Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg annyira pokol a...

Tényleg annyira pokol a babával az élet, mint itt írják sokan?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, egy példa van előttem, a legjobb barátnőm.

26 éves, két éves ikrei vannak. Ő azt mondja, bármikor újrakezdené. Minden korszak a kedvence, de a babaillatos, összebújós első pár hónapot visszasírja a mai napig. Ha őt és a lányait látom, azt mondanám, hogy persze, jöjjön már holnap a baba, ezt én is élvezném. Jönnek-mennek mindenhová, a gyerekek babakorában is tudott időt szánni magára, a férjére, barátnőkre. Ez nem ilyen "mutassuk a külvilág felé, hogy minden szuper" dolog, mert napi kapcsolatban vagyunk, ha épp nem tudunk találkozni, akkor is telefonálunk, videochatelünk 1-2 órát fixen, tehát ők tényleg így élnek.

De olvasgattam itt, és kicsit más kép jött le... Leginkább a megkeseredettség, ne haragudjatok ezért a megfogalmazásért. Nem tudom, ez mennyire túlzás? Tényleg ennyire nehéz és rossz lenne az egész babázás, gyerekvállalás?


ma 12:40
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettő egyszerre. Néha szörnyű, és közben a legnagyobb boldogság is. De ez normális.
ma 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
59%

"Én nem kockáztatok, vagy császár, magánkórházban, vagy nincs gyerek."


Neked még nem való gyerek

ma 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 A kérdező kommentje:

Elnézve az állami egészségügyet, oda leginkább meghalni szabad menni.

Ha arra várnék, hogy oda menjek jó kedvűen és nyugodtan, 50 évesen sem lenne gyerekem.

ma 15:17
 34/40 anonim ***** válasza:
31%

Mi a fenert akarsz egy magymutetet??? Plane ha nincs oka ra???


Masik h nagyon jok a allami korhazak. Nem kell napokig bent lenni ambulansan szulsz es csa.


Az elso szulesem ambulans volt kb 3oraval kesobb hazamentunk a babaval. Szuper volt a szules jo orvos jo nover jo szuleszno.


Masodiknal csaszar volt meg hetekkel kesobb is kin volt a felkeles az emeles minden. Inkabb 10 szules mint 1 csaszar ujra.

ma 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 A kérdező kommentje:

Csak ismételni tudom magam:

"(tudom tudom, ott is lehetnek szemetek, a császár is lehet rossz élmény, nem kérek meggyőzést)"

ma 15:24
 36/40 anonim ***** válasza:

Mindig is akartam gyereket. Imádom őket, jól ki jövök velük. Családi, baráti körben is rengeteget babáztam. A türelem és kedvesség példája VOLTAM. Aztán megszületett a kislányom. Brutális hasfájós, ordítós. Első 3 hónapban sehova nem lehetett vele kimozdulni. Ha menni kellett orvoshoz vagy látogatók jöttek gyomorgörcsöm volt, hogy végig üvölti megint. Most már kezd alakulni, 5 hónapos lesz. Most csak a foga miatt üvölt vagy ha nem bír olyan gyorsan kúszni, ahogy szeretne. Vagy unja a fekvést. Vagy nem akar aludni. Nála nincs átmenet, azonnal teli torokból ordít ha valami nem tetszik. Az éjszakáink se a legjobbak. Fáradt vagyok és kimerült. Mindenből kimaradok. Sokszor gondolkozok, hogy ha előre tudom, hogy ilyen lesz,belevágnék-e vagy élném a jó kis életem. Nagyon szeretem, így igen. De már várom, hogy nagyobb legyen. Nekem az újszülött kor borzalmas volt.


Szóval igazából minden attól függ, milyen babád lesz. Ha eltudod fogadni, hogy lehet minden más lesz, akkor vágj bele.

ma 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
Babafüggő. Lehet neked is ilyen szerencséd lesz mint a barátnődnek de 70%ban nem ilyen rózsaszínfelhős az egész. Hasfájós, kólikás, székrekedéses volt a babám, most az evéssel küszködünk.Nem lesz több gyerekünk
ma 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
Picit hasonló az élethelyzetünk, én 27 évesen szültem a negyvenes páromnak, és szintén császárpárti vagyok. A császár szép élmény volt nekem, nem volt nehéz utána a felépülés sem, hajnalban császároztak nap közben már sétáltam, mondjuk ez állami kórház volt, de abszolút pozitív tapasztalat. Mielőtt belémállnátok egészségügyi indokkal lett és nem programozott. Én akkor tartottam magam késznek a gyerekvállalásra amikor a félelmet felülírta a várakozás, tudtam hogy akármilyen babát dobhat a gép, ez olyan kockázat amit nem tudsz kikerülni. Egy dolog van amit én még hozzátennék, legyen olyan munkahelyed ahová valószínűleg visszavárnak, és annyi munkaviszonyod hogy megkapd a csedet-gyedet.
ma 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
Tisztában voltam vele, hogy nem rózsaszín cukormáz az egész és nagyon nehéz egy kisbabával, de amilyen babát kaptam, na arra nem számítottam. Nem is tudtam, hogy vannak ilyenek. Első 3 hónapban este 10-től reggel 6-7-ig üvöltött a hasfájástól. Semmi nem használt rá, sem csepp, sem torna, sem melegítés. Aztán meg nem tudtam lerakni. Egy pillanatra nem volt el magában. Ha leraktam vagy felkeltem mellőle, akkor üvöltött. Semmit nem tudtam tőle csinálni. Sírt, üvöltött, ordított a babakocsiban, autóban, hordozóban, mindenhol, csak kézben nem. Pokoli időszak volt. Reggelenként ha felkelt, már görcsben volt a gyomrom. Amíg nem tanult meg járni, addig csak üvöltés volt az életünk és rajtam lógott folyamatosan. Miután megtanult járni már nem sírt, de akkor meg máshogy volt nehéz. Akkor sem tudtam lekötni semmilyen játékkal, folyton csak járni kellett a várost. Ment amerre látott, játszótéren se játszott el, csak ment és ment, időjárástól függetlenül. Utána volt egy időszaka, amikor nem tudtam lerakni ha olyan helyen jártunk, ahol még nem volt előtte, mert nem jött, elborult, mint egy zsák és elfeküdt a földön. Fényevő gyerek volt mindig is, a táplálásától is kikészültem. Igazán könnyebb akkor lett, amikor 2.5 évesen megtanult beszélni. Le tudtam kötni bent is, elvolt a játszótéren stb. Én is azt hittem majd, hogy sétálunk nagyokat, megyünk nyaralni és milyen jó lesz, aztán kaptam egy több emberes babát.
ma 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
Én nagycsaládban nőttem fel, mellette a kertben kellett dolgozni és az állatokkal is törődni. Három gyerekem van kis korkülönbséggel, abból kettő iker. Nem visel meg. Anyukámnak sokkal több dolga volt.
ma 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!