Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg annyira pokol a...

Tényleg annyira pokol a babával az élet, mint itt írják sokan?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, egy példa van előttem, a legjobb barátnőm.

26 éves, két éves ikrei vannak. Ő azt mondja, bármikor újrakezdené. Minden korszak a kedvence, de a babaillatos, összebújós első pár hónapot visszasírja a mai napig. Ha őt és a lányait látom, azt mondanám, hogy persze, jöjjön már holnap a baba, ezt én is élvezném. Jönnek-mennek mindenhová, a gyerekek babakorában is tudott időt szánni magára, a férjére, barátnőkre. Ez nem ilyen "mutassuk a külvilág felé, hogy minden szuper" dolog, mert napi kapcsolatban vagyunk, ha épp nem tudunk találkozni, akkor is telefonálunk, videochatelünk 1-2 órát fixen, tehát ők tényleg így élnek.

De olvasgattam itt, és kicsit más kép jött le... Leginkább a megkeseredettség, ne haragudjatok ezért a megfogalmazásért. Nem tudom, ez mennyire túlzás? Tényleg ennyire nehéz és rossz lenne az egész babázás, gyerekvállalás?


ma 12:40
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon babafüggő. Nem tudod előre, hogy milyen gyereket dob a gép. Van eszik-alszik típus meg a hasfájós 24/7-ben ordító is, és széles a skála a kettő között.


Plusz az anya személyiségétől, a lakás beosztásától és egy csomó minden mástól is függ.

ma 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
66%
Nem babával pokol. A babás korszak után csak nehezebb jön.
ma 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
52%
Az enyém még csak 6 hetes. Az esti lefekvés, éjszaka horror. Azt bárkivel elcserélném, de a nappalokat senkinek nem adnám😁 Összességében nem ez lesz a kedvenc időszakom, inkább par hóna múlva, ha éjszaka alszom is, de azért pokolnak nem mondanám. Sokkal rosszabb volt, amíg nem volt.
ma 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
100%
Inkább a hormonok miatt van kikeszulve az ember olyankor, de amúgy nekem is az volt a kedvenc időszakom. Most 2,5 évesek a fiúk és huuuu nagyon durván viselkednek. 😩😩😩
ma 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:

Én imádom ezt az időszakot. :D

Már beszélgetnek, de még azért megvannak a "babás" vonásaik is. Sokat vagyok velük, múlt hétvégén nálunk is aludt a két gyerek. Nem mondom, hogy egyszer sem volt sírás, de abszolút jól éreztük magunkat mi is a párommal, meg ők is. Az meg, hogy ketten vannak, csak dob a cukiság-faktoron.

ma 12:54
 6/36 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon sok mindentől függ. Én úgy indultam neki, hogy laza anyuka leszek, nagyjából ahogy írtad, mindenre szakítok időt, nem szervezem az egész életünket a gyerek köré, stb... Aztán kaptam egy olyan szinten hasfájós gyereket, hogy konkrétan másfél évig rettegésben éltem, hogy mit eszünk, mert ha bekaptam 2 babszemet, egész éjjel ordított. Jó, ez túlzás, de már kettőt láttam a fáradtságtól. Aztán jött a kicsi, aki meg a nemalvós baba, nála meg attól rettegtem, ha kimarad a délutáni alvás, borul másfél napunk kb. Az én gyerekeimtől nem lehet 3 percet se vieochatelni, nemhogy órákat, kivéve persze ha nincsenek itthon. :D utazni szoktunk velük, de az meg olyan fárasztó, hogy előtte jól rá kell pihennem. Én most így a két gyerekkel már úgy vagyok, hogy mindent elhiszek. Azt is, aki azt mondja, hogy pokol, meg azt is, akinek az ikrek se kottyannak meg. Kb így érdemes hozzaallni szerintem, aztán nem lesz meglepetés. Ezzel együtt imádtam minden korszakot, de az tény, hogy az én életem az a feje tetejére fordult, pedig annyira azon voltam, hogy én majd ilyen meg olyan rugalmas leszek.
ma 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
100%
Hát, engem teljesen kikészítenek. Egy pillanatra sem hagynak egyedül még pisilni sem lehet elmenni anélkül, hogy rángatnák az ajtót. 😀 Dac korszak közepén vannak és ezt meg is érzem, ha nemet mondok valamire, akkor egyből jön a hatalmas hiszti, földhöz verik magukat. Rángatnak mindenhová, összevesznek a játékokon stb stb... Szóval nekem nem egyszerű természetű egyik sem, így elég nehéz velük. Persze, ha anyunál vannak, ők is tudnak cukin és jól viselkedni, de itthon mindig kijön belőlük a kisördög. 🥲
ma 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, milyen gyereket dob a gép! Nekem van mindkét fajta, az egyik miatt még azt is bánom, hogy én megszülettem, a másikkal kb semmi gond nincs
ma 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:
Hát, azért ezek a válaszok nem nagyon hozták meg a terhességhez a kedvem... :D
ma 12:59
 10/36 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ milyen a gyerek. És ez nem tőled függ.


Az első kislányom ordítós,kólikás,hipotón, folyton nyűgös baba volt. Persze szörnyű alvó is 4 hónapos korától. Az első 2 év katasztrófa volt, az élettől elment a kedvem. Akkor megfogadtam, hogy nem lesz több gyerek.

Aztán ovis kortól elkezdett végre aludni és egész cuki kis szeretetgombóc lett.

Most várjuk a másodikat, de lélekben készülök még egy sz@ralvó sírós babás korszakra. Persze azért reménykedem, hogy hátha végre jóalvó babát kapunk 😁

ma 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!