában, én az első időben a benti rugóra adtam a plüss overált és abban ment a bundazsákba, ha babakocsiztunk. Ha autóval mentünk akkor harisnya, vastag nadrág, hosszú body, pulcsi és arra bundazsák. Plusz téli sapka. 37-es és 39-es


Kabát felesleges ilyen picinek, ha felemeled csak kint lesz a dereka.


Plédeket nem nagyon használtunk, lerúgta magáról. Babaágyban még veszélyes is, mert magára húzhatja. Csak hálózsák.


Pelenkát kevés 1-est vegyél, nagyon rövid ideig hordja és lehet a márka sem válik be.

Popsitörlő szintén többféle kis csomagot vegyél először.


Octenisept és sima (nem a babás bumszlis) fülpiszkáló kell a köldökcsonk tisztításra.


10 db textil pelus nekem kevés lett volna. Eleve volt egy fixen a kiságyba a feje alatt, egy a babakocsiban a feje alatt és egy a babafészekben (nappaliban abban altattuk napközben) a feje alatt, meg egyet este fürdetéskor a pelenkázóra tettünk, hogy ne a pelenkázó legyen olajos. Inkább 15-20 db.


Eldobható pelenkázó alátét, amikor mentek valahova arra tegyed a babát és ne a koszos közös pelenkázóra. Azért jobb, mintha textil pelust tennél alá, mert ha kakis lesz ki lehet dobni, nem kell tárolgatni hazáig a kakis cuccot.


Babaolajat nem vettünk külön, jó a sima olíva olaj. (védőnő mondta)


Fürdetőt kipróbálhatod a gyógyszertárit, de vacak. Én La Roche Posey lipikar fürdetőt használtam (babacsomagban kaptunk mintát, kipróbálás után vettem meg a nagy üveggel).


Popsikrém nekünk bevált a gyógyszertári. Ingyen baba csomagokban van, minta, azokat érdemes végigpróbálni.


Anytej tároló zacskót, melltartó betétet nem érdemes előre sokat venni. Nekem sose lett annyi tejem, hogy ezekre szükség legyen. Ha mégis kellett volna addig, amíg a férjem elmegy venni elegek lettek volna ezekből a minták a baba csomagokból.


Szoptatós felsőid legyenek. Minden nap egész nap az lesz rajtad. Nekem a hosszú ujjú kellett, hiába volt itt bent 24 fok, állandóan fáztam.


Nagy cumisüveg szettet, tápszer tárolót, ilyesmit nem érdemes előre venni, nem tudod szükség lesz-e rá egyáltalán, még melyik márka jön be. Nyilván minden attól függ hol lakik az ember, mert lehet mucsröcsögéről nehéz beszerezni a dolgokat, ha azonnal kell, de ha ilyen helyen laksz, mint én hogy a dm 5 perc séta, a Brendon 15 perc felesleges ilyen "lehet, hogy kell" dolgokból előre bevásárolni. A barátnőmnek fölött a teje és élni se tudott anyatej gyűjtő kagyló nélkül, nekem meg nem kellett.. Az övé tápszert nem látott soha, az enyémnek meg kellett a termosz, a tápszer tároló, a cumisüveg ha ki akartunk mozdulni.


Ennyi jut eszembe. Meg karácsonyi bodykból, rugikból készülj fel, nagyon cuki lesz benne. :)

ma 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Textilpelusból nekünk 15 volt az induló, aztán még ötöt vettünk hozzá.


Ami nekem még nagyon jól jött, de ezt nyilván nem tudhatod előre, császár esetén olyan bugyi, ami a heg fölé ér (bon prix-n van)

ma 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
37%

Ez a textilpelenka kerdes is valtozo, nekem volt 5 es SOHA egy csepp tej nem folyt ki a gyerekem szajabol, igy egyaltalan nem hasznaltunk, evek mulva portorlonek hasznaltam el. Ugyhogy ebbol sem kell betarazni. Legyen par, aztan lehet soha nem fog kelleni neked sem.


Meg ami megutotte a szemem, hogy bentre NEM adunk sapkat, megolheted a tulmelegedessel a gyereket ( az agyonoltoztetes a bolcsohalal egyik oka) ,a fej pedig az egyik fontos holeado hely. Ergo bemelegited a fejet, nem tudja leadni a hot, eletveszelybe sodrod ezzel.

ma 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%

Hát szerintem több mindennel túlságosan előreszaladtál, nekünk pl. 5 hónapos a gyerek, de etetőszék pl. még mindig nincs. :D


De ruhából is túl sok van így ránézésre első körben, nem tudod mekkora lesz a gyerek, milyen ütemben nő stb., szóval arra készülj fel, hogy ott még lesznek szükséges korrigációk.


Inkább beltéri holmikból tárazz be még be pluszban, nálunk sokkal több kakibaleset volt mint amit elképzeltem. Nekünk a legpraktikusabb/egyszerűbb ráadás/csere szempontjából a talpas rugi vagy body + talpasnadrág volt. Harisnyát, zoknit hanyagold ha nem akarsz kitolni magaddal (nekünk harisnya nem volt egyáltalán, _éreztem_ hogy nem akarok én azzal küzdeni), de nálunk pl. a zokni is gond volt, gyűlölte az első pillanattól kezdve ha bármi volt a lábán, most is gyűlöli. Nálunk pl. ezért most szívás van a hálózsákkal is, mert azt is utálja, hiába jó nagy a zsák rész, korlátozva érzi magát, sírva rúgkapál, próbálja meg lehúzni.


Nem olvasom végig a válaszokat, bocs ha már írták:

- kifogóból/törcsiből legyen több, 2-3 szett, nem biztos, hogy megszárad estére ha napközben kimosod,

- tetrapelenka: SOK kell, mi is egy 10-es szettel indítottunk, aztán az első héten betáraztunk még 10-et és néha így is 1-2 darab maradt tiszta, pedig eleinte naponta mostam, szülés előtt én sem értettem miért kéne abból sok, de tényleg mindenre azt használod,

- gumis lepedő és vízhatlan lepedő szintén legyen több darab,

- koszmófésűt mi egyáltalán nem használtunk, mosdásnál átdörzsöltem, utána átkeféltem puha fésűvel, ami maradt, maradt, őt nem zavarta, engem sem,

- orrcsipesz az mi? :-o

- nemcsak eü betét, hanem inkontinencia betét vagy speciális szülés utána betét (bababoltokban lehet kapni), kelleni fog (nekem a Tena bugyipelenka vált be, nagy könnyebbség volt, hogy csak beleléptem felhúztam, eleinte tudtam bele plusz vastag betétet tenni, utána elég volt magában, és aztán később csak vastag betét),

- nekem ez nagyon bevált: [link]

- BABAMONITORt nem láttam, hogy írtad - eleinte nem kellett, mert mindig velünk egy helyiségben aludt (többnyire rajtam, szoptatás nehézségek, mindegy), viszont amióta önállóan alszik azóta minden nap használjuk,

- SZOPTATÁSI TANÁCSADÓ elérhetősége - örülj neki, ha nem fog kelleni,

- sterilizáló zacskó helyett szerintem praktikusabb egy mikróba tehető sterilizáló, ha fejsz pl. minden este az egész hóbelevancot sterilizálni kell,

- szoptatós cuccaid legyenek, BÁR a méreted (mell- és ruhaméret is) változhat - nekem a szoptatós melltartó + szoptatós póló/felső nem vált be, túl macerás, túl sok anyag gyűlik össze a mellem alatt/oldalt (fazontól függően), fekve szoptatni nem is tudok úgy, inkább melltartó + kardigán/cipzáras pulcsi/sima ing stb., azt egyszerűbb kigombolni/cipzárazni,

- fürdető nekünk bevált a gyógyszertári, amit a gyerekorvos szokott felírni,

- D vitamint és Octaniseptet kért a védőnő, de amikor vérzett kicist a köldökcsonk akkor átmenetileg Betadine-t javasolt (az nekünk alapból van itthon a felnőtt eü csomag részeként),

- ha kizárólag anyatejes lesz, akkor a gyerekorvos fog felírni K vitamint, az elsőt a kórházba kapja, utána 1-2 héten belül meg kell kapja a másodikat majd havonta 1-et,

- babaolaj kellhet még később.


Legközelebbi DM/Rossman + bababolt címe legyen benn a GPS-ben. :)

ma 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Jajj most hogy olvasom az utolsót. Igen, a szoptatós felső alatt nem feltétlenül a kismamareszleg ilyen-olyan bonyolultan hajtogatható és drága felsőjét kell érteni, nekem a kedvenceim a sima középen elöl gombosak voltak. Pl. tavaly auchanban lehetett ilyet kapni, teljesen sima rövid/hosszú ujjú, bordás anyagú felső középen 4 vagy 5 gombbal.

Pizsama felsőt meg a férfi részlegen találtam rózsaszínt, szintén elöl gombosat. (Nyilván akciós is volt, nem sok férfi vesz rózsaszín pizsamát...)

ma 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Jól felkészült vagy és ez inkább túl sok, mint túl kevés. 56-os méretet hordja 2 hétig, biztosan nem vettem volna 56-os overalt, mert a 62-es is teljesen megfelel, hosszabb pár centivel, nem baj. Bármit tudsz rendelni ha kell még valami, 2 nap alatt kihozzák.
ma 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!