Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg annyira pokol a...

Tényleg annyira pokol a babával az élet, mint itt írják sokan?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, egy példa van előttem, a legjobb barátnőm.

26 éves, két éves ikrei vannak. Ő azt mondja, bármikor újrakezdené. Minden korszak a kedvence, de a babaillatos, összebújós első pár hónapot visszasírja a mai napig. Ha őt és a lányait látom, azt mondanám, hogy persze, jöjjön már holnap a baba, ezt én is élvezném. Jönnek-mennek mindenhová, a gyerekek babakorában is tudott időt szánni magára, a férjére, barátnőkre. Ez nem ilyen "mutassuk a külvilág felé, hogy minden szuper" dolog, mert napi kapcsolatban vagyunk, ha épp nem tudunk találkozni, akkor is telefonálunk, videochatelünk 1-2 órát fixen, tehát ők tényleg így élnek.

De olvasgattam itt, és kicsit más kép jött le... Leginkább a megkeseredettség, ne haragudjatok ezért a megfogalmazásért. Nem tudom, ez mennyire túlzás? Tényleg ennyire nehéz és rossz lenne az egész babázás, gyerekvállalás?


ma 12:40
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
100%
A megkeseredettség, amit írsz, az amúgy nálam a nagyon nem alvós időszakban jött el. Van az a szintű fáradtság, ami már szinte ilyen depressziós gondolatokat okoz, legalábbis nálam így volt. Egész napos fejfájással. Nem voltam képes normálisan látni a világot, utólag persze a szép maradt meg, de tudom, hogy ezzel nagyon küzdöttem akkor.
ma 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
100%
Baba függő, van cuki elvan baba aki csak eszik,iszik,kakil,alszik és közben csupa mosoly. És van az enyém aki üvöltött ha letettem, fájt a hasa kólika miatt így 20 percenként kelt és különböző cseppeket kapott hasfájásra. Csak fehér zajra és ringatásra aludt de vagy egy óráig ringattam. Sosem volt el magában,közben meg pokolian begyulladt a mellem. Szóval van nehéz baba is.
ma 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:

Az én lányom, ha kipihent, egy tündér, álmodni se lehetne jobbat, kedves, nevetős, szófogadó, édes kiscsaj. De ha nem aludt... Az ördög maga. Na ezt születésétől kezdve volt módom megtapasztalni, mert kb két naponta nem aludta ki magát, minden felzavarta, front, hasfájás, fog, utcai zaj, apa tüsszent két szobával odébb, és akkor vége. Amikor éjszaka 4-5 órát üvölt a fáradtságtól, és semmi nem segít addig, míg kb összecsuklik, akkor a hajamra kenhetem, hogy ha meg kialussza magát, egy tünemény. Nekünk például segítség sincsen. Amíg terhes voltam, mindenki ígérte a családból, hogy így meg úgy fog segíteni, aztán 3 éve sehol nem voltunk a gyerek nélkül. A párommal is havi szinten van kapcsolati mélypontunk a fáradtságtól, közben a nagycsalád szerint én vagyok a sz*r, mert el van a gyerek kényeztetve (szerintük simán le kéne sz*rnom, had üvöltsön magának éjszaka, mi meg aludjunk, nem kellene vele annyit foglalkozni, mert nem fog önállósodni... Holnapig tudnám sorolni, mik a vétkeim), sokszor van, hogy pokoli f*sul érzem magam, mert ki vagyok merülve lelkileg meg testileg is. Nem is lesz testvére, mert abba kb belehalnék :D


Az egyik ismerősöm lánya egy napos korától minden éjszakát átaludt, ha jött a foga, akkor is annyi volt náluk, hogy velük aludt, nem volt hajnalig tartó dzsembori sosem. Ott a két nagyi mindig készenlétben, bármit csinál az ismerősöm, az úgy jó, öröm, boldogság, szeretet, mintha valami rajzfilm lenne az életük. Nem irigylem, mert szeretem a gyerekem, úgy, ahogy van, de baromira nem ugyanazt az életet éljük. Ők még akarnak gyereket, hát el is hiszem, hogy be merik vállalni.


Úgyhogy gyerekfüggő, meg környezet függő is.


Mikor megszületett a lányom, besült a felújítás a házunkon, két évre egy 35nm albérletben ragadtunk. Néha úgy voltam vele, hogy a foglyoknak is több jár..

ma 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:

1,5 eves kisfiam ma reggel eppen 20 percet sirt a kanapen fetrengve, toporzekolva, mert nem engedtem, hogy a konnektorba villat dugjon. 🤷‍♀️

Persze van a konnektorban vedo cucc, de akkor sem engedek ilyet.

Es csak 1,5 eves. Egy nap ezekbol sok van.

Nekem a babakor az tok jo volt, de amiota elmult 1 eves, ez a foldi pokol neha. :D Nem mindig, de neha. Es ejszaka meg mindig kel, ez megy 1,5 eve, az ember elfarad, na.

Nem vagyunk egyformak, se a szulok, se a gyerekek, mindenki maskepp eli meg a nehezsegeket, stresszt is.


Nem tudhatod elore mi lesz, de a gyerekvallalas nehezsegekkel jar. Vannak jo es rossz pillanatok, de en is nyilvan imadom a gyerekem, soha nem tudnam azt mondani, hogy visszacsinalnam, mert nem. Csak tud kiborito lenni, igen.

ma 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
100%
Hát kérdező, tudod, ahogy szokták mondani, kockázat nélkül nincs rizikó. Nem tudod előre. Az én fiam nemcsak hogy eszik-alszik baba volt, ébren meg vígan elvolt magában, de annyira vidám természet, hogy ezzel bearanyozta a napjaimat. A legapróbb dolgokon teli torokból szélesen vigyorogva kacag, mint más gyerek mikor csiklandozzák. Ez nekem hatalmas ajándék, semmiért sem adnám, de honnan tudhattam volna előre? Sehonnan. Vágytam arra a kapcsolatra, ami egy szülő és egy gyerek között van, ennyit tudtam csak előre.
ma 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
74%

Nekem a babakor borzasztó megélés volt. Kólikás volt mindkét lányom, letehetetlenek, a kialvatlanságot pedig önmagában is kínzásnak éltem meg. A nagy a babakocsit/autót/hurcit is utálta. Ehhez képest én egy kis dacolást (értsd egésznapos vinnyogó ellenkezés és minden "nem"-re hiszti) tök jól élek meg, fel sem húzom magam rajta, néha csak nevetek, hogy most mivaaan. :D

Szóval szerintem nagyon gyerek függő és anya függő is. És nem vagyok egy született gondoskodó anya típus, így nekem az elején a 0-24-es szolgálat nagyon nehéz volt. De van barátnőm, aki az, neki nyilván könnyebb megélés volt. Én ezt a babapúder illatú lepkefingot sosem éltem meg, alig vártam, hogy nagyobbak legyenek, ellenben iszonyatosan élvezem az 1-1,5 év+ kort, amikor már úgy rácsodálkoznak mindenre, kinyílik a világ, totyog, felfedez, stb. Aztán már lehet bandázni, lelkesíteni, játszani, gyűjteni az aranyköpéseit, stb. Valaki meg ettől az időszaktól van kiborulva, mert együtt jár a daccal, a hisztikkel, azzal, hogy már helyet változtat, jobban kell figyelni, foglalkozósabb a gyerek. Illetve máshogy foglalkozós, mint egy baba.

ma 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 A kérdező kommentje:

Néha én is az érzem, hogy nagyon vágyom egy kisbabára, kb. hiányzik a saját gyerekem, vagy nem tudom ezt megfogalmazni.

De közben ott van az, hogy imádom az életemet. Azt, hogy szabad vagyok, azt csinálok, amit szeretnék és akkor, amikor én szeretném. Hétköznapjaimra megvan a napirendem, de hétvégén szeretek sokáig aludni, ha olyanom van, akár egész nap pizsamában itthon lenni. Vagy épp elmenni kirándulni valahová, elutazni hosszúhétvégézni külföldre. Tudom, gyerekkel is mehetünk, barátnőm ment is, megy is. Na de, ha olyan gépet dob a gép, aki mindenhol sír, azzal az utca végéig sem szívesen mennék, nemhogy külföldre. És tudom, hogy nagyon utálnám az egészet úgy... De egy gyerekről van szó, nem egy cipőről, ami mégsem kényelmes és visszaviszem. Anyukám itt van, tudom, hogy ő segítene bármiben, de egy 4 hónapos gyereket nem adnék oda napokra neki úgysem (vagy lehet, van már az a fáradtság, ki tudja).

ma 13:38
 18/40 anonim ***** válasza:
100%
17, jól összefoglaltad. Ezekről kell lemondani, ha gyereket akarsz, mert persze lesznek alkalmak (szökőévente) kisgyerekkel is, hogy sokáig alhatsz és pizsamában ténfereghetsz, de nem minden nap.
ma 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
100%

23 eves vagy, becsulendo, hogy ennyit gondolkozol a teman, de boven raersz meg erre.

Nyugi.

ma 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy barátnőm mondta az első fiamra, hogyha ő ilyen gyereket kapott volna, lehet felköti magát és nem érti, én hogy bírom. És ez nagyon sötéten hangzik, de az tényleg egy olyan időszak volt, hogy bennem sem voltak éppen sokkal szebb gondolatok. Én minden okoskodós barom rokonnak odaadtam, hogy tessék, vesd be a csodatrükkjeidet, ami a bezzeggyerekednél bevált. Aztán egytől egyig rájött mind, hogy ők se tudják jobban. Van az a fajta baba, akivel nem tudsz mit csinálni, sikít, sír és üvölt folyamatosan, meg nem alszik. Az első gyerek első éve után én konkrétan kávézgatva röhögtem a dackorszakon. Vele folyamatosan egyre könnyebb, akármilyen új nehézség is van (3 éves).


A második meg tipikusan az a "beetetős" baba lett, aki után veregetném a vállam, hogy milyen jól csinálom, pedig csak mázli kérdése. Ő eszik, alszik, a fogai csak úgy kinőnek, nem fáj a hasa, vigyorog, egyedül játszik, a mozgása jól fejlődik, odamászik hozzám, odabújik, mindenből ezeket a cuki, édes verziókat hozza. Komolyan egy angyal. Tehát én pontosan tudom, hogy mivel semmi ráhatásod nincs, hogy milyen babát kapsz, az, hogy keserűen vagy boldogan állsz hozzá, az nem egyfajta életuntság, de bárki beleroppanhat egy többemberes gyerekbe. A beteg gyerekbe meg bele se akarok gondolni.


Az ikrek dinamikája pedig alapból más, ők eleve soha nem voltak egyedül és olyan különleges kapcsolat van a testvérek között, ami egy egyke gyereknél vagy sima testvéreknél nincs meg. Ott is fontos a szülő, de a gyerekek alapból abban nőnek fel, hogy mindig van mellettük valaki, és ez pl másképp hat azokra az időszakokra, amikor a babák nagyon ragaszkodnak a szülőkhöz. Hisz ha anya apa épp nem is vesz fel, a tesó mindig ott van.

ma 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!