Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos babánál normálisak...

6 hónapos babánál normálisak ezek?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy minden baba máshogy fejlődik, meg semmit nem lehet ilyen kicsiknel még eldönteni, de aggódok a babám miatt. Majdnem 6 és fél hónapos és sok mindent nem csinál amit elvileg már kellene neki. Pl. nem figyel a nevére, sőt ha játszik vagy valamit figyel akkor simán semmire amit mondunk, mintha egyáltalán nem is hallana (de a hallása tuti rendben, vizsgálták is és egyébként minden zajra figyel egyéb helyzetekben). Sosem volt az a nagyon mosolygós baba, hangosan nevetni párszor hallottuk, akkor is nagyon kellett küzdeni érte. Sokat nyugoskodik meg most is. A kukukcs játékot nem igazán érti vagy nem érdekli, néha elmosolyodik de inkább a kezünket nézi ahogy elhuzzuk a szemünk elől. Forog a hasára 2 hónapja (egyik oldalra többet, emiatt kicsi kora óta volt tornára hordja mert kicsit asszimetrikus, azt mondták tornaztassuk, majd kimozogja, kaptunk gyakorlatokat). A hátára viszont nem fordul, ha hason van egyből meg akar indulni, folyamatosan mozgásban van. Néha annyira felnyomja magát hogy jó nagy koppanassal visszadol de egyből fordul is hasra. Felnyomja magát, negykezlabra, sőt sokszor már a lábait egyenesen is felfelé fenekkel az égnek, ilyenkor is főként az egyik kézen tamaszkodik a másikkal nyúl de egészen magasra is, a masik kezen nem tud ugyanolyan jol tamaszkodni, inkabb csak ha lent van a hasa. Ilyen félig kuszva félig negykezlabrol elrugaszkodva közlekedik (de nem szabalyosan váltott lábbal-kezzel meg) viszont ez már megy 1 hónapja lassan. Felulni, magatol ulni meg nem tud. Szopizik is és lefejt tejet is kap, elkezduk a pureket is, jól eszik, csak közben a nyelvet is nyujtogatja meg. Also két foga megvan, szerintünk jön a felso is mert mindent megrag, tom a szájába, és az ujjával is piszkalja). Nyelvnyujtogatast meg buborekozast csinalja sokat, néha sikongat, nagyon sokat hummog, de olyan klasszikus gagyogas nincs még. Sajnos külföldön élünk, és a gyerekorvosunk az a tipikus, majd jó lesz ne aggodj fajta, egyébként kb. csak oltasokkor találkozik vele, nincsenek statuszvizsgalatok, semmi :( Én szorongós típus vagyok, járok pszichológushoz, mert nagyon sötéten látok mindent. Nem nagyon vannak itt kisgyerekes ismerőseim sem akikkel beszélni tudnék az aggodalmaimrol ezért szívesen vennék bármilyen tapasztalatot. Köszönöm szépen elore is!

aug. 5. 08:43
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
#10 Köszönöm a választ!
aug. 5. 10:36
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Ha próbáltál is utána nézni, nem sikerült.

Mégis hol olvastad, hogy félévesen ülni, állni kell?

Vagy hogy hallgatnia kellene ennyi idősen a nevére?

Se kúszni, se mászni nem kell még ennyi idősen.

aug. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
57%

Szia! Én nem itéllek el, annyit fűznék csak hozzá, hogy a babák hiper érzékenyek, ha te szorongsz, az rá is kivetül. De látom, hogy jàrsz pszichológushoz, ez szuper! 😊 Már az nagyon jó, hogy felismerted, hogy ez a szorongás nem oké és segítséget kértél.

A babád teljesen normálisan fejlődik, nyugodj meg! Minden rendben vele 😊 Amiket felsoroltál, hogy nem csinál, azt nem is kell mèg neki, majd csak hónapokkal később 😊

aug. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
57%
Most krízisben van a kerdező, utálja külföldön, szenved, de még magának se vallja be, így az agya keresi a “hibákat”, plusz ki lehet merülve. Es valljuk be, azt sem tudjuk hogy milyen érzésekkel vágott bele az anyaságba…
aug. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
51%

Kedves Kérdező!


Először is minden rendben van a babáddal. Nekem már három felnőtt gyerekem van, mindhárom lassan fejlődött. Hat hónaposan egyik sem tartott ott, ahol a tiéd. Volt köztük olyan, aki 8 hónaposan fordult meg, 15 hónaposan állt fel és 20 hónaposan indult el. Utána sportoló lett. A gyerekorvos nem azért próbál megnyugtatni, mert nem érdekli, hanem mert rengeteg gyereket látott már és tudja, hogy nincs gond.

A szorongásodat teljesen megértem. Én hasonlóan szorongó vagyok, mintha magamat olvasnám. És nehéz volt így felnevelni a gyerekeket. Biztos, hogy nekik is ártottam vele. Miután már nagyobbak lettek, rendszeresen beszéltem velük erről a problémáról, mármint az én aggodalmaskodó természetemről. Nekem leginkább a barátok segítettek. Ők voltak a viszonyítási pont. Ha valami miatt megijedtem, felhívtam kettőt (néha hármat) és ha mind ugyanazt mondták, akkor matekfeladatot készítettem a problémából, Három kontra egy, nekik van igazuk, nem kell félnem. De ez nagyon nehéz, mert az aggodalom alattomos állapot, mindig visszatér. Megszabadulni nem lehet tőle, csak kordában tartani. Sok sikert kívánok neked hozzá.

aug. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek! Igen, a saját pszichés problémámon dolgozok, már, ez a baba születése után kezdődött, a szülés élménye és a kezdetleges szoptatasi nehézségek sem segítettek benne. Nagyon szerettünk volna kisbabát, nagyon készültem a varandossagra, vigyaztam magamra. Lehet, hogy rosszul fogalmaztam, kapkodva írtam ki magamból a dolgokat. Nem gondoltam, hogy mindent csinálnia kell azok közül amiket felsoroltam, csak leirtam, hogy miket hogy csinál. Tudom, hogy sem kusznia, masznia, sem ülnie nem kell ebben a korban. Aggodalmat leginkább a kevés mosolygás, a forgas nehezsege a kevés, vagy nem jellemző gagyogas, valamint a nevére való odafigyeles meg úgy altalanossagban való figyelmesseg okozza, ezeket tobb helyen is olvastam, hogy ebben a korban mar mennie kene. Meg itt a gyakorikerdeseken is volt egy ilyen kerdes, mely alatt 20+ ember is felsorolta, hogy ezeket mar tudja a gyermeke. Kerlek ne kovezzetek meg azert mert tapasztalat hijan mas gyermekekhez hasonlitom a sajatomat, es nem is jokedvembol aggodok. Azt is tudom, hogy szorongásos állapotban gyakran olyan dolgokon is többet agyalok, amin lehet, hogy nem kéne. Én itt tényleg csak mások tapasztalatait szerettem volna olvasni. Még egyszer köszönöm szépen mindenkinek aki eddig valaszolt.
aug. 5. 13:07
 17/25 anonim ***** válasza:

Kevés mosolygás, hááát , lehet hogy nincs miért mosolyogjon, mert érzi, hogy nincs köztetek érzelmi kötelék, összhang.

Azaz eteted, és figyelgeted, mint a napos csirkét.

Nem tudom mennyire alakult ki az érzelmi kötelék köztetek, én emlékszem, hogy a lányom mosolyáért megdolgoztam! Megnevettettem, foglalkoztam vele, kacagtunk.

Sok szeretgetés hatására előfordult, hogy egymagában gügyögve is elnevette magát, mert jó hangulatban volt !

aug. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
17-es, mibol gondolod, hogy en nem foglalkozok vele? Azert mert nem sikerult esetleg szepen megfogalmaznom a kerdesemet? Azert mert szorongok vagy mert esetleg olyan dolgon aggodok amin mas nem? Sajnalom, hogy igy van velem, mint irtam, ezen dolgozom. Nagyon sokat foglalkozok a babammal, beszelek hozza, olvasok, enekelek neki, mar ha figyel ram, mert sokszor ezek nem erdeklik. Hordozom, setalunk, tornazok vele, bohockodok, mellettem alszik. Annyira sajnálom már, hogy feltettem ezt a kérdést. Azert koszonom a valaszt neked is.
aug. 5. 13:53
 19/25 A kérdező kommentje:
És meg annyit, hogy igen, sokat nyugos, sokat sir, nem kacag magaban sem, nem is igazan gugyog, keveset mosolyog hiaba teszünk meg mindent a ferjemmel, Sajnalom, hogy aggodok rajta. Nagyon szeretjuk es azt szeretnenk, hogy boldog legyen. Örülök hogy a te babád az, szuper erzes egy baba mosolya.
aug. 5. 14:03
 20/25 anonim ***** válasza:

Hat ez volt 17 évvel ezelőtt, a kisbabámból nagylány lett! Isten tartsa meg es a tiedet is!

Ha úgy érzed, hogy kevésbé receptív akkor beszéld meg az aggályaidat orvossal/ neurológussal. De minden baba más és más temperamentumú

aug. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!