Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől feszíti a bal lábát a 6...

Mitől feszíti a bal lábát a 6 hónapos baba?

Figyelt kérdés
Lányom 6,5 hónapos. Voltunk vele 4 hónaposan csípőficam szűrésen, mindent rendben találtak azt mondták hogy 5 hónapos korától ülhet ha akar. Persze ennek ellenére még nem ült fel és nincs is eröltetve sem húzgálva hogy üljön fel tehát semmilyen formában nem ül és nem is ültetjük. Most kb. 1-2 hete észre vettem hogy sokkal lazább a jobb lába és a balt néha befeszíti, nem hagyja hogy pl. Mi felhajtsuk neki. Magától mozgatja, de nekünk nehezen engedi. Lehet baj? Izom feszesség? Vagy csipővel lehet baj? Növekedesi ugrás? Fogalmam nincs mire gondoljak. Mitől lehet ez? Kit keressek fel vele? Házi orvos? Gyerek orvos? Menjünk vissza csípőficam szűrésre újra? :(

jún. 30. 20:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát oda semmiképp, ahol azt javasoltàk, 5 hónaposan üljön. Kezdésnek gyerekorvos, aztán ő küld tovább, ha kell
jún. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Neurologusnak erdemes megmutatni. Gyerekorvos ad beutalot vagy maganba beutalo nelkul is lehet menni.

De egyebkent lehet semmiseg, viszont abbol baj nem lehet, ha raneznek.

Azt a mondatot en se tudom ertelmezni, hogy 5 honapos koratol ulhet. Gondolom itt valami olyasmi lehetett a koncepcio, hogy mar eleg eros hozza elmeletben, de gyakorlatban ez halalosan mindegy, mert majd akkor ul, ha keszen all ra.

Es nagyon ritkan ulnek a babak 6 honaposan.

júl. 1. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Pontosan én is így gondoltam az üléssel kapcsolatban ezért nem is ültettük sosem. Köszönöm a tanácsokat.
júl. 1. 09:53
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A fiam is feszítette a bal lábát, kb 3-4 hónapos korától (születésétől kezdve kicsit feszesebb volt az a lába, de ekkor lett durvább). Voltunk vele neurológusnál, gyógytornásznál, dévényesnél. Nagyon enyhe izómtónus zavart állapítottak meg, a gyógytornász mondta, hogy szenzoros probléma is lehet és sokat ingereljük a talpát. A kúszásnál is feszítette a lábát, így féloldalasan kúszott. Nem sikerült korrigálni pedig jártunk gyógytornára. A mászástól kezdve eltűnt ez a probléma. Onnantól mindent szabályosan csinált. Mostmár lassan 4 éves és nagyon ügyes, mozgékony gyerek.

Érdemes elvinni szakemberhez,

júl. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!