Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg annyira pokol a...

Tényleg annyira pokol a babával az élet, mint itt írják sokan?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, egy példa van előttem, a legjobb barátnőm.

26 éves, két éves ikrei vannak. Ő azt mondja, bármikor újrakezdené. Minden korszak a kedvence, de a babaillatos, összebújós első pár hónapot visszasírja a mai napig. Ha őt és a lányait látom, azt mondanám, hogy persze, jöjjön már holnap a baba, ezt én is élvezném. Jönnek-mennek mindenhová, a gyerekek babakorában is tudott időt szánni magára, a férjére, barátnőkre. Ez nem ilyen "mutassuk a külvilág felé, hogy minden szuper" dolog, mert napi kapcsolatban vagyunk, ha épp nem tudunk találkozni, akkor is telefonálunk, videochatelünk 1-2 órát fixen, tehát ők tényleg így élnek.

De olvasgattam itt, és kicsit más kép jött le... Leginkább a megkeseredettség, ne haragudjatok ezért a megfogalmazásért. Nem tudom, ez mennyire túlzás? Tényleg ennyire nehéz és rossz lenne az egész babázás, gyerekvállalás?


ma 12:40
1 2 3 4
 21/40 A kérdező kommentje:
Párom idősebb nálam, miatta sem érek rá annyira + fiatal anyuka akartam lenni mindig, 26-27 éves kor a maximum, ameddig vártam volna alapjáraton is a gyerekvállalással.
ma 13:48
 22/40 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az egésznapos pizsamában ténfergést kipipálhatod. 3 hetes a kisebb gyerkőc, egyelőre van hogy délben jutok odáig, hogy felöltözzek. :D Mondjuk ez kicsit más, mint amikor mindez saját döntés volt. :D

Egyébként amit leírtál, reális. Nem tudhatod milyen gyereket kapsz és neked milyen megéléseid lesznek, hogy fogod azt viselni, így nem is igen lehet olyanokat előre tervezni, hogy egy éves koráig bejárod vele fél Európát. Azt sokan kihagyják a képletből, hogy ehhez rugalmas baba és rugalmas szülők is kellenek. Én imádok utazni, de ha arra gondolok, hogy repülnöm kéne mondjuk a következő 2 hónapon belül, akkor inkább tökön döfném magam. Se kedvem, se energiám, se semmim. Se a csomagoláshoz, se a reptéri várakozáshoz, se a távoli városban andalgáshoz. Más meg alig várná...

ma 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
28%
Mi is nagyon sokat utaztunk a gyerekek előtt, sokáig aludtam én is..most ez nincsen még, de akkor is életem legjobb döntése volt gyereket szülni, ha nem lennének, már talán tovább sem tudtam volna csinálni az életemet. Értük élek egyébként. És, egyébként ez a sok lemondás csak pár évig tart, utána velük is el lehet menni kirándulni, utazni és fognak ők is hétvégén délig aludni. Az első évek a nehezek, de utána minden szuper. 💓
ma 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
83%

Lehet, hogy a parod sokkal idosebb nalad, de csak emiatt nem vallalhatsz idejekoran gyereket.

Ez egy nagyon felelotlen es buta dontes lenne.

ma 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 A kérdező kommentje:
Ha ő velem egykorú lenne, akkor is szeretnék maximum 26 éves koromra terhes lenni. De így van ez a plusz nyomás, mert ő meg 50 felett nem akar már gyereket vállalni.
ma 13:58
 26/40 anonim ***** válasza:
35%
Osztom a 23-as véleményét. Ugyanez! Bár biztos élném gyerekek nélkül is vígan az életem, de mondjuk már egy 2 hetes amerikai körút sem tett annyira boldoggá előttük, mint a már felfedező korú gyerekeimmel egy ausztriai hegyi hosszúhétvége. Minden nehézség ellenére sosem csinálnám vissza és valóban azt felejtik el sokan, hogy ez csak átmeneti.
ma 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
100%
Gyereket vállalni szerintem csak úgy érdemes, hogy nem azt latolgatod, hogy a gyerek előtti életviteledet mennyire tudod a baba születése után fenntartani. Erre az új élethelyzetre tényleg tiszta szívből vágyni kell, annak minden előnyével és hátrányával, ami mindenképpen elérkezik. Ez nem azt jelenti, hogy a régi énedet eltemeted, sokkal inkább egyfajta komoly személyiségfejlődés, amit meg kell élni és be kell tudni fogadni. Nem hiába mondják, hogy akkor nő fel igazán az ember, amikor gyereke születik és ez hatványozottan igaz a nőkre - soha semmi nem lesz már ugyanolyan, de nem is kell ugyanolyannak lennie! Eltolódnak a prioritások, új szerepbe kerülsz, új addig soha meg nem élt érzések kerítenek a hatalmukba. Szóval az, hogy egy hasraütésszerűen kitaláltad, hogy 26 éves korodig "kell" szülnöd, teljes tévút. Iszonyú fiatal vagy még, igazából a személyiséged kialakulása sem fejeződött még be - ha az itteni "negatívabb hangvételű" (igazából csak a realitást bemutató) hozzászólások meg tudnak ingatni, én biztosan várnék még a helyedben.
ma 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
16%

Gyerek az anyafuggo


En spec nyugis voltam nem akadtam ki, nem erdekelt mas velemenye, nem feltettem agyon a gyereket, pont leszartam nagyon sok mindent. A nevelesem hatarozott de liberalis megvannak a jatarok abbol nem engedek de ezek esszeruek.


A gyerekeim nyugisak jo szemelyisegu mindegyik.


Vagyis jo kombok vagyunk 😁

ma 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
55%

Az itteni dolgok alapján én is készültem a pokolra, de nem volt az... Az éjszakázást jól viseltem.


Nekem az volt rossz, hogy mindenki azt mondja a "természetes szülés előtte fáj a császár meg utána". Hát nekem a természetes szülés is rohadtul fájt utána. 6 hétig nem tudtam ülni, alig tudtam járni. Itt mindenki azt írja, hogy hüvelyi szülés után felpattang az ágyról és kutya baja nem volt... Hát, nálam nagyon nem ez volt. Az újszülött időszakot nekem a fizikai fájdalom keserítette meg.

ma 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 A kérdező kommentje:

Én nem kockáztatok, vagy császár, magánkórházban, vagy nincs gyerek.

(tudom tudom, ott is lehetnek szemetek, a császár is lehet rossz élmény, nem kérek meggyőzést)

ma 14:52
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!