Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális hogy sosem kakis a...

Normális hogy sosem kakis a hátáig a babám? (6 hónapos)

Figyelt kérdés
Már bocsi a hülye kérdésért de látom sok anyuka teszi fel hogy a hátáig meg a nyakáig kakis a baba .. az enyémnek sose volt akkora mennyiség hogy a háta közepéig olyan legyen.. Talán egyszer egy picit a combjánál jött ki. Most ezen elgondolkodtam hogy ez így jó -e. 2 óránként cserélem általában a pelust, ha kakis akkor egyből, lehet nincs ideje szétfolyni? Vagy nem tudok mire gondolni.. Egyébként mennyi lenne a normális napi kakis pelusok száma? Mert ilyet is láttam hogy van. Nekünk napi egy van átlagában (tápszeres)+ kevés hozzátáplálás.

júl. 4. 11:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Normális, örülj neki. Egy kaki naponta tökéletes. Ne csinálj ott problémát ahol nincs.

Plusz egy jó tanács, ne hasonlítgasd a gyereket másokhoz.

júl. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk javarészt egy volt mindig naponta. Ha jobban fogzott akkor volt napi 2-3 adag vagy ha olyat eszik. Sosem volt a hátáig kakis.a derekáig maximum de az is ritkán. Kifolyni is csak akkor folyt ha hasmenése volt, de akkor sem mindig, max 1-2x.
júl. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez inkább az elsö 3hónapban jellemző. Legalábbis nálunk mindkét gyereknél így volt. Ott, nincs olyan, hogy nincs ideje szétfolyni hanem ahogy jön úgy folyik is ki.

De azt észrevettem, hogy a másodiknál jobban figyeltem a pelenkaválasztásra és kevesebb ilyen eset fordult elő.

Örülj, hogy nem kellett heti 2x a zuhany alá tenni a gyereket pelenkázás helyett..

júl. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt ilyen nálunk se. Illetve 2x volt hogy kifolyt de ott a pelenka mérete, illeszkedése volt nem megfelelő szerintem.
júl. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Megnyugodtam. :) köszi szépen!
júl. 4. 11:47
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A tápszeres kaki eleve más állagú,mint az anyatejes.A napi 1 tökéletes,ha nem okoz gondot,mármint nem fáj a hasa.A babák sem egyformák,kár hasonlítgatni őket.És igen,olyan nincs,hogy nincs ideje kifolyniert ezek a nyakigkakik úgy szoktak lenni,hogy a baba nyom egyet,és kirobban a pelusból a cucc.Nekem 3 gyerekem van,anyatejesek voltak,bizony előfordult párszor.Olyan is volt,hogy elállt a pelus hátul,így azért tudott kijönni,de ha passzolt a pelus, akkor is megesett,hogy olyan nyomással jött a cucc,hogy alul felül folyt.Ne túráztasd magad,minden rendben van nálatok is.
júl. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs semmi panasza, nem fáj a hasa, nem kemény a széklete akkor normális a napi 1 kaki.

Nekem anyatejesek voltak, a fiamnál sose folyt a háta közepéig (egyszer egyszer a combjánál egy pici, amikor a pelenka kicsit elcsúszott). A lányomnál az elején igen, de azért, mert nem volt jó a pelenka. Nem csak a súly számít ugye. Ő hosszú baba volt, hiába volt pl 3kg ha a derekára nagy volt a pelenka. Amikor váltottunk akkor ez a gond megszűnt.

júl. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Olyan tényleg nincs, hogy nincs ideje szètfolyni. Egyből folyik szètfelé az a kaka amire te gondolsz 🤣

Tápszeres babáknak kevésbé híg a széklete és a napi 1 teljesen jó! Az én kisfiam igaz már 1,5 éves, de 1 kezemen megtudom számolni, h hányszor volt nyakik sz*ros. Talán amikor anyatejes volt és amikor hasmenése volt... de mondom, ez pár alkalom az 1,5 év alatt.

júl. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
49%
Vannak, akik nagyon unatkoznak, te jó ég 😂
júl. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy megnyugtattatok. :) Napi 1 vagy esetleg néha 1 nap kimarad. De általában rendszeres.


9.-es, hidd el nincs időm unatkozni. :) Érdekelt a kérdés mivel nagyon sok problémánk volt eleinte a széklettel, magától egyáltalán nem volt 3 hónapos koráig, már a kórházban kapott 5 napos antibiotikumot probiotikum nélkül ami miatt a bélrendszerével gondok lettek és nagyon nehéz volt helyre állítani. Végül persze kiderült hogy tévedett az orvos és potyára adták a kicsinek az antibiotikumot ami miatt 3 hónapig szájpenésszel küzdöttünk, ezen kívül legyengült mégjobban az eleve kis gyenge immunrendszere és majdnem vissza kerültünk kórházba. Szóval kérlek, ha nem tudod miért tettem ki a kérdést, vagy nem tetszik, inkább ne is válaszolj. Nehezen jött össze a baba, nehéz terhesség után elég sok gondunk volt a picivel, szóval szerintem természetes valamilyen szinten, hogy odafigyelek az apróbb részletekre is. :)

júl. 4. 19:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!